Borys Szyc Żródło: eastnews & TRICOLORS

Borys Szyc o alkoholizmie. "Czasami grałem po alkoholu"

27 Styczeń 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Borys Szyc podejmuje temat nałogu, z którym przyszło mu stoczyć ciężką batalię. Alkohol miał kolosalny wpływ na życie aktora - stopniowo przejmował kontrolę nad relacjami rodzinnymi i pracą mężczyzny. Borys Szyc przyznaje, że długo wypierał się choroby alkoholowej, co opóźniało powrót do dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Widzowie doskonale znają postać Borysa Szyca z takich produkcji jak “Listy do M. 3”, “Planeta singli 3” czy “Pokot”. O czym nie każdy wie, życie aktora przez lata w niczym nie przypominało jednak bajki. Gwiazdor polskiego kina zmagał się z chorobą alkoholową, co w jego przypadku szło w parze z imprezowym stylem życia. Musiało minąć trochę czasu by aktor zrozumiał, że podobne praktyki na dłuższą metę stanowią jedynie przepustkę do przedwczesnej śmierci.

Borys Szyc szczerze o nałogu. “Zmierzałem w stronę grobu”

Po latach Borys Szyc nie obawiał się powiedzieć, że w pewnym momencie swojego życia niewiele dzieliło go od śmierci. Jak przyznał w wywiadzie dla magazynu “Wysokie Obcasy” w 2018, światełkiem w tunelu okazali się jego najbliżsi - w tamtym czasie żona i córka. Nie bez znaczenia okazała się zawodowa pasja.

- Najzwyczajniej uznałem, że wolę żyć, niż nie żyć. A już zmierzałem w stronę grobu w szybkim tempie. Poczułem, że mam dla kogo żyć, że jest moja córka, którą kocham nad życie, że jest moja rodzina, że jest moja praca, moja pasja - relacjonował aktor.

Alkohol był dla Borysa Szyca sposobem na poradzenie sobie z napięciem, którego w zawodzie aktora z pewnością nie brakuje. “Pozytywne” działanie procentów szybko okazuje się jednak złudne, o czym gwiazdor przekonał się na własnej skórze. Potrzebował wielu lat i wsparcia najbliższych, by odzyskać kontrolę nad swoim zachowaniem.

Brat Magdy Gessler wystosował dramatyczny apel. Jest w bardzo trudnej sytuacjiBrat Magdy Gessler wystosował dramatyczny apel. Jest w bardzo trudnej sytuacjiCzytaj dalej

- Pełnej kontroli doświadczam dopiero od siedmiu lat, bo tyle czasu nie piję. Wchodząc w ten zawód, miałem takie poczucie, żeby się w nim całkowicie zatracić. Dorabiałem sobie filozofię, że chcę być elementem jakiejś bohemy - opowiadał mężczyzna.

Wpływ alkoholu uwypuklał się między innymi podczas pracy Borysa Szyca. Z powodu jego nałogu na planie dochodziło niekiedy do przykrych scen - w tym przypadku nie chodzi o te, jakie aktor miał odgrywać z uwagi na wykonywany zawód.

- Czasami grałem po alkoholu. Zdarzało się, że trzeba było przerwać zdjęcia, bo nie dawałem rady kręcić - przyznaje Borys Szyc.

Jak wiele osób dotkniętych chorobą alkoholową, Borys Szyc nie potrafił przyznać się do nałogu. Ostatecznie zwyciężył jednak walkę o własne zdrowie i odzyskał życie, które tak łatwo mógł wówczas stracić. Ogromną podporą aktora w osobistych zmaganiach zawsze była rodzina.

Prywatnie Borys Szyc jest mężem Justyny Szyc-Nagłowskiej, para pobrała się w 2019 roku. Małżonkowie doczekali się wspólnego potomka, syna Henryka. Aktor jest także ojcem urodzonej w 2004 roku Soni (matką dziewczyny jest Anna Bareja).

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: jastrząbpost.pl

Następny artykuł