Dorota Segda w mocnych słowach o kościele Żródło: youtube.com/ Uwaga! TVN

Mocne słowa Doroty Segdy o Kościele. „Wywracają mi się flaki, jak o tym myślę”

30 Styczeń 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Dorota Segda odniosła się do decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, komentując przy tym stanowisko Kościoła. Jak przyznała w jednym z ostatnich wywiadów, kobiety nie powinny czuć się winne, bo tak chce Pismo Święte. Aktorka i rektor Krakowskiej Akademii Teatralnej wyraziła tym samym pełne poparcie dla manifestujących Polaków.

Dorota Segda – aktorka, która nie boi się podejmowania trudnych tematów – udzieliła szczerego wywiadu „Vivie”. Podczas rozmowy z Beatą Nowicką zatrzymała się na chwilę przy Strajku Kobiet. Nie ukrywała, że sama czynnie w nim uczestniczy.

Dorota Segda skomentowała stanowisko Kościoła

Przypomnijmy, że w Polsce wciąż trwają manifestacje przeciwko ustawie z dnia 22 października 2020 roku. Zgodnie z jej treścią przerwanie ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodne z konstytucją. W środę 27 stycznia Trybunał Konstytucyjny wydał uzasadnienie ogłoszonego wyroku.

Z decyzją dotyczącą zakazu aborcji nie zgadza się wielu polskich artystów. Jedną z nich jest Dorota Segda, która w ostatnim czasie otwarcie mówi o swoim rozczarowaniu obecną władzą i pozbawieniu kobiet podstawowych praw człowieka. Uważa, że duża część winy leży po stronie Kościoła.

- Całe to zakłamanie fundamentalistycznego, kościółkowego myślenia, że kobieta jest winna za grzechy Ewy. Wywracają mi się flaki, jak o tym myślę. Kobiety już dawno odrzuciły taką narrację, że są czemuś winne, bo tak uważa Pismo Święte i biskup w złotych ornatach, który nie ma pojęcia o życiu, rodzeniu, wychowywaniu, rodzinie i związanych z tym problemami – powiedziała w wywiadzie.

Aukcja Dawida Podsiadły na WOŚP zdumiała fanów. Wideo sprawi, że padniecie ze śmiechuAukcja Dawida Podsiadły na WOŚP zdumiała fanów. Wideo sprawi, że padniecie ze śmiechuCzytaj dalej

Aktorka udzieliła tym samym wsparcia wszystkim uczestnikom Strajku Kobiet. Jak stwierdziła, wszyscy wychodzący na ulice udowadniają władzy, że czują się obywatelami i biorą odpowiedzialność za społeczeństwo. Chcą także walczyć o swoje prawa.

- Nikczemna decyzja Trybunały Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej o aborcji spowodowała nagły zgryw kobiet i młodzieży. Przecież ci młodzi ludzie przez ostatnie lata nie manifestowali. Mają potrzebę, żeby poczuć się obywatelami i ponosić odpowiedzialność za społeczeństwo, nie tylko za swoje problemiki w smartfoniku – dodała.

Dlaczego Dorota Segda nie ma dzieci?

Kontynuując temat ciąży i dzieci, aktorka przyznała wprost, dlaczego nigdy nie zdecydowała się na własne potomstwo. Przyznała, że była to jej świadoma decyzja, jednak nigdy nie czuła się przez nią „niekompletna”.

- Nie potrafiłabym powiedzieć, że jestem niekompletna, bo nie urodziłam dzieci. Ponieważ ich nie mam, mój świat toczy się inaczej. Myślę, że z poczuciem braku może żyć ktoś, kto stracił dziecko. Czasami zastanawiam się, co by było, gdyby... ale przecież tego nie wiem. Życie niespełnieniem nie jest moją domeną – wyznała.

Dorota Segda w ostatnich latach spełnia się jako aktorka, ale także jako rektor krakowskiej Akademii Teatralnej. Jej pracy poświęcono między innymi jeden z materiałów prezentowanych w programie „Uwaga!”. Widzowie mogli zobaczyć, jak bardzo kobieta angażuje się w życie studenckie.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Następny artykuł