Dominika Figurska Żródło: Piotr Molecki/East News

Czy Dominika Figurska dostała się do Sejmu?

21 Styczeń 2021 Dominika MikaDominika Mika

Dominika Figurska niegdyś kojarzyła się Polakom przede wszystkim z ról, które grywała w popularnych serialach. Można było oglądać ją m.in. w takich jak produkcjach jak Zostać Miss czy M jak miłość. Ostatnimi czasy aktorka znana jest bardziej ze swojego zaangażowania politycznego. W 2019 roku postanowiła wystartować do Sejmu. Aktorce w październiku rzeczywiście udało się zostać posłanką. 

O Dominice Figurskiej media rozpisywały się w kontekście jej licznej rodziny. Aktorka, która nie tak dano zmieniła nazwisko na Chorosińska - po mężu, w listopadzie 2020 roku po raz szósty została mamą. Dlatego decyzja artystki o startowaniu w wyborach do Europarlamentu, a potem do Sejmu, zaskoczyła wszystkich.

Dominika Figurska dostała się do Sejmu

Przed startem w wyborach do Sejmu, aktorka chciała dostać się do Europarlamentu. Wtedy nie udało jej się zdobyć mandatu. Dużo więcej szczęścia dopisało jej właśnie przy wyborach do Sejmu, choć niewiele osób wierzyło w jej sukces. Dominika Chorosińska, z domu Figurska, zdobyła czwarty wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości, mimo że kandydowała z ostatniego, 24 miejsca.

Co skłoniło popularną aktorkę do zaangażowania się w politykę?- Ja od zawsze interesowałam się nie tylko polityką, ale w ogóle byłam takim działaczem samorządowym. Od wielu lat jestem zaangażowana w ruch pro life. Lokalnie w swoim mieście też działam - wyjaśniła Chorosińska w wywiadzie dla programu Gość Radia Zet.

Aktorka nie ukrywa swoich konserwatywnych poglądów. Jak wyznała Beacie Lubeckiej, to właśnie przez wartości, którymi kieruje się w życiu, zdecydowała się na wystartowanie z listy PiS-u.

- Pokochałam (obóz dobrej zmiany - przyp. red.) miłością czystą, dlatego że po prostu wydaje mi się, że jest to jedyny obóz, który rzeczywiście dba o wartości, które są dla mnie bliskie, czyli rodzina, życie, to wszystko, czemu hołduję od wielu lat. I dlatego chcę jak gdyby w tym uczestniczyć, chcę być częścią tej dobrej zmiany - wyznała.

Dominika Chorosińska uzyskała 9 596 głosów.

Źródło: fakt.pl, plejada.pl, rmf24.pl

Następny artykuł