Cezary Pazura Żródło: eastnews & TRICOLORS

Szczere słowa Cezarego Pazury o zarobkach w czasie pandemii. "Głęboki strach, lęk i niepokój o przyszłość"

3 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Cezary Pazura szczerze o odczuciach względem własnej sytuacji zawodowej w czasach pandemii. Jak przyznał aktor, niepewność towarzyszyła mu jedynie z początku całego zamieszania spowodowanego rozwojem zagrożenia. Teraz udaje się mu zachować spokój. Twierdzi, że w ciągu swego życia bywał już w gorszych sytuacjach.

  • Pandemia COVID-19 zmieniła naszą rzeczywistość
  • W nowym “porządku świata” próbuje odnaleźć się również Cezary Pazura
  • Aktorowi ostatecznie udało się zachować “zimną krew”

Wybuch pandemii COVID-19 zaowocował globalną paniką, co nie ominęło Cezarego Pazury. Słynny aktor również poczuł powiew strachu na karku, co wzmagały myśli o niepewnej przyszłości. Branża rozrywkowa przeżywa głęboki kryzys, podobnie jak gastronomiczna i turystyczna, a wciąż to tylko wybrane obszary spośród morza “ofiar” nagłego pojawienia się wirusa SARS-CoV-2. W jednym z ostatnich wywiadów Cezary Pazura przyznaje, że pierwsze miesiące lockdownu były wyjątkowo wymagające pod względem emocjonalnym.

Cezary Pazura na temat lęku o przyszłość. “To nie jest zależne od zawodu”

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 nie oszczędziła nerwów Cezarego Pazury. Jak większość z nas, na pierwsze medialne wzmianki o nieznanej chorobie i lockdownie aktor poczuł osaczające go obawy. Te okazały się w dużej mierze uzasadnione - branża rozrywkowa na dłuższy czas po prostu utknęła w martwym punkcie.

Przypomnijmy, że w naszym kraju do dziś obowiązuje zakaz zgromadzeń; zamknięte pozostają także lokale gastronomiczne, siłownie i inne obiekty sportowe. Choć od początku lutego instytucje kultury powoli wznawiają działalność, przez wiele tygodni były zamknięte dla odwiedzających, co generowało niewyobrażalne straty. W trakcie lockdownu, zwłaszcza tego zarządzonego w ubiegłym roku, nowe standardy bezpieczeństwa znacznie ograniczyły również możliwości zarobkowe artystów, w tym aktorów czy piosenkarzy.

Wobec takiego chaosu trudno pozostać całkowicie obojętnym. W rozmowie z portalem Gala Cezary Pazura podkreśla, że lęk o przyszłość był spowodowany w dużej mierze specyfiką jego pracy.

Jako 12-latka zrobiła furorę w „Mam talentJako 12-latka zrobiła furorę w „Mam talent". Magdalena Welc zmieniła się nie do poznaniaCzytaj dalej

- Myślę, że pandemia te obawy o ekonomiczne aspekty, aspekty przeżycia rodziny spowodowała u wszystkich. To nie jest zależne od zawodu. (...) U mnie spowodowała naprawdę głęboki strach, lęk i niepokój o przyszłość, bo to jest przecież moja praca, to jest moje źródło dochodu, ale nie panikowałem- relacjonuje Cezary Pazura.

Jak nie stracić głowy w czasach pandemii? Cezary Pazura spróbował sięgnąć pamięcią wstecz

Ostatecznie Cezary Pazura nie zamierzał pozwalać obawom na przejęcie kontroli nad jego życiem. Aby nieco się pokrzepić, aktor sięgnął pamięcią aż do czasów, gdy w Polsce panował stan wojenny. Właśnie w tych refleksach przeszłości z trudnych chwil Cezary Pazura znalazł pocieszenie i szerszą perspektywę, czym podzielił się z małżonką, Edytą.

- Powiedziałem mojej dużo młodszej żonie, że nie ma co panikować, bo przeżyłem stan wojenny i wtedy naprawdę było dużo, dużo, dużo ciężej niż teraz - mówi gwiazdor polskiego kina.

Obecnie Cezary Pazura nie może jednak narzekać na brak zajęć. Aktor dostał propozycję wcielenia się w postać Andrzeja Żurowskiego, lekarza ginekologa. Premiera nowego formatu TVN "Tajemnica zawodowa" ma odbyć się na antenie stacji w środę 17 lutego.

Dodatkowo Cezary Pazura zgodził się zostać ambasadorem Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Aktor wystąpił w krótkim spocie promującym szczepienia przeciw wirusowi SARS-CoV-2 wśród Polek i Polaków. O swoim zaangażowaniu w projekt informował jeszcze przed emisją klipu w telewizji za pomocą mediów społecznościowych.

Cezary Pazura Instagram

Źródło: instagram.com/czarekpazura

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pudelek, o2.pl, PolsatNews, Telemagazyn

Następny artykuł