Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Siostra Dorota z "Klanu" wkroczyła na salony, a internauci zaniemówili z wrażenia. Ikona stylu bez dwóch zdań
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 22.11.2023 23:10

Siostra Dorota z "Klanu" wkroczyła na salony, a internauci zaniemówili z wrażenia. Ikona stylu bez dwóch zdań

Agnieszka Wosińska, Klan
Jak wygląda teraz Agnieszka Wosińska z "Klanu", fot. AKPA

Choć siostry Doroty nie ma w „Klanie” od wielu lat, widzowie wciąż pamiętają jej dramatyczne losy i tragiczną śmierć. Grająca ją Agnieszka Wosińska wygląda teraz zupełnie inaczej niż w serialu. 55-latka to prawdziwa ikona stylu.

Agnieszka Wosińska jako siostra Dorota w „Klanie”

Wosińska po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w 1991 roku, w filmie „Odjazd”. Prawdziwą sławę i rozpoznawalność przyniósł jej jednak serial „Klan”, gdzie wcielała się w Dorotę Lubicz. Wątek jej postaci od samego początku był dramatyczny: wstąpiła do zakonu po tym, jak własny ojciec zmusił ją do zerwania zaręczyn. Powodem był romans jej narzeczonego, jak się po latach okazało, z jej siostrą Moniką.

Dorota Lubicz skończyła medycynę, a jako siostra zakonna wyjeżdżała na zagraniczne misje, między innymi do Rwandy, gdzie pracowała z trędowatymi. Widzowie ostatni raz zobaczyli ją przed wyjazdem na misję do Afryki, podczas której zaginęła. Dopiero w 2019, w 3391. odcinku prywatny detektyw powiadomi jej rodzinę, że Dorota zginęła w jednej z wiosek podczas walk plemiennych. Jej ciała nigdy nie udało się odnaleźć.

Wosińska pojawiała się w produkcji TVP z przerwami od 1997 do 2011 roku. Co sprawiło, że jej postać została usunięta z fabuły? I co stało się z aktorką później? Poniżej szczegóły.

Agnieszka Wosińska, Klan
Agnieszka Wosińska w “Klanie”, fot. Gałązka/AKPA
Co dalej z Aldoną Orman w "Klanie"? Karetka zabrała ją z planu po pęknięciu tętniaka. Jest decyzja Iza Trojanowska o końcu serialu "Klan". Co dalej z kultową telenowelą?

Co Agnieszka Wosińska robiła po "Klanie"?

To sama Agnieszka zdecydowała, że chce odejść z serialu TVP. Wolała skupić się na nowych, autorskich projektach oraz innych produkcjach. Decyzja okazała się słuszna: wciąż pojawia się na ekranie w coraz to nowych rolach. Widzowie mogli zobaczyć Wolińską w roli Edyty w „Barwach Szczęścia”, Agaty w „O mnie się nie martw”, Agnieszki w „Diagnozie”, Beaty w „Rodzince.pl”, a ostatnio Alicji w „Papierach na szczęście”.

Niestety aktorka w ostatnich latach przeżyła tragedię. Jej mąż i ojciec jej syna Mateusza, muzyk Paweł Rozwadowski, zachorował na nowotwór, w wyniku którego zmarł 11 października 2020 roku.

Cóż, planowaliśmy wspólną jesień życia, a dane nam było tylko szczęśliwe babie lato. Choroba zaatakowała z ukrycia. Pomyślcie o nim ciepło. Czuję, że Paweł jeszcze tutaj jest. Z całego serca pragnęłabym przeżyć jeszcze raz te 284 dni, gdy mogłam być blisko Pawła. Wspominam naszego zeszłorocznego sylwestra. Wiem, że nigdy miłość nie umiera, a śmierć nie ma nic do gadania – pisała wtedy Wosińska w sieci.

Mimo to Agnieszka się nie poddała. Musiała żyć dla swojego syna, który ma obecnie 16 lat. A nowe zdjęcia aktorki pokazują, że jest prawdziwą ikoną stylu.

Jak wygląda teraz Agnieszka Wosińska, siostra Dorotka z "Klanu"?

Wosińska należy do gwiazd, które są bardzo aktywne w mediach społecznościowych. 12 września świętowała 55. urodziny, ale czas się jej nie ima. Cały czas jest pełna energii i aktorskiej pasji. Obecnie pracuje w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Kilkukrotnie zmieniała fryzury, ale zazwyczaj wierna jest chłodnemu blondowi i ostremu cięciu. Uwielbia modową odwagę.

Szczególne wrażenie robi zdjęcie wykonane w 2022 roku, pokazujące ją na gali 25-lecia istnienia TVN. Aktorka jest tam w artystycznej szarej sukni, przypominającej zdekonstruowany garnitur, butach na obcasie i czarnej koszuli. Włosy ufryzowane ma w artystyczne fale. Należy też przypomnieć jej uwielbienie do fioletowej szminki, dopasowanej do nietypowych dodatków, które zobaczycie na poniższych zdjęciach.

Agnieszka Wosińska
Agnieszka Wosińska w 2019 roku, fot. KAPiF
Agnieszka Wosińska
Agnieszka Wosińska w 2016 roku, fot. KAPiF
Agnieszka Wosińska
Agnieszka Wosińska w 2017 roku, fot. KAPiF
Agnieszka Wosińska
Agnieszka Wosińska w 2019 roku, fot. KAPiF