Bożena Dykiel za kulisami Żródło: youtube.com publicystykatvp

Jaka za kulisami jest Bożena Dykiel? Zdradza kolega z planu

30 Styczeń 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Bożena Dykiel od lat wciela się w postać Marii Zięby w popularnym hicie TVN, „Na Wspólnej". Partneruje jej Mieczysław Hryniewicz, który gra jej męża. Przez lata współpracy zauważył kilka rzeczy, które charakteryzują pracę u boku aktorki. Przypomniał między innymi sceny tuż po udarze, przez jaki przeszła serialowa bohaterka.

Z tego artykuł dowiesz się:

  • Jaka za kulisami Na Wspólnej" jest aktorka
  • Co jej przeszkadza na planie
  • Jak zareagowali widzowie na jej grę

Bożena Dykiel i Mieczysław Hryniewicz od lat grają małżeństwo Ziębów w Na Wspólnej". Na ekranie tworzą zgrany duet, który mimo okazjonalnych kłótni zawsze się wspiera. Przez cały okres współpracy aktor podpatrzył, jaką naprawdę osobą jest jego serialowa partnerka. Powiedział, jak wygląda jej praca za kulisami.

Jaka jest Bożena Dykel?

„Na Wspólnej" niemal od samego początku przypadło do gustu widzom TVN. Serial jest emitowany od ponad 18 lat, a przez ten czas nakręcono ponad 3000 odcinków. Przez cały czas scenarzyści dbali o wątek małżeństwa Ziębów, a ekranowy duet podbił serca większości Polaków.

Mało kto jednak wie, jaka tak naprawdę jest słynna z między innymi z „Czterdziestolatka" aktorka. Mieczysław Hryniewicz postanowił uchylić rąbka tajemnicy i opisał, jak się pracuje z serialową Marią Ziębą. Jak się okazuje, to profesjonalistka w każdym calu, a najbardziej nie znosi, gdy inni aktorzy nie wykonują swoich obowiązków w należyty sposób. Mało kto wiedział, że Bożena Dykiel jest aż tak wymagająca od reszty ekipy.

- Zdradzę, że na planie jest wymagająca, nie lubi, jak ktoś mamrota pod nosem, mówi niewyraźnie, czy zapomina tekstu. Wzbudza ogromny respekt, daje rady młodzież - powiedział w rozmowie z Faktem.

Koszmar Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora. Tracą ogromne sumy przez obostrzeniaKoszmar Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora. Tracą ogromne sumy przez obostrzeniaCzytaj dalej

Bożena Dykiel zaskoczyła widzów

Aktor zwrócił też uwagę na świetny warsztat koleżanki z planu. Wciela się w swoją postać tak bardzo, że gdy Maria Zięba przeszła udar, Bożena Dykiel oddała to na ekranie bardzo przekonująco.

- Pamiętam taki wątek, w którym grana przez Bożenkę Maria Zięba miała udar. To było bardzo wstrząsające i przejmujące. Co ciekawe, nawet ludzie z branży pomyśleli, że Bożena jest naprawdę chora. Ona mówiła wtedy w specyficzny osób, jak osoba sparaliżowana po udarze. Do tego jej bohaterka jąkała się, a później długo miała problem z ręką i połową ciała- wspomina.

Kreacja była tak udana, że widzowie przed telewizorami poważnie się zaniepokoili stanem zdrowia Bożeny Dykiel. Mieli nawet dzwonić i pytać, jak się czuje, podczas gdy tak naprawdę nic jej nie dolegało.

- Ludzie się tego naoglądali i dzwonili do niej z zapytaniem, czy np. już wyzdrowiała i w tym roku jak zwykle poprowadzi jakieś wydarzenie albo gdzieś zagra, czy może nadal walczy o zdrowie. W pewnym momencie Bożena miała tego dość i po pół roku poprosiła scenarzystów, by Marysia w serialu wyzdrowiała, bo w innym wypadku ona sama się pochoruje jak będzie dalej grała chorą - opowiada serialowy Zięba.

Mieczysław Hryniewicz nie ukrywa swojego podziwu dla Bożeny Dykiel. Bardzo ceni ją jako osobę, a przede wszystkim artystkę. Widzi w niej doskonały przykład, z którego powinny czerpać młode osoby uczące się aktorstwa.

- Bożenka Dykiel to fantastyczna kobieta. Ona jest taka wybitna, że niektóre sceny z nią z "Na Wspólnej" mogłyby być spokojnie użyte w filmie, aby służyć jako przykład dla studentów w szkole filmowej- powiedział.

Jak widać, współpraca z Bożeną Dykiel to czytsa przyjemność, a jej wymagająca postawa sprawia, że wszyscy pracują lepiej. Swoim doświadczeniem i talentem potrafi zauroczyć nie tylko widzów, ale także całą ekipę. O tym, co sama gwiazda ma do powiedzenia na temat aktorstwa można posłuchać między innymi na kanale publicystykatvp w serwisie Youtube.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WP

Następny artykuł