Agata Buzek opowiedziała o walce z nowotworem Żródło: East News/Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 25.06.2019. Premiera filmu "Ja teraz klamie". N/z: Agata Buzek

Agata Buzek zachorowała, gdy miała 8 lat, wykryto u niej nowotwór. „Doświadczałam momentów załamania”

11 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Agata Buzek opowiedziała o walce z chorobą nowotworową. Gdy miała osiem lat, lekarze zdiagnozowali u niej ziarnicę, czyli raka węzłów chłonnych. W rozmowie z „Tygodnikiem Powszechnym” aktorka zdradziła, że największym wsparciem byli dla niej wówczas rodzice.

  • Agata Buzek urodziła się 20 września 1976 roku
  • Córka byłego premiera jest cenioną aktorką i modelką
  • W przeszłości musiała pokonać jednak poważną chorobę
  • W walce z rakiem węzłów chłonnych 8-letnią Agatę Buzek wspierali rodzice

Agata Buzek jest popularną aktorką, której talent i zaangażowanie doceniają reżyserzy nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Choć dziś córka Jerzego Buzka ma na swoim koncie wiele osiągnięć, żadne nie dorównuje temu z przeszłości. Największym sukcesem dla artystki była bowiem wygrana z nowotworem.

Agata Buzek o chorobie nowotworowej. Walczyła przez trzy lata

Aktorka nigdy nie ukrywała informacji dotyczących swojego dzieciństwa i otwarcie mówiła o poważnej chorobie, z którą przyszło jej się zmierzyć. Ziarnica, czyli nowotwór węzłów chłonnych zaatakował organizm Agaty Buzek, gdy ta miała zaledwie osiem lat. Lekarze i bliscy rozpoczęli walkę o jej życie.

Leczenie przyszłej aktorki trwało blisko trzy lata. Agata Buzek wspomniała ten okres podczas ostatniego wywiadu. Jak wyznała w trakcie rozmowy dla „Tygodnika Powszechnego”, największym wsparciem w chorobie byli dla niej rodzice. To dzięki nim dziś jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu.

- Sprowadza się on (okres choroby – red.) do nieskończonej ilości nadziei, wiary i miłości ze strony rodziców. W chorobie doświadczałam momentów załamania, a mimo tego widzę tam jasność. Mama i tata nie karmili mnie lękiem, karmili mnie nadzieją. Nigdy nie doświadczyłam nakazów, zakazów, kar. Pewnie dlatego jest mi dziś łatwiej przekabacać na tę stronę ufną i marzeniową, niż tkwić w ciemnościach, które przecież też dobrze znam – powiedziała.

Kwaśniewska opowiedziała, jak z mężem przechodzą koronawirusa. „To nie jest choroba łatwa, lekka i przyjemna”Kwaśniewska opowiedziała, jak z mężem przechodzą koronawirusa. „To nie jest choroba łatwa, lekka i przyjemna”Czytaj dalej

Po prawie trzech latach Agacie Buzek udało się pokonać ziarnicę złośliwą i wrócić do swoich codziennych obowiązków. Dziewczynka skupiła się na nauce, dzięki czemu mogła później spełnić swoje marzenia i studiować w szkole teatralnej.

Kariera Agaty Buzek

Agata Buzek urodziła się 20 września 1976 roku. Studiowała na Akademii Teatralnej w Warszawie, którą z powodzeniem ukończyła w 1999 roku. Publiczność pokochała ją za rolę Julii w serialu „Teraz albo nigdy!”.

Dziś talent Agaty Buzek doceniają producenci i reżyserzy na całym świecie. Aktorka zagrała już w kilkudziesięciu produkcjach. Do najpopularniejszych zalicza się między innymi: „Rewers”, „Zemstę”, „Ja teraz kłamię” oraz „Ciemno, prawie noc”.

W trakcie całej kariery Agata Buzek otrzymała już wiele prestiżowych nagród. Jedną z nich wręczono jej w 2010 roku – aktorka została wówczas wyróżniona za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą na gali Orły 2010.

Prywatnie Agata Buzek jest córką byłego premiera i byłego Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka. Jest również współzałożycielką Fundacji Sztuki „Arteria”.

Agata BuzekAgata Buzek na gali Polskie Nagrody Filmowe Orly 2020 (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plejada

Następny artykuł