Don Vasyl poprosił o mieszkanie Żródło: East News/PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS CIECHOCINEK 20. FESTIWAL KULTURY I PIOSENKI ROMOW W CIECHOCINKU, KTOREGO ORGANIZATOREM I GLOWNA GWIAZDA JEST DON VASYL - DZIEN DRUGI FESTIWALU N/Z DON VASYL 16/07/2016 ROMOWIE DON VASYL FESTIWAL ROMOWIE CYGANIE CYGAN MUZYKA WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL

Don Vasyl poprosił władze Ciechocinka o mieszkanie na czas pandemii. Burmistrz stanowczo odpowiedział

14 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Tłumacząc się pandemią koronawirusa, Don Vasyl uznał, że nie stać go na zakup domu, w którym mógłby odpocząć. Poprosił więc władze Ciechocinka o przyznanie mu mieszkania. „To jest jakieś totalne nieporozumienie” – skomentował burmistrz gminy w rozmowie z Faktem.

  • Don Vasyl jest animatorem muzyki i kultury cygańskiej w Polsce
  • W latach 90. artysta wybudował dom w Ciechocinku
  • Ostatnio poprosił władze miasta o przyznanie mu mieszkania
  • Jak stwierdził, przez pandemię nie stać go na zakup odpowiedniego lokum

Początkiem lat 90. – po głośnej wyprowadzce z Gorzowa Wielkopolskiego – romski artysta Don Vasyl postanowił przenieść się do Ciechocinka i tam wybudować dom. Z czasem o jego nowym pałacu mówili wszyscy. Dziś artysta twierdzi, że nie ma mieszkania, w którym mógłby odpocząć.

Don Vasyl poprosił o mieszkanie

W Polsce od prawie roku trwa pandemia koronawirusa. W związku w tym coraz więcej artystów skarży się z powodu braku pracy i kończących się oszczędności. Podobnym komentarzem podzielił się niedawno Don Vasyl. Jak wyznał w rozmowie dla dziennika Fakt, epidemia COVID-19 znacznie pogorszyła jego sytuację finansową.

- Przez pandemię od blisko dwóch lat nie gram koncertów i nie zarabiam – powiedział wokalista.

Jak się okazuje, ograniczenia finansowe nie są jedynymi problemami Don Vasyla. 70-letni artysta zmaga się także z utrudnieniami mieszkaniowymi – mężczyzna mieszka bowiem u swoich dzieci, tym samym „zakłócając ich prywatność”. Choć bardzo chciałby temu zaradzić, nie stać go na zakup nowego lokum.

Nie żyje Marek Maldis. Dziennikarz i reżyser związany z TVP miał 72 lataNie żyje Marek Maldis. Dziennikarz i reżyser związany z TVP miał 72 lataCzytaj dalej

- Od wielu lat mieszkam u swoich dzieci, wnuków i prawnuków pod Ciechocinkiem. Ze względu na specyfikę mojego zawodu zakłócam prywatność i mir domowy mojej rodziny, w ich domu odbywają się wszelkie spotkania zawodowe związane z organizacją corocznego festiwalu Romów w Ciechocinku. W tym domu mieści się również biuro stowarzyszenia Romów, a dom przecież powinien być miejscem do odpoczynku rodziny – zwierzył się Don Vasyl.

W związku z powyższymi problemami romski wokalista wpadł na pewien pomysł i zaapelował do władz Ciechocinka. Jak stwierdził, zarówno on, jak i jego zespół, bardzo często angażują się w życie gminy, dlatego burmistrz powinien wyciągnąć pomocną dłoń. Ten widzi to jednak zupełnie inaczej.

Burmistrz Ciechocinka skomentował prośbę Don Vasyla

W sprawie przyznania lokum Don Vasylowi głos zabrał burmistrz Ciechocinka, Leszek Dzierżewicz. Jak podkreślił w rozmowie z Faktem, 70-letni wokalista romski powinien poprosić o pomoc rodzinę, która „ma kilka domów”.

- W gminie Raciążek jest kilka domów zajmowanych przez Don Vasyla i jego rodzinę. To jest jakieś totalne nieporozumienie. To że organizuje koncerty w Ciechocinku, nie może stanowić podstawy do dania mu mieszkania. Pismo od Don Vasyla będziemy rozpatrywać – powiedział burmistrz.

Dodatkowo Leszek Dzierżewicz zaznaczył, że Festiwal Piosenki Romskiej, którego organizacją tłumaczył się Don Vasyl, jest współfinansowany z budżetu miasta. Oznacza to, że 70-letni muzyk nie promuje go za darmo.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: zyciorysy.info, pomponik.pl

Następny artykuł