Danuta Stenka dzieci Żródło: TRICOLORS/East News

Czy Danuta Stenka ma dzieci?

20 Styczeń 2021 Dominika MikaDominika Mika

Danuta Stenka to jedna z najbardziej utalentowanych i nagradzanych aktorek w Polsce. Aktorka dwukrotnie została nagrodzona statuetką Orła. Widzowie doceniają nie tylko jej ogromne umiejętności, ale również urodę. Stenka należy do grona osób, które chronią swoją prywatność i niewiele wiadomo o jej życiu osobistym. Wielu zastanawia się, czy tak zapracowanej aktorce udało się założyć rodzinę i pogodzić obowiązki zawodowe z tymi domowymi.

Danuta Stenka cieszy się ogromną sympatią Polaków. Na portalach plotkarskich pojawia się raczej w kontekście projektów zawodowych niż życia prywatnego. Niewiele wiadomo o jej rodzinie. Czy aktorka założyła rodzinę?

Danuta Stenka od lat jest szczęśliwą mężatką

Danuta Stenka od ponad 30 lat związana jest z Januszem Grzelakiem. Para poznała się podczas festiwalu teatralnego w Toruniu. Wkrótce pobrali się i zamieszkali razem w Poznaniu. Ona zaczęła pracę w Teatrze Nowym, on w Teatrze Starym. Wkrótce jednak mąż Stenki zrezygnował z aktorstwa i zajął się finansami.

Para jest sobie niezwykle oddana. Aktorka przyznała, że mąż szczególnie wspierał ją podczas walki z depresją. - Wiedziałam, że nie wyjdę z tego sama, nie dam rady. Płakałam albo budziłam męża. Janusz próbował pomagać, usypiał mnie - zdradziła w autobiograficznej książce pt. Flirtując z życiem.

Stenka w wywiadach często podkreśla, że związek z Grzelakiem jest jedną z lepszych rzeczy jakie ją w życiu spotkały, docenia go zwłaszcza po wszystkich spędzonych ze sobą latach.

Aktorka jest mamą dwóch pięknych córek

W połowie lat 90. na świat przyszło pierwsze dziecko pary, córka Paulina, która dziś ma 24 lata. Z kolei młodsza pociecha, Wiktoria niedawno stała się pełnoletnia. Żadna z córek aktorki nie zdecydowała się na pójście w jej ślady. Paulina jest psychologiem, z kolei młodsza córka nadal się uczy.

Danuta Stenka jest silnie związana ze swoimi dziećmi. Jak same podkreślają, mają wyjątkową relację. - Mama to nie tylko mama, ale też najlepsza przyjaciółka. Jest wiele rzeczy, o których powiedziałam tylko mamie. Mogę jej powiedzieć absolutnie wszystko - wyznała w magazynie Sukces, starsza córka Danuty Stenki, Paulina Grzelak.

Źródło: plejada.pl

Następny artykuł