Bogumiła Wander Żródło: Fot. Patriot24.TV

Krzysztof Baranowski mierzy się nie tylko z chorobą Bogumiły Wander. Ma też problemy finansowe

17 Luty 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Krzysztof Baranowski i Bogumiła Wander uchodzili zawsze za jedną z najlepiej dobranych par w show biznesie. Jak jednak się okazuje, nie tylko początki ich miłości nie były łatwe. Również teraz mierzą się z problemami - nie tylko chorobą byłej prezenterki, ale i finansowymi kłopotami jej męża.

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski poznali się w 1979 roku. Wówczas Bogumiła była żoną Zbigniewa Żołędziowskiego. Los jednak postanowił połączyć ją z Krzysztofem.

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski - niezwykła historia

Bogumiła Wander lata po tym, jak poznała Krzysztofa Baranowskiego przyznała, że “do głowy im nie przyszło, żeby coś ‘kombinować’”. Jednak dzięki jednemu spotkaniu między nimi zaiskrzyło.

Po powrocie z Brukseli Bogumiła Wander zadzwoniła do Baranowskiego, aby podziękować za listy od niego.

- Spotkaliśmy się, no i tak się wszystko zaczęło - mówiła.

Żona Marcina Prokopa musiała walczyć o życie. Żona Marcina Prokopa musiała walczyć o życie. "To spowodowało we mnie ogromną zmianę, ale nie od razu"Czytaj dalej

Wspólne życie para zaczęła 10 lat później. Od tego czasu ich miłość kwitła. Niestety Bogumiła Wander zachorowała na Alzheimera, a w 2019 roku zamieszkała w ośrodku dla schorowanych osób.

Jakiś czas temu Krzysztof Baranowski przekazał informacje, że Bogumiła “jest w dobrej formie fizycznej”. Teraz niestety żona przestała go poznawać. Co więcej, nie pamięta nawet, że w przeszłości była popularną prezenterką.

Nie tylko choroba. Krzysztof Baranowski ma problemy finansowe

Krzysztof Baranowski musiał zmierzyć się nie tylko z chorobą żony, ale i problemami natury finansowej. Jeszcze rok przed umieszczeniem żony w ośrodku ogłosił on bankructwo. Serwis pomponik.pl podaje, że aby opłacić pobyt Bogumiły w ośrodku dla osób z chorobą Alzheimera, musiał sprzedać mieszkanie.

- Jestem bankrutem - powiedział Baranowski.

Najgorsze dla niego jest jednak to, że Bogumiła go nie rozpoznaje. Nie pamięta też, że w przeszłości była znaną prezenterką.

- Oddałbym wszystko, by mnie pamiętała - powiedział. - Kiedyś wydawało mi się, że przetrwam każdy życiowy sztorm. Teraz coraz trudniej jest mi w to wierzyć.

Książka Krzysztofa Baranowskiego

Krzysztof Baranowski kilka miesięcy temu wydał książkę "Żagle na sztalugach". To album reprodukcji obrazów malarzy marynistów. Aby dzieło trafiło do sprzedaży, mąż Bogumiły Wander musiał się jednak zapożyczyć.

W związku z tym zorganizowano internetową zbiórkę. W oświadczeniu czytamy:

"W trudnych czasach pandemii wydanie, promocja i dystrybucja takich wydawnictw stały się nie lada wyzwaniem. W związku z tym zwracamy się do przyjaciół Kapitana o pomoc. [...]. Nadal mamy spory dług do spłacenia w drukarni"

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: gwiazdy.wp.pl / zrzutka.pl

Następny artykuł