Blanka Lipińska uniknęła kwarantanny Żródło: Instagram.com blanka_lipinska

Blanka Lipińska pochwaliła się sposobem na uniknięcie kwarantanny. Sprytne i proste

24 Styczeń 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Blanka Lipińska niedawno wróciła z Malediwów, ale nie musiała odbywać kwaratanny trwającej 10 dni, obowiązkowej dla wszystkich wracających do kraju. Wszystko opisała na swoim Instagramie - sposób jest w pełni legalny, łatwy i szybki.

Blanka Lipińska postanowiła spędzić pierwszy miesiąc 2021 roku w słonecznych Malediwach. Nie była jednak zachwycona przymusem odbycia 10-dniowej kwarantanny, dlatego postanowiła znaleźć sposób, żeby jej uniknąć. Jak się okazuje, wszystko umożliwiło jej nowe rozporządzenie rządu z 22 stycznia 2021 roku.

Jak Blanka Lipińska uciekła od kwarantanny?

Ustawa rządu, która powstała jeszcze w grudniu, niedawno weszła w życie. Według zapisów każdy, kto okaże negatywny wynik testu wykonanego przed przekroczeniem granicy i nie starszego niż 48 godzin, nie muszą się poddawać kwarantannie po powrocie do Polski.

- Piszę do was z informacją odnośnie nowego rozporządzenia o kwarantannie. Faktycznie ono działa! Jak się tylko o nim dowiedziałam - dzięki polski rządzie - poprosiłam, żeby mi w hotelu zrobili test. Przyjechał lekarz, zrobili mi test rano, wieczorem miałam wyniki. Dzisiaj z wynikami, kiedy podeszłam do naszej granicy na Okęciu, panie tylko zapytały, czy mam test zrobiony, mam, pokazałam wynik negatywny. Dziękuję, do widzenia, nie mam kwarantanny - mówiła na swoim InstaStory celebrytka.

Pisarka postanowiła także jednoznacznie odpowiedzieć fanom, jak robi testy na obecność koronawirusa. Odpowiedź jest wyjątkowo jednoznaczna i dobitna.

Siostra ujawniła nagranie Anny Przybylskiej z dzieckiem w szpitalu. Łzy same lecą, uroczy widok świeżo upieczonej mamySiostra ujawniła nagranie Anny Przybylskiej z dzieckiem w szpitalu. Łzy same lecą, uroczy widok świeżo upieczonej mamyCzytaj dalej

- Pytacie mnie, czy test PCR boli. Nie wiem, bo ja robię tylko z gardła. Nie robię z nosa, co wy, nie jestem szalona. Jak mogę wybrać, to zawsze z gardła - stwierdziła.

Wiele emocji wzbudziła także Basia Kurdej-Szatan, która spędziła z rodziną kilka dni na Zanzibarze. Zgodnie z wcześniejszym rozporządzeniem, każdy z nich powinien spędzić 10 dni w kwarantannie, jednak w mediach społecznościowych gwiazdy niemal od razu po powrocie do kraju pojawiły się zdjecia, które sugerują, że ani gwiazda ani jej dzieci nie przestrzegaja tego nakazu.

Można zobaczyć między innymi, jak aktorka spaceruje z córką czy jak cała gromadka bawi się w śniegu, a wokoło pełno jest ludzi. Fani zasypali gwiazdę pytaniami o kwarantannę, jednak Barbara Kurdej-Szatan nie zdecydowała się jak na razie wytłumaczenie sytuacji. Możliwe, że celebryka i jej bliscy zostali zaszczepni, co zwalniałoby ich z kwarantanny, jednak brak jest oficjalnych wiadomości na ten temat.

Równie dużo wątpliwości wzbudził przykład Anny Wendzikowskiej, która bawiła się na Dominikanie. Fani mieli poważne wątpliwości, czy dziennikarka odbyła obowiązkową kwarantannę. Gwiazda TVN postanowiła odpowiedzieć na swoim Instagramie.

- Nie nałożono na mnie kwarantanny. Chodzi raczej o to, żeby nie generować niepotrzebnych emocji, bo - jak widać - temat kwarantanny je wywołuje, choć ja jestem po dwóch testach, jednym po powrocie, drugim po pięciu dniach i wiem, że jestem zdrowa. Ale wydaje mi się, że nie o to tu chodzi tym, którzy tak się emocjonują tym, czy ktoś jest, czy nie jest na kwarantannie - napisała.

blanka lipińska

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pudelek, Radio Zet, Instagram

Następny artykuł