Agnieszka Pilaszewska - jak się zmieniła? Żródło: kadr z serialu "Miodowe lata"/ipla.tv

Polacy pokochali ją za rolę Alinki w „Miodowych latach". Zmieniła się nie do poznania

18 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Rolą Alinki z „Miodowych lat” Agnieszka Pilaszewska skradła serca milionom widzów. Dziś aktorka nie przypomina już jednak słynnej serialowej postaci. Na najnowszym zdjęciu zaprezentowała się w długich blond lokach. We wpisie zamieszczonym pod fotografią nawiązała natomiast do swojej przerwie w pracy aktorskiej.

  • Agnieszka Pilaszewska przez prawie cztery lata wcielała się w postać Aliny Krawczyk
  • „Miodowe lata” przyniosły aktorce sporą popularność
  • Serialową żonę Karola Krawczyk charakteryzowała krótko ścięta fryzura
  • Dziś odtwórczyni słynnej roli wygląda zupełnie inaczej

Choć w trakcie całej swojej kariery Agnieszka Pilaszewska zagrała kilkadziesiąt ról filmowych, serialowych i teatralnych, widzowie do dziś wspominają jej angaż w „Miodowych latach”. Kultowy serial Polsatu przyniósł jej bowiem sporą popularność. Przypomnijmy, że aktorka odegrała w nim rolę Aliny Krawczyk.

Agnieszka Pilaszewska w „Miodowych latach”

Agnieszka Pilaszewska urodziła się 19 marca 1965 roku w Puławach. W 1987 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Debiut aktorski zaliczyła jeszcze przed otrzymaniem dyplomu – w 1986 roku zagrała w sztuce „Stracone zachody miłości”.

Kariera Agnieszki Pilaszewskiej szybko nabrała tempa. Aktorka związała się z warszawskim Teatrem Ateneum oraz pojawiła się na ekranie. Za jej najbardziej rozpoznawalną rolę z pewnością można uznać Alinę Krawczyk – żonę Karola Krawczyka, jedną z głównych postaci serialu „Miodowe lata”.

Przygoda Agnieszki Pilaszewskiej z „Miodowymi latami” trwała przez blisko cztery lata – od 1998 do 2001 roku. W pewnym momencie aktorka podjęła decyzję o opuszczeniu obsady popularnej produkcji, a jej miejsce zajęła wówczas Katarzyna Żak. Widzowie byli niepocieszeni.

Jan Englert szczerze o małżeństwie ze Ścibakówną. Od 25 lat tworzą szczęśliwą paręJan Englert szczerze o małżeństwie ze Ścibakówną. Od 25 lat tworzą szczęśliwą paręCzytaj dalej

Jak zmieniła się Agnieszka Pilaszewska?

Po rezygnacji z kultowego serialu Polsatu Agnieszka Pilaszewska nie zniknęła z ekranu. Nie da się jednak ukryć, że zaczęła pojawiać się na nim coraz rzadziej. Dziś aktorka poświęca się bowiem pisaniu scenariuszy. Na swoim koncie ma już między innymi: „Przepis na życie”, „Samą słodycz” oraz „Ultraviolet”.

55-letnia aktorka wciąż występuje na deskach Teatru Ateneum w Warszawie. O swojej pracy wspomniała w jednym z ostatnich postów na Instagramie. Ironicznym komentarzem dała do zrozumienia odbiorcom, że jako aktorka i jako człowiek ma już dość pandemii koronawirusa.

- No cóż... aktorsko bezużyteczna, w poczuciu nieustannego zagrożenia (zaszczepię się w jakimś... 2027?) zanim zgolę się na łyso i nauczę tańczyć na rurze – zarzucę tę ośnieżoną krainę swoimi mniej lub bardziej udanymi opowieściami. Przykryję Was nimi, dotulę tak, że kolejnej zimy obejdziecie się bez śniegu – napisała.

Powyższy wpis zwrócił oczywiście uwagę setek internautów. Ich wzrok skupił się jednak nie tylko na treści. Wnioskując po komentarzach, fani Agnieszki Pilaszewskiej są zachwyceni jej odmienionym wyglądem. Trzeba przyznać, że od czasów „Miodowych lat” aktorka zmieniła się nie do poznania.

- Jeju, pięknie Pani wygląda – napisał jeden z sympatyków Pilaszewskiej.

- Jaka piękna – dodała kolejna fanka.

Pilaszewska i KrawczykAgnieszka Pilaszewska i Karol Krawczyk na planie „Miodowych lat” (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Instagram, WP Kobieta, Plejada, fandom.com

Następny artykuł