Swiatgwiazd.pl
Barbara Winiarska zmarła nagle

TRICOLORS/East News, Instagram.com/marysiawiniarska

Barbara Winiarska porzuciła karierę dla chorej córki. Śmierć przyszła nagle

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Barbara Winiarska była znakomitą aktorką, przed którą drzwi do kariery stały otworem. Życie napisało dla niej jednak zupełnie inny scenariusz. Siostra Marii Winiarskiej urodziła niepełnosprawną córkę, której całkowicie poświęciła swój czas. Potem przyszła zdrada ukochanego męża i samotność. Artystka zmarła nagle na wakacjach w Kołobrzegu.

  • Barbara i Maria Winiarskie były nierozłączne. Siostry występowały razem na scenie, a na ślubnym kobiercu stanęły tego samego dnia

  • Barbara wyszła za Pawła Wawrzeckiego, z którym doczekała się córki Ani. U dziewczynki zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe

  • Młodsza z sióstr całkowicie poświęciła się dziecku. W końcu dowiedziała się o zdradzie
    męża, który nawiązał romans z Agnieszką Kotulanką

  • Barbara Winiarska zmarła we wrześniu 2002 roku. Podczas wakacji w Kołobrzegu nagle straciła przytomność

Barbara i Maria Winiarskie od dziecka stanowiły duet idealny. W dzieciństwie spędzały ze sobą mnóstwo czasu, a z biegiem lat zaczęły dzielić nawet wspólną pasję. Polska poznała je jako „Siostry Winiarskie”. Wówczas wydawało się, że staną się one jednym z najbardziej rozpoznawalnych rodzeństw w Polsce.

Córka odmieniła życie Barbary Winiarskiej

Siostry Winiarskie skończyły studia teatralne i szkołę muzyczną. Gdy występowały na scenie, ludziom wydawało się, że są identyczne. One, choć zawsze traktowały się jak jedność, widziały między sobą pewne różnice. Tak opowiadała o nich Maria Winiarska w wywiadzie dla Wysokich Obcasów:

- Byłyśmy jednym organizmem. To znaczy... były różnice. Baśka bałaganiara, ja lubię porządek, ona wszystko traktowała lżej, ja się przejmowałam – mówiła.

To nie przeszkadzało im jednak w pielęgnacji siostrzanej przyjaźni. A była ona niesamowita. Barbara i Maria Winiarskie tego samego dnia stanęły nawet na ślubnym kobiercu. Starsza z sióstr wyszła za Wiktora Zborowskiego. Młodsza z kolei wybrała jego kolegę, Pawła Wawrzeckiego. Podczas ceremonii obie panie wystąpiły w tych samych sukniach.

Natalia Kukulska

Natalia Kukulska odpowiedziała na krytykę po koncercie TVP. Internauci komentują

CZYTAJ DALEJ

To jednak nie wszystko. Los sprawił, że obie Winiarskie zaszły w ciążę w podobnym czasie, a terminy ich porodów wyznaczono na ten sam dzień. Niestety, skończyło się jedynie na wyliczeniach. Podczas gdy Maria Winiarska cierpliwie czekała do momentu rozwiązania, jej młodsza siostra urodziła miesiąc przed terminem. Na świat przyszła mała Ania, u której lekarze zdiagnozowali dziecięce porażenie mózgowe.

Nagle straciła przytomność i zmarła

Po urodzeniu córki życie Barbary Winiarskiej i Pawła Wawrzeckiego nie było już takie jak dawniej. Ponieważ oboje bardzo kochali Anię, chcieli otoczyć ją jak najlepszą opieką. To właśnie wtedy Barbara, która cały czas koncertowała z siostrą po Polsce, zrezygnowała z kariery i całkowicie poświęciła się życiu rodzinnemu.

Pracował Paweł. Dzięki temu rodzina mogła kupić dom i podróżować za granicę. Wszystko po to, by Ani żyło się jak najlepiej. W pogoni za pracą i dobrem córki jej rodzice zgubili gdzieś jednak swoje małżeństwo. W końcu Barbara Winiarska dowiedziała się o zdradzie męża.

Okazało się, że Paweł Wawrzecki wdał się w romans z Agnieszką Kotulanką. Był to ogromny cios dla jego żony, której świat nagle legł w gruzach. W trudnym czasie Barbara Winiarska skupiła się jednak na córce i pomocy innym rodzinom z niepełnosprawnymi dziećmi. Gdy wyjechała z Anią nad morze, nagle straciła przytomność.

- (…) Wiesz, jaki był ostatni SMS, który dostałem od Basi? „Jestem zmęczona, chciałabym wrócić do naszego ślicznego domku”. A ja skończyłem wreszcie ten remont – mówił dla Wysokich Obcasów Paweł Wawrzecki, który mimo zdrady nigdy nie zdecydował się na opuszczenie rodziny.

Barbara Winiarska zmarła 18 września 2002 roku w wyniku wylewu krwi do mózgu. Ania do dziś mieszka z tatą, który dziś pracuje o wiele mniej, a jej poświęca jak najwięcej uwagi.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Plejada

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >