Agata Buzek Żródło: eastnews & TRICOLORS

Agata Buzek opowiedziała o walce z nowotworem. Padły wzruszające słowa o rodzicach aktorki

14 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

W dzieciństwie Agata Buzek długo walczyła o powrót do zdrowia. Lekarze zdiagnozowali u przyszłej aktorki złośliwy nowotwór układu limfatycznego. W jednym z wywiadów opowiedziała o tym, jak rodzice wspierali ją w trakcie terapii. Opiekunowie starali się zarazić córkę nadzieją.

  • Agata Buzek dwukrotnie zmagała się z poważną chorobą onkologiczną
  • Pierwszy raz nowotwór zdiagnozowano, gdy miała zaledwie 8 lat
  • Obecnie aktorka wróciła do zdrowia i cieszy się zawodowymi sukcesami

Choć Agata Buzek cieszy się zawodowym sukcesem, jej życie nie zawsze obfitowało w dobre wiadomości. Aktorka już dwukrotnie mierzyła się z poważną chorobą onkologiczną. W jej ciele rozwijał się nowotwór układu limfatycznego, ziarniak. Agata Buzek pierwszy raz stawiła czoło diagnozie, będąc zaledwie 8-letnią dziewczynką.

Życie nie oszczędzało Agaty Buzek. Już jako mała dziewczynka zmierzyła się z ziarnicą

Ziarnica - właśnie taką diagnozę wiele lat temu usłyszeli Agata Buzek i jej rodzice. Dla ośmioletniej dziewczynki podobne słowa mówią zapewne niewiele, dorośli opiekunowie z pewnością zdawali sobie jednak sprawę z powagi sytuacji. W ciele 8-latki rozwijał się nowotwór umiejscowiony w strukturach układu limfatycznego (chłonnego).

Z rokowaniem u pacjentów z ziarnicą bywa różnie - w dużej mierze przewidywania zależą od stopnia zaawansowania choroby. Podstawą jej leczenia jest przede wszystkim chemioterapia. Właśnie przez taką intensywną terapię musiała przejść Agata Buzek.

Leczenie Agaty Buzek odbywało się w Niemczech, przez kilka lat tamtejsi lekarze walczyli o zdrowie dziewczynki. W trudnej drodze, mającej umożliwić jej odzyskanie dzieciństwa, nieustannie wspierali ją rodzice - były premier Jerzy Buzek oraz działaczka samorządowa Ludgarda Buzek.

Córka Cezarego Pazury obchodzi w tym roku 31. urodziny. Anastazja ma wyjątkową pasjęCórka Cezarego Pazury obchodzi w tym roku 31. urodziny. Anastazja ma wyjątkową pasjęCzytaj dalej

W rozmowie z “Tygodnikiem Powszechnym” Agata Buzek przyznała, że z perspektywy czasu wyraźnie dostrzega zaangażowanie rodziców we wsparcie, jakie udzielili jej podczas trudnego czasu leczenia. Hojnie obdarowali córkę miłością i nadzieją, starając się zapewnić jej możliwie jak najwięcej spokoju.

- Mam jeden bardzo konkretny wniosek, który dziś mogę wyciągnąć z czasu choroby nowotworowej. Sprowadza się on do nieskończonej ilości nadziei, wiary i miłości ze strony rodziców. W chorobie doświadczałam momentów załamania, a mimo tego widzę tam jasność. Mama i tata nie karmili mnie lękiem, karmili mnie nadzieją. Nigdy nie doświadczyłam nakazów, zakazów, kar. Pewnie dlatego jest mi dziś łatwiej przekabacać się na tę stronę ufną i marzeniową, niż tkwić w ciemnościach, które przecież też dobrze znam - wspomina Agata Buzek.

Ostatecznie po kilku latach intensywnej terapii Agata Buzek powróciła do zdrowia. Choroba dała o sobie znać po dłuższym czasie, gdy nastąpił jej nawrót. Aktorka znów podjęła leczenie w zagranicznej klinice, co ponownie przyniosło spodziewany rezultat.

Agata Buzek spełnia się w zawodzie aktorki

Dziś Agata Buzek może korzystać z odzyskanego zdrowia, spełniając się w zawodzie aktorki. Jej postać z pewnością dobrze znają entuzjaści takich produkcji jak: “Ciemno, prawie noc” czy “Niewinne”. Do jednego z najbardziej rozpoznawalnych występów Agnieszki Buzek należy ten w ramach produkcji filmu “Rewers”, za który aktorka otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zawodowy sukces nie odwiódł Agaty Buzek od chęci niesienia pomocy innym. Aktorka wzięła udział między innymi w kampanii “Wciąż jestem tym, kim byłem”, gdzie zgodziła się opowiedzieć o doświadczeniu własnej choroby w imię szerzenia społecznej świadomości na temat leczenia onkologicznego dzieci. Agata Buzek chętnie angażuje się także w pomoc zwierzętom, o czym doskonale wiedzą obserwatorzy jej oficjalnego profilu na Instagramie.

AB 1

Instagram.com/agata.buzek_official

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Dzień Dobry TVN, Viva!, Medonet, WP

Następny artykuł