Andrzej Strzelecki zostawił żonę dla ukochanej Żródło: East News/PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 09.06.2016 Soplicowo - premiera w Teatrze Narodowym N/Z: ANDRZEJ STRZELECKI ZONA

Dla młodszej o 10 lat Joanny zostawił żonę. Poruszająca historia miłosna Andrzeja Strzeleckiego

4 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Śmierć Andrzeja Strzeleckiego wstrząsnęła całą Polską. Aktora, który przegrał walkę z chorobą nowotworową płuc i oskrzeli, do ostatnich dni wspierała jego ukochana żona. Nie każdy wie, jak piękną historię ma za sobą ich małżeństwo – Andrzej Strzelecki po uszy zakochał się w Joannie Pałuckiej, dla której zostawił swoją ówczesną żonę.

  • Andrzej Strzelecki zmarł 17 lipca 2020 roku
  • Przyczyną śmierci aktora był nieoperacyjny rak płuc i oskrzeli
  • W chorobie Strzeleckiego wspierali najbliżsi, w tym ukochana żona Joanna
  • Dla 10 lat młodszej Joanny aktor postanowił się rozwieść
  • Para doczekała się syna Antoniego

Joanna Pałucka była największą miłością Andrzeja Strzeleckiego, dla której ten postanowił zostawić swoją żonę. Jak podaje Viva, gdy aktor zakochał się w młodszej o 10 lat koleżance z pracy, był związany ze scenografką Ewą Czarniecką. W 1979 roku małżeństwo powitało na świecie swoją jedyną córkę, Joannę Strzelecką-Żylicz.

Historia miłości Andrzeja Strzeleckiego i Joanny Pałuckiej

Andrzej Strzelecki był popularnym polskim aktorem, którego widzowie kojarzyli między innymi z roli doktora Koziełły w „Klanie”. Aktor występował także na deskach teatru. To właśnie tam – a dokładnie w warszawskim Teatrze Rampa – poznał Joannę Pałucką.

- Przez wiele sezonów pracowaliśmy razem w teatrze i pewnego dnia nastąpił po prostu tak zwany wypadek przy pracy. Zakochałem się w Joannie bez pamięci, a ona, na szczęście, pozwoliła mi siebie kochać. I tak to już trwa kilkanaście ładnych lat – mówił Andrzej Strzelecki w jednym z wywiadów.

Choć Andrzejowi Strzeleckiemu zawsze trudno było określić, czym konkretnie ujęła go Joanna Pałucka, wiedział, że chce spędzić z nią całe życie. Ona natomiast uwielbiała jego wyjątkowe poczucie humoru i zdrowy dystans do otaczającej go rzeczywistości.

Zmartwiony Andrzej Piaseczny ostrzega fanów przed oszustami. Zmartwiony Andrzej Piaseczny ostrzega fanów przed oszustami. "Nie dajcie się nabierać"Czytaj dalej

- Andrzej ma niezwykłe poczucie humoru i ogromny dystans do życia i dzięki temu nigdy się przy nim nie nudzę – mówiła o ukochanym Joanna Pałucka.

Związek z młodszą o 10 lat Joanną Pałucką wiązał się z rozwodem Andrzeja Strzeleckiego. Po załatwieniu wszystkich formalności i rozstaniu się z Ewą Czarniecką aktor mógł wreszcie poślubić nową ukochaną. W 2001 roku na świat przyszedł ich wspólny syn Antoni.

Andrzej Strzelecki z rodzinąAndrzej Strzelecki z rodziną w 2005 roku (Źródło: East News)

Choroba i śmierć Andrzeja Strzeleckiego

W czerwcu 2020 roku Andrzej Strzelecki ujawnił, że zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi – lekarze zdiagnozowali u niego nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Walka o jego życie toczyła się nawet w internecie. Bliscy aktora zorganizowali bowiem zbiórkę na specjalistyczną terapię w Stanach Zjednoczonych, która miała kosztować aż 1,5 miliona złotych.

- Diagnoza to był straszny cios, bo lekarze nie dawali Andrzejowi szans. Do tego wybuchła epidemia. Siedzieliśmy w domu załamani, nie wiedząc, co robić – wspominała chorobę męża Joanna Pałucka.

Mimo postępującej choroby wszyscy wierzyli w to, że Andrzejowi Strzeleckiemu uda się wrócić do zdrowia. Niestety, aktor z dnia na dzień był słabszy i – jak wspominała jego żona – nigdzie nie umiał ruszyć się bez jej pomocy. Mimo to oboje walczyli do samego końca.

Andrzej Strzelecki zmarł nad ranem 17 lipca 2020 roku w swoim domu. Przy łóżku cały czas czuwali jego bliscy, w tym ukochana żona Joanna. Jej obecność z pewnością była dla aktora bardzo ważna. Jak powiedział w jednym z wywiadów, od początku ich znajomości była dla niego jak środek odmładzający.

- Kiedy ma się u boku taką kobietę jak Joasia, nie jest trudno wciąż zachowywać młodość. Jej optymizm i energia to dla mnie najlepszy środek odmładzający – mówił Andrzej Strzelecki.

Pogrzeb StrzeleckiegoPogrzeb Andrzeja Strzeleckiego (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Viva

Następny artykuł