Andrzej Piaseczny ostrzega fanów Żródło: instagram.com/andrzejpiaseczny_official

Zmartwiony Andrzej Piaseczny ostrzega fanów przed oszustami. "Nie dajcie się nabierać"

4 Luty 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Andrzej Piaseczny opublikował na Instagramie specjalne nagranie, za pośrednictwem którego ostrzega swoich fanów. Gwiazdor mówi o grasujących w sieci oszustach, którzy się pod niego podszywają i zachęcają do wzięcia udziału w konkursie.

  • Gwiazdy padają ofiarą oszustów
  • Andrzej Piaseczny wykorzystany przez cyberprzestępców
  • Wokalista ostrzega fanów

Od lat Andrzej Piaseczny utrzymuje się u szczytu sławy, zyskując coraz szerszą rzeszę fanów. By pozostać w dobrej relacji z obserwatorami, artysta chętnie udziela się w mediach społecznościowych, gdzie pokazuje najciekawsze epizody z życia. Ostatnio "Piasek" podzielił się z sympatykami wyjątkowo nieprzyjemną sytuacją. Muzyk został wykorzystany przez oszustów.

Celebryci na świeczniku przestępców

W dobie szeroko rozwiniętej technologii, na przestępców musimy uważać już nie tylko na ulicy, ale też w sieci. Do zdobycia poufnych danych czy kradzieży pieniędzy oszuści coraz częściej zaczynają wykorzystywać wizerunki gwiazd, podszywając się pod nich w social mediach.

Nie tak dawno informowaliśmy, że cyberprzestępcy przerwali wakacyjną sielankę Kingi Rusin. Dziennikarka opublikowała na swoim Instagramie obszerny wpis, informując, że oszuści wykorzystali jej wizerunek, by nakłaniać do zakupu medykamentów.

Powstanie książka o Agnieszce Kotulance? Dzieci aktorki postawiły sprawę jasnoPowstanie książka o Agnieszce Kotulance? Dzieci aktorki postawiły sprawę jasnoCzytaj dalej

Uwaga! Ostrzegam przed oszustami! Nie polecam żadnych szemranych leków! Jedyne produkty, które reklamuję i pod którymi się z całą odpowiedzialnością podpisuję to kosmetyki mojej marki PAT&RUB. Nic więcej! - pisała wówczas Rusin, dodając, że oszuści wykorzystali również wizerunek Katarzyny Dowbor i Moniki Olejnik.

Równie nieprzyjemny incydent dotknął także Andrzeja Piasecznego i jego fanów. Muzyk opublikował w tej sprawie specjalne nagranie.

Andrzej Piaseczny ostrzega fanów

To jasne, że każdy chciałby dostać jakąś kasę za darmo, ja też! No ale takie cuda dzieją się raczej rzadko. Szczerze mówiąc nawet mnie dziwi, że to moja osoba została wybrana do tego rodzaju praktyk, no ale to może znak dobrej pozycji wśród oszustów - brzmi opis pod zamieszczony pod nagraniem.

Artysta zamieścił na swoim Instagramie film, w którym ze szczegółami opowiedział, w jaki sposób cyberprzestępcy wykorzystali jego wizerunek. Podkreślił również, że jedyne konta, które należą do niego, widnieją na Instagramie oraz na Facebooku, z kolei wszystkie pozostałe, choć podpisane są jego imieniem i nazwiskiem, nie zostały utworzone przez niego.

Dwa słowa o fejkowych kontach, które się pojawiają, a o których wielu mi donosi. Nie dajcie się nabierać na żadne konkursy, w których rzekomo mielibyście wygrać jakiekolwiek pieniądze. Nic takiego nie robię i nie zamierzam robić. Jedyne dwa konta, to na Instagramie i to, na Facebooku są prawdziwe - grzmił w materiale Andrzej Piaseczny.

Muzyk wprost zwrócił się także do fanów, prosząc, by nie brali udziału w żadnych konkursach.

Bardzo proszę nie przyjmować zaproszeń i nie odpowiadać na podpuchy, które są wysyłane z innych kont - dodał.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Wirtualna Polska, Instagram

Następny artykuł