Bohdan Łazuka nie ma pieniędzy Żródło: TRICOLORS/East News

Dramat Bohdana Łazuki. Z dnia na dzień radzi sobie coraz gorzej. "Tylko z resztek zasobów egzystuję"

3 Luty 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Bohdan Łazuka każdego dnia przeżywa dramat, ponieważ przez pandemię stracił możliwość zarobku. Od dawna życie z oszczędności, które niestety, zaczynają się kończyć.

  • Gwiazdy stracą źródła utrzymania
  • Bohdan Łazuka został pozbawiony możliwości zarobku
  • Łazuce kończą się oszczędności, z których się utrzymuje

Nie tylko Bohdan Łazuka każdego dnia walczy o lepsze jutro. Epidemia koronawirusa wywróciła świat do góry nogami i postawiła znak zapytania pod wieloma branżami. Choć najwięcej mówi się o restauratorach czy właścicielach hoteli, równie ciężka rzeczywistość dotknęła także świat artystów.

Stracili możliwość zarobku

Niemal z dnia na dzień, odwołano koncerty czy sztuki teatralne i wstrzymano nagrania do filmów i seriali. Na początku epidemii wszyscy mieli nadzieję, że sytuacja lada dzień się unormuje, ale niestety, wielu artystów od blisko roku walczy o przetrwanie, nie mając możliwości zarobku.

Wielokrotnie o trudnej sytuacji mówiła już Maryla Rodowicz, Alicja Majewska czy Anna Powierza. Gwiazdy, które na co dzień utrzymywały się z regularnego koncertowania czy grania na deskach teatru, nagle musiały zacząć utrzymywać się z oszczędności.

Rozenek krytykowana już właściwie z każdej strony. „Regularny wyścig o to, która celebrytka szybciej pokaże sześciopak”Rozenek krytykowana już właściwie z każdej strony. „Regularny wyścig o to, która celebrytka szybciej pokaże sześciopak”Czytaj dalej

Te wraz z upływem czasu zaczynają się jednak kończyć, w przeciwieństwie do pandemii i obostrzeń, które zdają się nie znikać. W rozmowie z Super Expressem, jak przytacza Pudelek, Bohdan Łazuka, znany aktor teatralny, filmowy, piosenkarz i artysta estradowy, szczerze opowiedział o swoim codziennym dramacie.

Co u mnie słychać? Nic, ponieważ nic nie robię tak jak wszyscy, a szczególnie w mojej profesji. Jak na te czasy miałem bardzo fajne propozycje, ale się nie odbyły. Miałem mieć fajną trasę na Wybrzeżu i w trzy dni pięć występów, co na te czasy jest dużo. Z moim Czesiem Majewskim już żeśmy się cieszyli, ręce żeśmy zacierali, ale sytuacja jest, jaka jest. Ekonomicznie jest marnie - wyznał w rozmowie z SE.

Niestety, jak sam podkreślił, powoli zaczynają kończyć mu się oszczędności.

Lada moment Bohdan Łazuka nie będzie miał za co żyć

W wywiadzie dla Super Expressu artysta przyznał, że już od dawna musi utrzymywać się z oszczędności. Chociaż stara się kontrolować wszystkie wydatki, pieniądze powoli zaczynają się kończyć.

Ja to tylko z resztek zasobów egzystuję - zaznaczył.

Gwiazdor co prawda otrzymuje co miesiąc około 2 tysiące emeryturę, ale część pieniędzy przekazuje córce, której biznes został zamknięty przez pandemię. Olga na co dzień mieszka jednak w Stanach Zjednoczonych i to tam założyła własną działalność. Przez wysoki kurs walutowy pomoc finansowa ojca nie jest więc wystarczająca.

Olga zostawiła mnie pięć lat temu i wyjechała z wnukiem na Florydę. Razem z koleżanką prowadzą tam fitness club, ale teraz jest zamknięty. I teraz ja jakieś grosze, które zarobię z jakichś powtórek czy z czegoś, wysyłam jej jak dobry tatuś. Kiedyś z Ameryki do nas wysyłano, a teraz jest odwrotnie - mówił aktor.

Obrazy Świat gwiazd

Obrazy Świat gwiazd

AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pudelek

Następny artykuł