M jak miłość - Andrzej Precigs straciła matkę Żródło: swiatgwiazd.pl

Andrzej Precigs z „M jak miłość” w żałobie. Aktor stracił ukochaną mamę

5 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Andrzej Precigs, który od lat wciela się w postać Zbigniewa Filarskiego w serialu „M jak miłość”, ma za sobą trudny czas. Pod koniec stycznia 2021 roku aktor stracił ukochaną mamę. W chwili śmierci pani Barbara miała 97 lat.

  • Andrzej Precigs jest polskim aktorem filmowym, teatralnym, telewizyjnym i dubbingowym
  • Od 2000 roku gra Zbigniewa Filarskiego w serialu „M jak miłość”
  • 26 stycznia 2021 roku zmarła ukochana matka aktora

Nie żyje mama Andrzeja Precigsa – poinformował w piątkowy poranek Super Express. Jak wynika z nekrologu opublikowanego na stronie tabloidu, pani Barbara zmarła 26 stycznia 2021 roku. Dożyła wieku 97 lat.

Nie żyje Barbara Precigs, matka aktora Andrzeja Precigsa

Śmierć pani Barbary pogrążyła w żałobie całą rodzinę znanego aktora. Jej pogrzeb najprawdopodobniej odbędzie się na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie. Kobieta ma spocząć w grobie męża, Jana Precigsa.

- „Można odejść na zawsze, by stale być blisko…” Ks. Jan Twardowski. Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 26 stycznia 2021 roku w wieku 97 lat odeszła od nas Barbara Precigs z domu Szybowska. Syn Andrzej, Synowa Katarzyna i Wnuczki Natalia i Emilia z Rodzinami – czytamy w nekrologu.

Kim jest Andrzej Precigs?

Andrzej Precigs urodził się 22 sierpnia 1949 roku w Warszawie. W 1972 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W tym samym roku zaliczył także swój debiut teatralny.

Danuta Martyniuk 20 lat temu wyglądała nieziemsko. Wystąpiła w teledysku ZenkaDanuta Martyniuk 20 lat temu wyglądała nieziemsko. Wystąpiła w teledysku ZenkaCzytaj dalej

Andrzej Precigs zadebiutował rolą Walka-Walentego w „Turoniu” według Stefana Żeromskiego w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Później jego kariera nabrała rozpędu.

W latach 70. aktor pracował w Teatrze im. Solskiego w Tarnowie, a także w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. W latach późniejszych związany był między innymi z Teatrem Reduta 77 w Warszawie, Teatrem Polskim w Warszawie oraz Teatrem Nowym w Warszawie.

Występował także na małym i wielkim ekranie – widzowie mogli podziwiać go w takich produkcjach jak: „Dom”, „Czas honoru” i „Linia życia”. Wśród ról dubbingowych na jego koncie znalazł się między innymi popularny serial animowany „Ach, ten Andy!”.

Andrzej Precigs w „M jak miłość”

Szeroką popularność przyniósł Andrzejowi Precigsowi angaż w „M jak miłość”. Pierwszy odcinek uwielbianego przez Polaków serialu został wyemitowany 4 listopada 2000 roku. Do dziś widzowie mogli obejrzeć już 1 595 odcinków.

Od początku serialu Andrzej Precigs wciela się w Zbigniewa Filarskiego, ojca jednej z głównych bohaterek – Kingi Zduńskiej. Przez wiele lat jego serialową żoną była Krystyna Filarska grana przez Hannę Mikuć.

Andrzej Precigs i Hanna MikuzAndrzej Precigs i Hanna Mikuć (Źródło: East News)

Andrzej Precigs 2018Andrzej Precigs w 2018 roku (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: jastrzabpost.pl, filmpolski.pl, se.pl

Następny artykuł