Ewa Wachowicz Żródło: eastnews & TRICOLORS

Ewa Wachowicz o swoim biznesie. "Restauracja jest nieczynna ponad pół roku"

3 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Ewa Wachowicz podjęła ważną decyzję, którą postanowiła podzielić się w jednym z wywiadów. Mimo licznych trudności spowodowanych pandemią COVID-19 Miss Polonia 1992 postanowiła, że jej lokal gastronomiczny pozostanie zamknięty. Jak tłumaczy, jest to możliwe tylko dzięki dodatkowym przedsięwzięciom pozwalającym na utrzymanie.

  • Kariera Ewy Wachowicz
  • Ewa Wachowicz jest właścicielką jednej z krakowskich restauracji
  • Z powodu pandemii COVID-19 biznes przeżywa trudne chwile

Dawna Miss Polonia Ewa Wachowicz nie boi się życiowych i zawodowych wyzwań. Prezenterka udowodniła to w ciągu kariery zawodowej wielokrotnie, startując w konkursach piękności, podejmując współpracę z telewizją czy sprawdzając się w roli sekretarza prasowego premiera Waldemara Pawlaka, co trwało od 1993 do 1995 roku. O czym nie każdy wie, Ewa Wachowicz jest także właścicielką lokalu gastronomicznego.

Kariera w mediach to nie jedyne, czym na co dzień zajmuje się Ewa Wachowicz

Miss Polonia 1992 ma za sobą udział w takich telewizyjnych produkcjach jak: “Ewa gotuje” czy “Taniec z gwiazdami”. Niedawno wystąpiła w składzie jury podczas konkursu Miss Polski 2020, zbierając liczne przychylne komentarze dotyczące swojej prezencji. Była również obecna na koronowaniu nowej Miss Polonii rok wcześniej.

Zawodowe zaangażowanie w wydarzenia życia publicznego to nie jedyne źródło dochodów Ewy Wachowicz. Pod koniec 2017 roku prezenterka przejęła lokal gastronomiczny “U Zalipianek”, który obecnie funkcjonuje pod nazwą „Zalipianki Ewa Wachowicz” resto bar. Do niedawna można było odwiedzić go podczas spaceru po krakowskiej ulicy Szewskiej.

Lokal Ewy Wachowicz przeżywa trudny czas. Wszystko przez pandemię COVID-19

Pandemia COVID-19 wstrzymała rozwój lokalu Ewy Wachowicz. W związku z obowiązującymi w naszym kraju restrykcjami restauracja pozostaje zamknięta od ponad 6 miesięcy. Dla wielu przedsiębiorców lockdown oznacza czas najwyższej próby - w przypadku niektórych właścicieli lokal gastronomiczny to nie tylko dorobek życia, ale i jedyne źródło utrzymania rodziny.

Robert Lewandowski szczerze o byciu ojcem. Piękne słowaRobert Lewandowski szczerze o byciu ojcem. Piękne słowaCzytaj dalej

Epidemia COVID-19 w Polsce nie pozwala lokalowi Ewy Wachowicz, podobnie jak wielu innym tego typu punktom, na normalne funkcjonowanie. W jednym z wywiadów Miss Polonia 1992 wyjaśnia, że restaurację utrzymują “przy życiu” dodatkowe źródła dochodów. Mimo to sytuacja nie maluje się w jasnych barwach.

- Restauracja jest ciągle zamknięta. Takie są wytyczne naszego rządu. Jest to niezwykle trudny czas dla restauratorów, bo restauracja jest nieczynna ponad pół roku. Żeby utrzymać załogę, to jest naprawdę nadludzki wysiłek. Z moimi wspólnikami jesteśmy w stanie to zrobić tylko z jednego powodu, ponieważ mamy inne źródła utrzymania. Ale jesteśmy na granicy wytrzymałości - mówiła Ewa Wachowicz.

Niedawno wielu z dotkniętych epidemią COVID-19 w Polsce przedsiębiorców postanowiło położyć kres trwaniu w bezczynności. Właściciele masowo decydowali się na otwarcie lokali, od czego, jak przekazywało wielu z nich, zależy ich szansa na dalsze utrzymanie. Ewa Wachowicz i jej wspólnicy również stanęli przed trudnym wyborem: mogli pójść za ciosem, dołączając do otwierających biznesy przedsiębiorców, lub uzbroić się w cierpliwość (a także możliwie jak największe zasoby finansowe) i próbować doczekać lepszych czasów. Ostatecznie Miss Polonia 1992 w porozumieniu ze wspólnikami postanowiła wstrzymać się ze wznowieniem działalności lokalu.

- Ze wspólnikami podjęliśmy decyzję o tym, że restauracja pozostanie zamknięta. Mnie jest prościej, bo to moja „druga noga”. Oprócz prowadzenia tego biznesu wydaję książki, mam własny program telewizyjny, dlatego patrzę z innego punktu widzenia. Rozumiem i wspieram całym sercem restauratorów, którzy żyją wyłącznie z prowadzenia restauracji- podkreśla Ewa Wachowicz.

Restauracja InstagramŹródło: instagram.com/zalipiankiewawachowiczofficial

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Instagram, jastrząbpost.pl

Następny artykuł