Czy Tymon Tymański ma dzieci? Żródło: wikipedia.org/Silar

Czy Tymon Tymański ma dzieci?

21 Styczeń 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Czy Tymon Tymański ma dzieci? O tych faktach z jego życia wiedziało jedynie wąskie grono. Muzyk ma za sobą wiele nieudanych związków.

Czy Tymon Tymański ma dzieci? Artysta skrupulatnie selekcjonuje wszystkie informacje z życia prywatnego, jakimi decyduje się podzielić. Nic więc dziwnego, że fani nieustannie dopytują o ciekawsze smaczki czy fakty.

Objawienie w świecie polskiej muzyki

Tymon Tymański, a właściwie Ryszard Waldemar Tymański przyszedł na świat 30 września 1968 roku i już od najmłodszych lat wiedział, że to właśnie muzyką chce zajmować się w przyszłości. Mając 8 lat, rozpoczął edukację w szkole muzycznej, gdzie uczył się grać na gitarze klasycznej.

Gdyby tego było mało, już w szkole podstawowej został liderem swojego pierwszego zespołu The Howling Dogs. Później Tymański rozpoczął naukę w liceum i wtedy założył nowofalowy zespół Sni Sredstvom Za Uklanianie, inspirowany muzyką zespołu Joy Division, w którym śpiewał i grał na gitarze basowej.

Tymański szybko zaczął odnosić pierwsze sukcesy, a po kilku latach stał się znanym i cenionym wokalistom i kompozytorem. Zainteresowanie wzbudza jednak nie tylko jego życie zawodowe, ale też prywatne, które rodzi sporo emocji w opinii publicznej, choć sam Tymański mówi o nim niechętnie

Czy Tymon Tymański ma dzieci?

Zaledwie 23-letni Tymański wdał się przed laty w romans ze Szwajcarką o imieniu Simone, czego owocem jest jego pierwszy syn Lukas. Poznali się w przejściu podziemnym, a jak wspomina Fakt, kobieta szybko zapytała go, czy zostanie ojcem jej dziecka.

Byliśmy egoistami, ale myślę, że Lukas nam wybaczył. Ona chciała mieć dziecko, ja powiedziałem: czemu nie? Pomysł nie był mądry, ale ktoś istnieje i jest kochany. I nic w tym złego. Lukas miał rodziców, nie uciekli od niego. Miałem wtedy 23 lata. W tym wieku facet nie powinien być ojcem - mówił dla Faktu.

Później Tymański związał się z Martą Handschke, z którą ma syna Kosmę. Marta była jego drugą żoną, ale ostatecznie i ten związek nie przetrwał, bo, jak mówił sam muzyk, “zgubił ich podobny charakter, tendencje do dominacji i histerii”.

Kosma miał kilka lat, kiedy odszedłem od jego mamy. Zrobiłem to, bo musiałem. Ale tym razem zabrałem się za to, żeby być przy tym dziecku i walczyłem o każdą godzinę z nim. Kosmie nie brakowało taty. Byłem z nim, tyle że pół na pół z drugą małżonką - wspominał dla Faktu.

Następnie muzyk związał się z Sarą Brylewską, w której zakochał się do szaleństwa, ale niestety, i tu koniec nie był szczęśliwy. Tymański długo nie mógł dojść do siebie po rozstaniu. Zwątpił też, że kiedykolwiek jeszcze uda mu się z kimś związać, a wtedy na jego drodze stanęła o 19 lat młodsza Marta Bros, koleżanka Brylewskiej. Marta i Tymański wzięli ślub w 2013 roku, a niedługo potem na świat przyszedł ich synek Teo. Po dwóch latach urodziła im się również córeczka Luna.

Źródło: Fakt

Następny artykuł