Dagmara Domińczyk i Patrick Wilson Żródło: AFP/EAST NEWS

Dagmara Domińczyk podbiła serce hollywoodzkiego aktora

29 Styczeń 2021 Dominika MikaDominika Mika

Dagmara Domińczyk to amerykańska aktorka polskiego pochodzenia. Popularność przyniosła rola narzeczonej Edmunda Dantès'a w produkcji Hrabia Monte Cristo, choć obecnie odnosi spore sukcesy na Broadway. Od 16 lat jest żoną hollywoodzkiego przystojniaka Patricka Wilsona. Domińczyk wyznała, że już po pierwszej randce widziała, że aktor zostanie jej mężem. Jednak musieli pokonać liczne przeszkody, by być razem.

W 2005 roku Dominika Domińczyk poślubiła aktora Patricka Wilsona. Wystąpili razem w filmach m.in. w "Running with Scissors" czy "Jacku Strong". Trzy lata później urodziła pierwsze dziecko, syna Kalina Patricka Wilsona. Kolejny syn nosi imię Kassian McCarrell Wilson. Rodzina mieszka w Montclair w stanie New Jersey. Jak to się stało, że Polka podbiła serce jednego z popularniejszych hollywoodzkich aktorów?

Dominika Domińczyk od dziecka chciała zostać aktorką

Domińczyk jest córką Aleksandry i Mirosława. Ma dwie młodsze siostry - Marikę i Weronikę. Ze względu na polityczne zaangażowanie jej ojca w ruch Solidarności i Amnesty International, cała rodzina ubiegała się o azyl polityczny i w 1983 roku przeniosła się do Nowego Jorku. Dominika uczęszczała do liceum na Manhattanie, a później zdecydowała się na studia w School of Drama na Carnegie Mellon University, które ukończyła w 1998 roku.

Po ukończeniu studiów, Domińczyk zadebiutowała na Broadwayu jako dublerka Anny Friel w sztuce "Closer". Już w następnym roku po raz pierwszy zagrała w komedii romantycznej "Keeping the Faith", w której wystąpili także Ben Stiller i Edward Norton.

Największą popularność przyniosła jej jednak dopiero rola narzeczonej Edmonda Dantèsa, Mercédès Mondego, w ekranowej adaptacji "Hrabiego Monte Christo" z 2002 roku.

Pojawiła się informacja o przyczynie śmierci Ryszarda Kotysa. Zdradziła ją serialowa żonaPojawiła się informacja o przyczynie śmierci Ryszarda Kotysa. Zdradziła ją serialowa żonaCzytaj dalej

Dominika Domińczyk związała się z hollywodzkim przystojniakiem

Aktorka swojego przyszłego męża poznała już podczas studiów. Jak sama wspomina: Wszystkie dziewczyny się w nim kochały, był największym przystojniakiem na uczelni. Na mnie też zrobił wrażenie, ale byłam wtedy związana z moją licealną miłością i świata poza nią nie widziałam.

Wtedy oboje byli w związkach, ale ponownie spotkali się już po studiach. Wtedy też Domińczyk uświadomiła sobie, że spotkała miłość swojego życia:- Rozstałam się wtedy z moim narzeczonym i miałam ochotę na niewinny flirt. Na spotkaniu podeszłam do Patricka, zaczęliśmy rozmawiać i... już tak zostaliśmy. To była miłość od drugiego wejrzenia. Tego wieczoru wróciłam do domu i napisałam w pamiętniku: "On zostanie moim mężem".

Wtedy jednak aktor to aktor był w związku z inną kobietą. Parą zostali dopiero po kilku latach, gdy aktor zobaczył ją w kinie na "Hrabim Monte Christo" i zaprosił do baru. Od tego momentu są razem, choć musieli przetrwać etap związku na odległość. Wtedy Dagmara postawiła wszystko na jedną kartę i pojechała w świat za ukochanym. Później to on przeprowadził się dla niej do Nowego Jorku.

Jak sami mówią dobrali się za zasadzie przeciwieństw:

- Przy Patricku po raz pierwszy w życiu poczułam się bezpiecznie. Jest moim przeciwieństwem. Ja łatwo wybucham, miewam humory, noszę serce na dłoni. On jest opanowany i zrównoważony. Kiedy pokłócimy się w restauracji, ja siedzę wkurzona, a Patrick uśmiecha się do kelnera i składa zamówienie jak gdyby nigdy nic. Ma maniery dżentelmena z Południa, więc czasem moja bezpośredniość go wkurza - zdradziła Dagmara w jednym z wywiadów.

Para jest już ze sobą 16 lat i wychowuje dwójkę dzieci.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Gala, Onet, Pani, Plejada

Następny artykuł