Czy Violetta Villas miała naturalne włosy? Żródło: wikipedia.org/Bechstein

Czy Violetta Villas miała naturalne włosy?

21 Styczeń 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Czy Violetta Villas miała naturalne włosy? Wielu zdębieje, gdy pozna odpowiedź na to pytanie.

Czy Violetta Villas miała naturalne włosy? Artystkę cechowały bujne blond loki, których niejedna kobieta tylko mogła jej zazdrość. Ale czy były naturalne?

Ikona polskiej estrady

Violetta Villas przez lata zachwycała swoją osobowością, a przede wszystkim, niepowtarzalnym głosem. Była kobietą wielu talentów - nie tylko śpiewała, ale też grała na fortepianie, puzonie i skrzypcach.

Uznanie zyskała nie tylko w Polsce, ale również poza granicami. W prasie amerykańskiej i francuskiej określano ją “głosem ery atomowej” oraz “białym krukiem wokalistyki światowej”. Przez pewien czas uchodziła też za “polski symbol seksu”.

Villas była postacią niezwykle charyzmatyczną, inspiracją dla tysięcy kobiet, wielką miłośniczką zwierząt, co jednak w późniejszych latach przysporzyło jej wiele kłopotów. Artystkę cechował nie tylko znakomity głos, ale też bujne blond loki.

Za życia wokalistki pojawiało się wiele spekulacji na temat tego, czy Villas nosi perukę. Jak było naprawdę?

Czy Violetta Villas miała naturalne włosy?

Trudno zaprzeczyć, że szerokie grono sympatyków wątpiło, by możliwe było “wyhodowanie” tak gęstych włosów, jakimi cieszyła się Villas. Tymczasem jak podał portal Pikio.pl, artystka nie nosiła peruki, a blond loki były w pełni naturalne.

Przeszło 3 godziny zajmuje mi samo suszenie włosów, a przecież muszę je jeszcze nakręcić, potem ułożyć, natapirować. A proszę sobie wyobrazić, ile ja się potem namęczę, żeby to wszystko rozczesać. Przygotowanie fryzury kosztuje mnie więcej niż śpiew - mówiła sama Villas w jednym z wywiadów.

Nie ulega jednak wątpliwością, że Villas korzystała z wielu trików, które zwiększały objętość jej włosów, a co ważniejsze, odżywiały je.

Violetta Villas decydowała się na założenie peruki, dopiero gdy jej włosy się osłabiły, ale ta była wykonana z jej własnych pukli. Okazało się, że artystka przez wiele lat “zbierała” swoje naturalne włosy, by na starość móc nadal “czuć cząstkę siebie” i nadal zachwycać wyglądem.

Źródło: Pikio

Następny artykuł