Co łączyło Krzysztofa Krawczyka i Polę Raksę? Aż trudno uwierzyć, jak to się zaczęło Żródło: fot. Autorstwa Zofia Nasierowska - A Polish film magazine „Film” (weekly), October 29th 1972, front cover. No copyright notice. / Polski tygodnik filmowy „Film”, nr 44 (1247) z 29 pażdziernika 1972, okładka., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80533246; TRICOLORS/East News

Co łączyło Krzysztofa Krawczyka i Polę Raksę? Aż trudno uwierzyć, jak to się zaczęło

1 Maj 2021 Karol OsińskiKarol Osiński

Wiele lat temu Krzysztof Krawczyk i Pola Raksa mieli przyjemność spotkać się na planie jednego z filmów. Aktorka, która wówczas debiutowała na ekranie swoją urodą przyciągała wzrok niejednego mężczyzny i chłopca. Jednym z nich był piosenkarz, który na widok pięknej aktorki popadł w zauroczenie.

  • Pola Raksa i Krzysztof Krawczyk spotkali się na planie filmu „Szatan z siódmej klasy”
  • Film był debiutem aktorki przed kamerami
  • Piosenkarz zauroczył się w urodzie Raksy

Pola Raksa w czasach młodości miała nie tylko wielki talent aktorski, ale jej ogromnym atutem była wyjątkowa uroda, która poniekąd przyczyniła się do rozwoju jej kariery zawodowej. Nic dziwnego zatem, że kochało się w niej wielu mężczyzn. Krzysztof Krawczyk był jednym z nich.

Krzysztof Krawczyk był zauroczony w Poli Raksie

Kariera Krzysztofa Krawczyka kojarzona jest przede wszystkim z muzyką, jednak niewielu ludzi pamięta, że w młodych latach próbował swoich sił w aktorstwie, co potem przyniosło mu możliwość angażu w innych produkcjach filmowych i serialowych.

Po raz pierwszy stanął przed kamerami w wieku 14. lat, na planie filmu „Szatan z siódmej klasy”. Wcielił się wówczas w rolę harcerza, jednak nie został wymieniony w czołówce produkcji, która jednocześnie była debiutem dla późniejszej wybitnej aktorki, Poli Raksy.

To właśnie wtedy piosenkarz i aktorka spotkali się po raz pierwszy. Krawczyk zapamiętał tę chwilę na wiele lat. Jego menadżer, Andrzej Kosmala w rozmowie z „Super Expressem” zdradził, że podobnie jak wielu chłopców z planu zauroczył się w pięknej wówczas 19-latce.

27 lat mija od sukcesu Edyty Górniak na Eurowizji. Gwiazda opowiedziała o szczegółach występu27 lat mija od sukcesu Edyty Górniak na Eurowizji. Gwiazda opowiedziała o szczegółach występuCzytaj dalej

Jednak nie był to czas, w którym aktorka mogła zwrócić uwagę na zaloty Krzysztofa. Wpływ na to mogły mieć m.in. różnica wieku, a także chęć skupienia się na karierze zawodowej, co pozytywnie wpłynęło na historię obu stron.

Kariera Poli Raksy

Mimo tego, że Pola Raksa od wielu lat znajduje się poza świecznikiem mediów i na próżno szukać jej profili w mediach społecznościowych, to w dalszym ciągu dumnie nosi przypiętą łatkę jednej z najwybitniejszych aktorek w historii Polski.

Urodzona na Białorusi artystka przez ponad 30 lat pozostawała aktywna zawodowo, w międzyczasie, odnosząc wiele sukcesów. Fani mogą kojarzyć ją m.in. z serialu „Czterej pancerni i pies”, gdzie w latach 1966-1970 wcielała się w postać Marusi.

Za udział w produkcji została odznaczona nagrodą Ministra Obrony Narodowej I stopnia. Poza serialem Konrada Nałęckiego zagrała m.in. w: „Popiołach” Andrzeja Wajdy, „Przygodzie z piosenką” Stanisława Barei, czy „Uprowadzeniu Agaty” Marka Piwowskiego. Ostatni z wymienionych był również ostatnim, w którym mogliśmy podziwiać aktorkę.

W 1993 roku Pola Raksa zdecydowała się opuścić świat aktorski i zająć się sprawami prywatnymi. Na dobre zniknęła z polskiego show-biznesu i radaru mediów. W latach 1964-1970 była małżonką reżysera Andrzeja Kostenki, z którym doczekała się syna. Dziś aktorka ma 80 lat.

Fotografia tytułowa jest autorstwa Zofii Nasierowskiej - A Polish film magazine „Film” (weekly), October 29th 1972, front cover. No copyright notice. / Polski tygodnik filmowy „Film”, nr 44 (1247) z 29 pażdziernika 1972, okładka

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: pomponik.pl, Wikipedia

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł