Borys Szyc pożegnał Ryszarda Szurkowskiego Żródło: Fot. AFP/EAST NEWS / ANNE-CHRISTINE POUJOULAT

Borys Szyc w poruszający sposób pożegnał Ryszarda Szurkowskiego. "Nasz sąsiad"

1 Luty 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

1 lutego zmarł jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii, Ryszard Szurkowski. Miał 75 lat. W wyjątkowy sposób pożegnał go Borys Szyc. Mało kto wiedział, że mieszkali tak blisko siebie.

Okazało się, że Borys Szyc i Ryszard Szurkowski byli sąsiadami. Zdradził to aktor, zamieszczając wzruszający post w mediach społecznościowych.

Ryszard Szurkowski sąsiadem Borysa Szyca

Ryszard Szurkowski był polskim kolarzem szosowym, a przy tym dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim i czterokrotnym medalistą mistrzostw świata.

Największą popularność przyniosło mu zdominowanie przez kilka lat z rzędu Wyścigu Pokoju. Szurkowski był też trzykrotnym mistrzem świata amatorów i dwunastokrotnym mistrzem Polski.

Szurkowski po tym, jak zakończył karierę, miał wiele zajęć. Był m.in. posłem na Sejm PRL, handlowcem, jak i trenerem kolarstwa. Pełnił też funkcję prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.

Poznajecie gwiazdę ze zdjęcia? Martyna Wojciechowska wspomina czasy swojej młodościPoznajecie gwiazdę ze zdjęcia? Martyna Wojciechowska wspomina czasy swojej młodościCzytaj dalej

Przez ostatnie lata Ryszardowi Szurkowskiemu towarzyszyły problemy zdrowotne poprzedzone wypadkiem w Niemczech w 2018 roku. Przez 2,5 lata zajęła jego rehabilitacja. Chciał ponownie stanąć na nogi, jednak 1 lutego zmarł.

Borys Szyc wspomina Szurkowskiego

Wiele osób pożegnało dziś Ryszarda Szurkowskiego. Jedną z nich był aktor Borys Szyc, który zamieścił na Instagramie ciepłe słowa na temat sportowca.

Aktor przy okazji zdradził, że Szurkowski był jego sąsiadem, a o tym mało kto wiedział.

"Odszedł Ryszard Szurkowski. Wielki sportowiec i cudowny człowiek. Nasz sąsiad. Zawsze z uśmiechem i pełen planów na przyszłość. Nigdy nie odpuszczał. Jest nam potwornie przykro. Kochana Iwono jesteśmy myślami z Tobą" - napisał Borys Szyc.

Post zalał się od razu falą komentarzy na temat śmierci Szurkowskiego: "Wczoraj był tak piękny dokument o mistrzu", "Bardzo mi przykro", "Wielka szkoda. Mam nadzieję, że tam na górze już jest dla mistrza niebiański rower, na którym dalej będzie jeździł" - pisali internauci.

instagram.com/borys.szyc

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: gwiazdy.wp.pl

Następny artykuł