Czesław Niemen córka Natalia Żródło: eastnews & AGENCJA SE

Córka Czesława Niemena wybaczyła mu wszystko, gdy umierał. Sama też miała do niego prośbę

25 Styczeń 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Wielki polski artysta Czesław Niemen odszedł w styczniu 2004. Słowa pożegnania na łożu jego śmierci zdołała powiedzieć mu jego córka Natalia. Kobieta miała do swego ojca również bardzo ważną prośbę. Jej treść u niejednego wywoła łzy.

Czesław Niemen to prawdziwa legenda polskiej sceny muzycznej. Kompozytor, piosenkarz, autor tekstów i multiinstrumentalista zapisał się w sercach tysięcy Polek i Polaków jako wyjątkowy artysta, który potrafił wzruszyć swymi utworami do łez. Muzyk przez lata cierpiał z powodu poważnej choroby onkologicznej.

Relacja Czesław Niemena i jego córki była skomplikowana. Przed jego śmiercią kobieta poprosiła go o ważną rzecz

Czesław Niemen odszedł 17 stycznia 2004 roku. Do jego śmierci przyczyniły się powikłania po zapaleniu płuc, z którym borykał się, leżąc w szpitalu. Nie bez znaczenia było w tym przypadku ogólne wyniszczenie organizmu spowodowane postępującą chorobą nowotworową. Jego córka Natalia zdążyła jednak pożegnać się z ojcem.

Natalia Niemen skończyła 45 lat. Wielu uważa, że wokalny talent odziedziczyła po swym ojcu; prawdopodobnie właśnie to muzyczne uzdolnienie skłoniło ją do rozwoju własnej kariery artystycznej. Choć, jak podają media, Czesław Niemen pragnął, by jego córka została skrzypaczką w wielkich orkiestrach, los rzucił Natalię w nieco inne miejsce.

W latach 90 ubiegłego wieku kobieta związała swą drogę zawodową z zespołami New Life’ M. oraz Trzecia Godzina Dnia. Piosenkarka prezentuje również własny repertuar, koncertując u boku męża Mateusza Otręby. Dodatkowo kobieta poświęca swój czas także na malarstwo i rzeźbiarstwo; niektóre z jej prac można obejrzeć na oficjalnym profilu Natalii Niemen na Instagramie.

Była żona Wiśnieskiego usłyszała porażającą diagnozę, jest nieuleczalnie chora. Jej życie diametralnie się zmieniłoByła żona Wiśnieskiego usłyszała porażającą diagnozę, jest nieuleczalnie chora. Jej życie diametralnie się zmieniłoCzytaj dalej

Rok 2004 - rok śmierci Czesława Niemena - był dla Natalii Niemen szczególnie trudny. O przeżyciach tamtych dni opowiadała niegdyś w wywiadzie dla magazynu “Viva!”. Strach ogarniający bliskich muzyka przeplatała wówczas nadzieja.

- Baliśmy się. Przy chorobie nowotworowej śmierć zawsze się czai. Był w nas strach, że nadejdzie, wszyscy o tym myśleliśmy. A z drugiej strony mieliśmy nadzieję, że będzie dobrze - relacjonowała piosenkarka.

W rozmowie z “Vivą!” Natalia Niemen przyznała, że ojciec, choć nie można odmówić mu tytułu wybitnego twórcy, nie był uzdolniony pedagogicznie. Bywał stanowczy, a nawet uszczypliwy względem swoich dzieci; zdarzało mu się także kierować do nich słowa krytyki, nie zawsze tej konstruktywnej. Co ważne, Natalia Niemen uznaje jednak swój dom rodzinny za miejsce pozbawione przemocy domowej.

W jej odczuciu Czesław Niemen stawiał muzykę na pierwszym miejscu, na czym niekiedy cierpiały jego kontakty z rodziną. Choć córka legendarnego muzyka, już jako dorosła osoba, zauważyła w swoim życiu pewne braki wynikające z okrojonego kontaktu z ojcem, ostatecznie postanowiła wybaczyć mu wszelkie potknięcia, gdy był na to jeszcze czas. Jednocześnie sama poprosiła o przebaczenie.

- Kiedy tata leżał w śpiączce, a wiem, że ci ludzie słyszą, co się do nich mówi, gadałam do niego. Z duszą na ramieniu, ze strachem, że on przecież może się z tej śpiączki nie wybudzić, powiedziałam, że przebaczam mu, a także ja proszę o przebaczenie. Czułam, że to jest dla nas obojga ważne - powiedziała piosenkarka.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: plejada.pl

Następny artykuł