Agnieszka Sitek zabłysnęła w hicie TVP Żródło: youtube.com marian kazak

Agnieszka Sitek grała Weronikę w ,,Złotopolskich". Zniknęła z mediów, co się z nią dzieje?

22 Styczeń 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Agnieszka Sitek zyskała ogromną popularność w ,,Złotopolskich", jednak jej wątek nagle się skończył. Sama aktorka od dawna nie pokazywała się w mediach. Dziś ma 47lat i zajmuje się przde wszystkim działalnością w teatrze.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak zakończono wątek jej postaci
  • Czemu aktorka zrezygnowała z roli
  • Czym się zajęła po odejściu z planu

Agnieszka Sitek w ,,Złotopolskich" grała najpierw żonę Mirka Gabriela, później została żoną Waldka Złotopolskiego. Postać Weroniki od razu zyskała sympatię widzów, a sam serial obok ,,Klanu" pod koniec lat 90. cieszył się największą popularnością. W owym czasie niewiele było tak dużych telenowel w polskiej telewizji, można więc założyć, że to była świetna okazja do rozkręcenia kariery.

Wątek Weroniki jednak nagle się skończył w 2001 roku, a sama aktorka przestała się pokazywać w mediach. Fani, którzy pamiętają ją z dawnych czasów, na pewno się zastanawiają, co dziś robi.

Co dziś robi Agnieszka Sitek?

Warto przypomnieć, jak scenarzyści zakończyli historię Weroniki. Żona Waldka postanowiła wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Od tej pory nie było z nią kontaktu. W końcu rodzina stwierdziła, że kobieta musiała zginąć podczas ataku na World Trade Center, które miały miejsce 11 września 2001 roku.

Jak pisze Wirtualna Polska, przyczyną takiego rozwiązania miały być konflikty na planie. Ponoć Agnieszka Sitek narzekała, ze musi poprawiać dialogi pisane przez scenarzystę, Jana Purzyckiego. Reszta ekipy miała narzekać na ciężką współpracę z aktorką.

Anna Maria Wesołowska ujawnia bolesną sprawę. Była zdruzgotana, teraz apeluje do fanówAnna Maria Wesołowska ujawnia bolesną sprawę. Była zdruzgotana, teraz apeluje do fanówCzytaj dalej

- Zrezygnowałam z roli po długiej rozmowie z nieżyjącym już Marianem Terleckim, ówczesnym współproducentem serialu. Rozmowa dotyczyła głównie planów związanych z rozwojem mojej postaci oraz wyrazu artystycznego. Nie finansów. Ktoś "życzliwy" zrobił z tej całej sytuacji newsa. Kilku dziennikarzy go podchwyciło i tak już zostało - wyjaśniła sama w rozmowie z ,,Życiem na gorąco".

Podobno zakazała też dziennikarzom pisać o niej cokolwiek. Miała w tej sprawie pisać listy do redakcji gazet. W końcu dopięła swego, a media zamilkły na jej temat na wiele lat.

Po zakończeniu pracy na planie ,,Złotopolskich" Agnieszka Sitek skupiła się na pracy w teatrze, która miała lepiej współgrać z jej założeniami, nie była to ścieżka artystyczna, którą chciała podążać. Na deskach teatru mogła lepiej wcielić się w postać.

- Wolę mu poświęcić całe swoje, nie tylko zawodowe, życie, niż brać udział w wątpliwej jakości przedsięwzięciach telewizyjnych czy filmowych, które nie oddają prawdy o mnie jako o człowieku - mówiła.

W telewizji pojawiała się rzadko. Widzowie mogli zobaczyć ją w „Prawie Agaty" czy w „Na dobre i na złe", jednak to właśnie teatr jest miejscem, w którym się realizuje. Gdy dostała angaż w Teatrze Ochota, była zachwycona.

- To tu stałam się aktorką, tu zrozumiałam, na czym polega ten zawód i tu wciąż się go uczę. To wyjątkowe miejsce, w którym praca daje mi satysfakcję i pozwala rozwijać się - mówiła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

W 2009 roku zaś stworzyła teatr fm. Stowrzyszenie zwiedziło niemal całą Polskę, jeżdżąc ze spektaklami oraz szerząc wiedzę na temat teatru. Dziś aktorka nie dostaje wielu propozycji, ale nie ubolewa nad tym faktem. Wcale nie tęskni ani za dużym ani za małym ekranem.

- Film zawsze lubił młode dziewczyny, trudno więc się dziwić, że nie ja w tej chwili odgrywam w nim pierwszoplanową rolę - wyznała.

Dla wszystkich, którzy chcą sobie przypomnieć jej rolę w „Złotopolskich", pozostaje szukanie odcinków na przykład w serwisie Youtube. Jeden z nich, pod tytułem „Inwestycja", jest dostępny na kanale mirosław kazek.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Radio Zet, WP

Następny artykuł