Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja lifestyle quizy
Swiatgwiazd.pl > Lifestyle > Jak dbać o cerę naczynkową? Sprawdzone sposoby
Dominika Bryś
Dominika Bryś 29.08.2020 19:03

Jak dbać o cerę naczynkową? Sprawdzone sposoby

fot. www.unsplash.com, flaunter

Wrażliwa skóra cery naczynkowej nie lubi nadmiernego pocierania oraz zbyt inwazyjnych kosmetyków. To połączenie często prowadzi do zaostrzenia objawów. Wybierając kosmetyki, dokładnie zapoznaj się z ich składem, aby wykluczyć substancje mogące podrażniać skórę. Oto najważniejsze z nich:

Cera naczynkowa nie jest chorobą skóry, lecz jej rodzajem. Niewłaściwa pielęgnacja może jednak doprowadzić do przewlekłych chorób cery, takich jak często występujący u dorosłych trądzik różowaty. Skóra naczynkowa swoją nazwę nosi dzięki płytko położonym naczyniom włosowatym i ich nadmiernemu rozszerzaniu. Cechuje ją również bardzo cienka warstwa cery, która gwałtownie i nadmiernie reaguje na zmieniające się czynniki środowiskowe. Szczególnie szkodliwymi są dla niej: promieniowanie UV, smog, mróz, wiatr, czy też ostre potrawy. Efektem są: podrażniona skóra, rumień i rozszerzone naczynka.

Krok pierwszy: oczyszczanie skóry naczynkowej

Jak dbać o cerę naczynkową? Sprawdzone sposoby oraz najlepsze kosmetyki

Cera naczynkowa wymaga nie tylko odpowiednich kosmetyków. Potrzebuje ona także odpowiedniego ich stosowania. Przygotowaliśmy dla Was krótką instrukcję, jak dbać o cerę naczynkową.

– aceton,

– etanol,

– glikol propylenowy,

– kwas witaminy A,

– mentol.

Wybieraj produkty dedykowane cerze naczynkowej lub alergicznej, które nie tylko ją wzmocnią, ale także nawilżą. Unikaj demakijażu drażniącego skórę. Dobrym rozwiązaniem w przypadku tego typu cery jest woda micelarna. Jeśli używasz kosmetyków wymagających spłukania, najlepiej użyj do tego przegotowanej wody (koniecznie letniej, zimna i gorąca źle wpływają na naczynka) lub też wody butelkowej. Osuszaj skórę delikatnie, przykładając ręcznik do twarzy i nie pocierając jej.

Krok drugi: Złuszczanie skóry naczynkowej

Nawet delikatna skóra wymaga złuszczenia, w tym celu polecamy stosowanie peelingu enzymatycznego, co 10-14 dni. Usuwa on martwe komórki naskórka bez konieczności pocierania i podrażniania skóry. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również peeling kawitacyjny- nieistotne, czy będzie on wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domowym zaciszu (maszynką, którą można zakupić za ok 300 zł). Pamiętaj, że usuwając martwy naskórek stymulujesz komórki do regeneracji; w efekcie skóra staje się grubsza, a co za tym idzie – bardziej odporna na czynniki zewnętrzne, dzięki czemu naczynka będą mniej widoczne.

Krok trzeci: Tonizowanie skóry

Bardzo istotnym krokiem w pielęgnacji każdego rodzaju cery jest tonizowanie. Przywraca ono naturalne pH skóry, co pozwala na lepsze wchłanianie składników aktywnych kosmetyków. W doborze toniku, tak samo jak w wypadku produktów myjących, należy kierować się ich składem. Zwrócić uwagę, czy zawierają one krzem, który bardzo dobrze wpływa na uszczelnianie naczyń krwionośnych.

Krok czwarty: nawilżenie

Niezwykle istotnym w cerze naczynkowej jest jej nawilżenie. W doborze odpowiedniego kosmetyku powinniście zwrócić uwagę na to, czy zawiera on witaminy K i C, które zwiększają elastyczność skóry. Dobrze sprawdzą się również witamina B3 i aloes, które wzmacniają skórę. Na dzień można również zastosować kremy z zielonym barwnikiem, które zneutralizują czerwone zabarwienie skóry.

Cera naczynkowa – profesjonalne zabiegi

W przypadku pogorszonego stanu skóry, warto rozważyć profesjonalny zabieg kosmetyczny, który nie tylko zamknie problematyczne naczynka, ale również zwiększy produkcję kolagenu jak również zwiększy elastyczność i odporność skóry. Już po pierwszym zabiegu będzie można zauważyć poprawę, jednak w celu usunięcia przebarwień na twarzy, trzeba będzie zastosować serię regularnych zabiegów.

By dbać o cerę naczynkową, warto pomyśleć o następujących zabiegach:

– metoda IPL – zamykanie naczynek światłem,

– laserowe zamykanie naczynek,

– metoda elektrokoagulacji – zamykanie naczynek przy użyciu ciepła wytworzonego przez prąd.

Tagi: