Agnieszka Chylińska padła ofiarą oszusta Żródło: instagram.com agnieszka.chylińska

Agnieszka Chylińska padła ofiarą oszusta, sprawa trafiła na policję. "Nie tolerujemy oszustów i złodziei"

7 Luty 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Agnieszka Chylińska zwróciła się do fanów w ważnej sprawie. Jak się okazało, jej wizerunek został bezprawnie wykorzystany do reklamy. Artystka o niczym nie wiedziała, a sprawa została zgłoszona na policję.

Agnieszka Chylińska nie raz poznała blaski i cienie bycia sławną, teraz jednak musiała się zmierzyć z kolejnym problemem. Jak się okazuje, wizerunek gwiazdy został bez jej zgody użyty do reklam fikcyjnych konkursów i loterii. Wzięcie udziału skutkowało jednak zainstalowaniem na komputerze złośliwego oprogramowania. Teraz artystka ostrzega fanów.

Agnieszka Chylińska zgłosiła sprawę na policję

Piosenkarka zamieściła na swoim Instagramie zamieściła obszerny wpis, w którym ostrzega fanów przed zbytnią łatwowiernością we wszystko, co znajdą w sieci. Poinformowała też, że zgłosiła sprawę na policję.

- Drodzy ‼️ Informujemy, że w dniu dzisiejszym złożyliśmy na Policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Nie tolerujemy oszustów i złodziei i za każdym razem będziemy natychmiast informować służby o każdym przypadku. Ostrzegamy Was po raz kolejny - nie bądźcie łatwowierni i nie dajcie się okradać - złodzieje wyłudzają także przez internet Wasze dane osobiste i finansowe ‼️ Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali nam szczegółowe informacje o fałszywych live’ach i fałszywych reklamach. Wszystko, z wielką skrupulatnością przejęła Policja [pisownia oryginalna - przyp. red.] - napisała.

Kurski nagle zabrał głos podczas „The Voice SeniorKurski nagle zabrał głos podczas „The Voice Senior". Reakcja Piaska hitem sieciCzytaj dalej

Warto pamiętać, by zawsze zachowywać rozsądek podczas surfowania w internecie. Oszustom bardzo łatwo ukraść wizerunek gwiazd dzięki zdjęciom dostępnym w sieci. Ostatnio jednak posuwają się jeszcze dalej i wymyślili nowy sposób naciągania ludzi.

Jak działają oszuści w sieci?

Niedawno ofiarą oszustów padł Andrzej Piaseczny.Złodzieje organizowali połączenia żywo z fanami z profilu Andrzej Piaseczny Live, podczas których piosenkarz miał odpowiadać na zadawane przez nich pytania. Wydarzeniu miał towarzyszyć konkurs dla widzów, w którym wokalista miał dać 500 złotych nagrody dla pierwszych 5 osób, które odgadną liczbę z obrazka.

Reakcja na fałszywy wpis kończyła się zainstalowaniem na komputerze ofiary złośliwego oprogramowania. Sam zainteresowany nie miał z działalnością nic wspólnego, a streamy nie odbywały się faktycznie na żywo.

Ofiarą oszustów padła także Ewa Chodakowska, którą złodzieje wykorzystali w podobny sposób jak jurora „The Voice Senior". W tym przypadku znów wprowadzono fanów w błąd, udając występ live i zachęcając ich do więcia udziału w konkursie na odgadnięcie liczby.

- Alarm. Proszę zgłaszajcie ten profil na Facebooku ECOdakowsKA to oszustwo! Wygląda jakbym prowadziła transmisję na żywo. To jest fake, nie mam z tym nic wspólnego!!! Jest napisane, że rozdaję pieniądze, jak ktoś zgadnie liczbę. Nie wiem, jakie są tego konsekwencje, czy coś musicie wypełnić, podać swoje dane etc. Proszę, nie róbcie tego[pisownia oryginalna - przyp. red.] - napisała na swoim oficjalnym Instagramie.

Obserwując gwiazdy w sieci warto się upewnić, że korzysta się z ich prawdziwych, oficjalnych kont. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek - celebryci zazwyczaj nie prowadzą konkursów z nagrodami w taki sposób, jak powyżej opisano. Zawsze, gdy strona w sieci zachęca nas do podania danych osobowych, warto sprawdzić jej wiarygodność, bowiem skutki mogą być opłakane.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plejada, Plotek, Instagram

Następny artykuł