TVN - Bartek Jędrzejak Żródło: screen/youtube.com/Łukasz Świerkot

Tylko o u nas: Bartek Jędrzejak powiedział nam, dlaczego odniósł się do krytyki internauty na wizji DDTVN

31 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Bartek Jędrzejak od lat współpracuje ze stacją TVN, gdzie przedstawia widzom aktualną prognozę pogody. We wtorek prezenter pochwalił się wycieczką do ogrodu zoologicznego, w którym spotkał małego nosorożca. Jego relacja w mediach społecznościowych zderzyła się z nieprzyjemnym komentarzem internauty. W rozmowie dla Świata Gwiazd prezenter odniósł się do zaistniałej sytuacji. Jak skomentował krytyczną opinię?

  • Bartek Jędrzejak zasłynął jako prezenter pogody w „Dzień Dobry TVN”
  • Podczas wtorkowego dyżuru prezenter udał się w odwiedziny do zoo
  • Wzburzony internauta zarzucił mu poparcie dla trzymania zwierząt w klatkach
  • W rozmowie dla Świata Gwiazd prezenter skomentował zajście

We wtorek ekipa „Dzień Dobry TVN” dotarła do ogrodu zoologicznego we Wrocławiu, gdzie pierwszy raz od 150 lat urodził się mały nosorożec. Na miejscu był między innymi prezenter pogody Bartek Jędrzejak, który udostępnił nagranie wyjątkowego zwierzęcia w social mediach. Jego zachowanie wyraźnie nie spodobało się jednemu z internautów, który oskarżył ekipę telewizyjną o poparcie dla trzymania zwierząt w klatkach.

- Nie spodziewałem się, że popieracie zamykanie zwierząt w klatkach. Gdzie w naturze dla nosorożca jego terytorium to 2-44 kilometry (...) Wstydź się, niby inteligentny człowiek, a jednak bez serca i prosto skonstruowany – napisał wzburzony internauta cytowany przez serwis Plotek.

Prezenter „Dzień Dobry TVN” odpowiada na krytykę internauty

Słowa krytyki błyskawicznie dotarły do Bartka Jędrzejaka, który skorzystał z ostatniego wejścia na wizję i w kilku słowach odniósł się do wystosowanego komentarza. Jak stwierdził, ogrody zoologiczne są często ratunkiem dla zwierząt, które w innych warunkach mogłyby być skazane na wyginięcie.

Komentarz wzburzonego internauty i ekspresowa odpowiedź Bartka Jędrzejaka w jedną chwilę obiegły polskie media, wywołując tym samym niemałą aferę. Ciekawi, jak do zdarzenia podchodzi sam zainteresowany, postanowiliśmy się z nim skontaktować. Podczas rozmowy prezenter „Dzień Dobry TVN” wyjaśnił nam, że nie czuje żadnego żalu do internauty. Jego odpowiedź udzielona na wizji była natomiast czymś w rodzaju przekazania wiedzy.

- Postanowiłem zareagować, by pokazać wiedzę, jaką mam. Byłem w ogrodzie otoczony specjalistami, którzy odpowiedzieli mi na pytania i wyjaśnili, że ogrody zoologiczne nie zabierają zwierząt naturze. To wszystko jest pod kontrolą wykwalifikowanych ekspertów – powiedział Jędrzejak.

Prezenter potwierdził też swoją wypowiedź, w której odnosił się do zagrożonych gatunków. Zwrócił także uwagę na samice w ciąży. Powołując się na informacje uzyskane od ekspertów, uznał, że jeśli mama małego nosorożca urodziła go w ogrodzie zoologicznym, to z pewnością czuła się w nim dobrze.

- Możliwe, że takie nosorożce za kilka lat znikną z naszej planety, więc może to, że to zwierzę się urodziło, pozwoli na przetrwanie gatunku. Poza tym dla kobiety ciąża i urodzenie jest jednym z najtrudniejszych okresów w życiu. Jeśli ta mama-nosorożec urodziła w ogrodzie, to znaczy, że specjaliści załatwili jej najlepsze warunki – zaznaczył.

Wracając do krytycznych słów internauty, Bartek Jędrzejak uznał, że jego reakcja z pewnością nie wynikała ze złośliwości, a raczej z niewiedzy. W związku z tym po przeczytaniu komentarza prezenter miał dwa wyjścia – albo nie reagować, albo podzielić się z widzami wiedzą, którą otrzymał od specjalistów w zoo. Ponieważ w życiu i pracy zawsze kieruje się potwierdzonymi informacjami, od razu wybrał drugą opcję.

Bartek Jędrzejak: „Lubię naszych widzów”

Odchodząc od hejtu, który najwidoczniej wylał się niepotrzebnie, warto zaznaczyć, że po odwiedzinach małego nosorożca Bartek Jędrzejak otrzymał mnóstwo pozytywnych wiadomości od swoich fanów. Prezenter przyznał, że z taką formą korespondencji spotyka się w swojej pracy dużo częściej.

- Bardzo lubię naszych widzów, jest dużo ciepłej, pozytywnej energii. Wczoraj otrzymałem ogromną ilość wiadomości, że super i że widzowie nas wspierają. Myślę, że jeden z nich wstał lewą nogą i po prostu wyładował napięcie – powiedział wyrozumiale Jędrzejak.

Na koniec prezenter zaapelował do internautów:

- Zanim zaczniemy kogoś hejtować, warto dowiedzieć się, czy mamy rację – skwitował.

Bartek Jędrzejak postŹródło: Instagram.com/bartekjedrzejak_official

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plotek, Świat Gwiazd

Następny artykuł