Anna German Żródło: screen youtube.com/Полина

Anna German dziś skończyłaby 85 lat. Czym zajmuje się syn piosenkarki?

14 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Anna German przyszła na świat w walentynki 1936 roku. Z małżeństwa ze Zbigniewem Tucholskim piosenkarka doczekała się syna, który nosi to samo imię, co swój ojciec. Zbigniew Tucholski junior poświęcił się nauce, wybierając życie na medialnym uboczu.

  • Anna German doczekała się jednego syna, Zbigniewa
  • Piosenkarka zmarła na początku lat 80 ubiegłego wieku
  • Jej syn zawodowo zajmuje się nauką

Dziś legendarna piosenkarka Anna German skończyłaby 85 lat. Artystka przyszła na świat 14 lutego 1936 roku. Gwiazda polskiej sceny muzycznej zmarła w 1982 roku, pozostawiając po sobie wiele utworów, które do dziś poruszają tysiące ludzkich serc. Na tym świecie zostali również bliscy Anny German - jej mąż i syn.

Anna German osierociła syna Zbigniewa

Małżeństwo Anny German i Zbigniewa Tucholskiego zostało zawarte w marcu 1972 roku. Weselnicy świętowali z okazji rodzinnej uroczystości w Zakopanem, ciesząc się szczęściem nowożeńców. Parę dodatkowo scaliły narodziny syna, który otrzymał imię po ojcu.

Zbigniew junior przyszedł na świat kilka lat po sformalizowaniu związku Anny German i Zbigniewa Tucholskiego. To duże rodzinne wydarzenie okazało się źródłem ogromnego szczęścia w życiu artystki, o czym pisała w liście do przyjaciółki. Zbigniew junior jest jedynym dzieckiem słynnej piosenkarki.

- Przy pianinie stoi czerwony jak mak wózek dziecinny... Czuję się dobrze i myślę, że ostatni akt odbędzie się szczęśliwie… - pisała Anna German.

Piotr Żyła i Marcelina Ziętek mają ślubne plany? Justyna Żyła skomentowała te doniesieniaPiotr Żyła i Marcelina Ziętek mają ślubne plany? Justyna Żyła skomentowała te doniesieniaCzytaj dalej

Niestety w tym przypadku rodzinne szczęście nie trwało zbyt długo. Na początku lat 80 ubiegłego wieku podczas jednego z koncertów piosenkarkę nagle dopadł potworny ból. Anna German z trudem zeszła wówczas ze sceny, postanawiając czym prędzej skonsultować się z lekarzem. To, co usłyszała po wykonaniu badań, odmieniło jej życie o 180 stopni.

Jak się okazało, Anna German cierpiała z powodu mięsaka kości - nowotworu złośliwego zlokalizowanego w tkankach miękkich i/lub kościach pacjenta. Choć choroba zmusiła Annę German do odwołania niektórych spotkań z fanami, piosenkarka wciąż poświęcała się śpiewaniu, tworzone przez siebie utwory dedykując przede wszystkim Bogu.

Legendarna artystka nie zdołała wrócić do zdrowia. Anna German odeszła we śnie w nocy z 25 na 26 sierpnia 1982 roku. Zbigniew Tucholski zaopiekował się kilkuletnim wówczas synem, wychowując go samotnie. Obaj praktycznie od zawsze unikali zainteresowania mediów.

Syn Anny German dziś. Zbigniew junior nie poszedł w zawodowe ślady matki

Syn Anny German nie odziedziczył po matce pasji do muzyki. Zamiast tego postanowił poświęcić się nauce i przedmiotom ścisłym, w czym zdecydowanie bardziej przypomina ojca. Pozostając na medialnym uboczu, studiował historię techniki oraz bibliotekoznawstwo.

W późniejszych latach pracował w Katedrze Transportu Szynowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach. Znalazł również zatrudnienie w jednej z parowozowni oraz Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie pełnił funkcję rzeczoznawcy. W jednym z nielicznych wywiadów, jakich udzielił, wyjaśnił, dlaczego nie zabiega o kontakt ze światem mediów.

- To dla mnie zbyt osobiste. Nie chcę, aby łączono mnie z Anną German. Ja to ja i nie potrzebuję żadnego rozgłosu. Może to i dziwne, ale nie chcę, aby o mnie mówiono, pisano, kojarzono z karierą mamy - powiedział dorosły już syn Anny German w rozmowie z tygodnikiem “Angora”.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plejada, SuperExpress, Medonet

Następny artykuł