Czy Zbigniew Zapasiewicz miał dzieci? Żródło: wikipedia.org/Witold Orcholski

Czy Zbigniew Zapasiewicz miał dzieci?

20 Styczeń 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Czy Zbigniew Zapasiewicz miał dzieci? Fani w końcu mogą poznać odpowiedź na nurtujące ich od dawna pytanie.

Czy Zbigniew Zapasiewicz miał dzieci? Życie prywatne aktora było pełne wzlotów i upadków, o których jednak o sam niechętnie mówił.

Za kulisami wielkiej sławy

Zbigniew Zapasiewicz był pracoholikiem, nierzadko nadużywał alkoholi i charakteryzowało go szczególne zamiłowanie do kobiet. Przynajmniej tak jego życia wyglądało, dopóki nie spotkał na swojej drodze Olgi Sawickiej.

Myślę, że byłem człowiekiem pozbawionym umiejętności budowania życia prywatnego. Nie mam dzieci, a za sobą dwa nieudane małżeństwa, popadałem w jakieś przypadkowe związki. Ta sfera sprawiała mi trudność - mówił w książce “Zapasowe maski”.

Związek z młodszą o 27 lat Olgą wywrócił jego życie do góry nogami. Sam chętnie podkreślał, że czuje się szczęśliwy i spełniony. Zyskałem w nim bardzo wiele, uspokoiłem się, wreszcie mam dom, normalne życie - podkreślał.

Czy Zbigniew Zapasiewicz miał dzieci?

Zanim Zapasiewicz związał się z Olgą, był dwukrotnie żonaty. Oba jednak małżeństwa nie były udane, a on, szczególnie w trakcie drugiego małżeństwa, nadużywał alkoholu i dopuszczał się zdrad. Dopiero związek z Olgą przyniosło mu szczęście.

Po pewnych trudach udało mi się ją nakłonić do tego, żebyśmy byli razem. Bardzo się tego bała i wcale się nie dziwię. Ale zaryzykowała - mówił aktor.

Pierwsze cztery lata nie były dla nich łatwe, ale w końcu udało im się wypracować receptę na udany związek. Pobrali się w 1991 roku i byli ze sobą do dnia śmierci aktora, czyli prawie 25 lat. Nie doczekali się jednak potomstwa. Ukochana Olga była przy nim do ostatniej chwili.

Olga bardzo wiele straciła, wiążąc się ze mną. Spotykały ją ogromne przykrości. Zaważyło to decydująco na jej życiu zawodowym. Zaczęła być traktowana jak ‘żona’, co jest klęską dla aktorki. Kilku dyrektorów odmówiło jej angażu. Ciągle mam wrażenie, że obija się o jakiś mur. Dzięki niesłychanej odporności, lojalności i sile ona znosiła i znosi tę sytuację - mówił swego czasu.

Następny artykuł