Artur Barciś Żródło: JAN BIELECKI/EAST NEWS

Artur Barciś w żałobie. Nie żyje nauczycielka polskiego, której wiele zawdzięcza

21 Styczeń 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Artur Barciś pogrążony w żałobie. Doskonale znany telewidzom z popularnego sitcomu “Miodowe lata” aktor pożegnał osobę, która ukierunkowała jego karierę. Mowa o nauczycielce języka polskiego, pani Elżbiecie Barczyk (Sosnowskiej).

Elżbieta Barczyk (Sosnowska) to kobieta, która odmieniła losy Artura Barcisia. Aktor pracował przy takich hitowych produkcjach jak “Miodowe lata”, “Braciszek”, “M jak Miłość” czy “Świat według Kiepskich”. Zanim role w popularnych serialach i filmach rozsławiły Artura Barcisia na całą Polskę, aktor chodził do Liceum Ogólnokształcącego w Rudnikach oraz Szkoły Filmowej w Łodzi. To właśnie podczas lat edukacji spotkał wspomnianą nauczycielkę języka polskiego.

Artur Barciś przekazuje smutne wieści. Odeszła osoba, której wiele zawdzięcza

Jak podają media, pani Elżbieta pokierowała wykształceniem młodego Artura Barcisia. Niedawno aktor zamieścił post, w którym z przykrością zawiadomił o śmierci kobiety.

Artur Barciś wspomina panią Elżbietę w ciepłych, wzruszających słowach. Relacjonuje, że to właśnie nauczycielka języka polskiego wskazała kierunek młodemu, pełnemu wówczas kompleksów chłopakowi.

- Była cudowną nauczycielką. Małemu, zakompleksionemu chłopakowi ze wsi pokazała drogę, dzięki której uwierzył w siebie i w swoje marzenia. Nauczyła mnie kochać język polski, nauczyła szacunku do literatury, nauczyła miłości do poezji i muzyki. To w jej prywatnym mieszkaniu słuchałem z płyt, piosenek Ewy Demarczyk i Marka Grechuty. Wysłała mnie na Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, który w 1973 roku wygrałem - opisuje aktor.

Nie żyje lider zespołu Pudelsi. Ich piosenki śpiewała cała PolskaNie żyje lider zespołu Pudelsi. Ich piosenki śpiewała cała PolskaCzytaj dalej

W dalszej części wpisu Artur Barciś wspomina wybuch ogromnej radości, jaki towarzyszył nauczycielce przy przekazaniu dobrych wieści dotyczących swego wychowanka. Aspirujący aktor poinformował wówczas o dostaniu się na wydział aktorski.

- Płakała ze szczęścia gdy dostałem się na wydział aktorski PWSFtViT w Łodzi - napisał Artur Barciś.

Aktor zakończył wpis serdecznym “dziękuję”, skierowanym do zmarłej pani Elżbiety. Na profilu aktora natychmiast pojawiły się liczne wyrazy współczucia od fanów.

Niektórzy internauci dzielili się własnymi historiami i wspomnieniami o inspirujących pedagogach, z jakimi przyszło im spotkać się w szkolnych latach. Wśród komentujących znaleźli się także nauczyciele.

- Moje marzenie - chciałbym, żeby któryś z moich uczniów tak mnie kiedyś wspominał - napisał jeden z internautów.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: se.pl

Następny artykuł