Antoni Kopff nie żyje Żródło: Facebook.com/Muzeum Jazzu

Nie żyje Antoni Kopff. Był autorem największych polskich przebojów

11 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Nie żyje Antoni Kopff – ceniony muzyk, kompozytor i autor największych polskich przebojów. To on napisał muzykę do utworów „Bądź moim natchnieniem” Andrzeja Zauchy czy „Do zakochania jeden krok” Andrzeja Dąbrowskiego. Odszedł po długoletniej walce z chorobą. Dożył wieku 76 lat.

  • W nocy z 10 na 11 lutego 2021 roku zmarł Antoni Kopff
  • Autor muzyki do najpopularniejszych polskich piosenek od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi
  • „ Dziękuję Ci za każdy dzień, w którym mogłam być z Tobą” – napisała na Facebooku żona kompozytora

Antoni Kopff nie żyje – napisali w czwartek członkowie Muzeum Jazzu, powołując się na informacje przekazane przez żonę kompozytora. Pani Danuta opublikowała je na grupie Starej Stodoły na Facebooku. Korzystając z okazji, napisała kilka słów, które skierowała do swojego zmarłego męża.

Nie żyje Antoni Kopff. Żona pożegnała go wzruszającymi słowami

Danuta Dobrzyńska i Antoni Kopff poznali się blisko 40 lat temu. Od tego momentu tworzyli zgodny związek, który razem przechodził przez lepsze i gorsze chwile. W ciągu ostatnich pięciu lat małżeństwo walczyło z chorobą kompozytora. Jego żona podziękowała mu za miłość i ogromną wolę walki.

- Antoś, dziękuję Ci za każdy dzień, w którym mogłam być z Tobą. To było wyjątkowe. Dziękuję za 40 lat bezwarunkowej Twojej miłości, dziękuję za trudne ostatnie pięć lat. Twoja odwaga, humor i niezwykła wola życia... Życzę Tobie ładnej chmurki i wierzę, że spotkamy się w jakiejś formie, bo nie jest to możliwe, by tak nie było. Kocham Cię całym sercem, Twoja Danusia – napisała.

Antoni Kopff walczył bardzo długo, jednak choroba okazała się zbyt silna. Wybitny muzyk odszedł w nocy z 10 na 11 lutego 2021 roku. W chwili śmierci miał 76 lat.

Magda Gessler oferuje pączki dla seniorów. „1 pączek dla 1 seniora za 1 zł, przez cały dzień”Magda Gessler oferuje pączki dla seniorów. „1 pączek dla 1 seniora za 1 zł, przez cały dzień”Czytaj dalej

Antoni Kopff – autor największych polskich przebojów

Antoni Kopff urodził się 19 sierpnia 1944 roku w Tarnowie. Studiował na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej oraz na Wydziale Wychowania Muzycznego Studium Nauczycielskiego w Krośnie. Początkowy był nauczycielem muzyki oraz realizatorem dźwięku w Rozgłośni Rzeszowskiej Polskiego Radia. Z czasem stał się najbardziej rozpoznawalnym twórcą muzyki w Polsce.

- Wprowadził w polską piosenkę tyle uroku i niezapomnianych melodii, że do dzisiaj jego kompozycje chętnie puszczane są w rozgłośniach radiowych – wspominają jego działalność członkowie Muzeum Jazzu.

Antoni Kopff napisał muzykę do takich utworów jak: „Bądź moim natchnieniem” Andrzeja Zauchy, „Do zakochania jeden krok” Andrzeja Dąbrowskiego, „Bielszy śnieg” Wojciecha Skowrońskiego oraz „Zuzanny jeszcze śpią” Wojciecha Młynarskiego. Współpracował także z największymi artystami, między innymi z Anną Jantar i Zbigniewem Wodeckim.

- Nasza piosenka jest na pewno oryginalna w porównaniu z zachodnioeuropejską, gdyż u nas przewagę mają kompozycje o charakterze literackim - wiele uwagi zwraca się na tekst – mówił niegdyś o polskiej twórczości.

Antoni Kopff – oprócz bycia kompozytorem – zajmował się także śpiewaniem oraz graniem na gitarze i klawiszach. Uczył też studentów. W latach 1978-1980 wykładał w Studium Muzycznym przy Teatrze Rozrywki w Chorzowie, a w latach 1988-1991 na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Telewizyjnej i Filmowej w Łodzi.

Muzeum Jazzu - post

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Facebook, Pomponik

Następny artykuł