Swiatgwiazd.pl

10 polskich gwiazd, które się nawróciły. Wyznanie Patryka Vegi wprawia w osłupienie, przyznał, co zawdzięcza Bogu

20 Lipca 2022

Udostępnij:

Cezary Pazura Agnieszka Chylińska Patryk Vega 
fot. Pawel Wodzynski/East News; TRICOLORS/East News

Przedstawiamy 10 polskich gwiazd, które podjęły decyzję o nawróceniu i do dziś nie żałują swojej decyzji. Oto znani i lubiani, którzy z dumą opowiadają o swojej duchowej przemianie.

Slajd 1 z 10

Cezary Pazura na spotkaniu z aktorami serialu Tajemnica zawodowa II w 2022 roku

Pawel Wodzynski/East News

Cezary Pazura

Popularny aktor nigdy nie wypowiadał się na temat swojej wiary, aż do momentu publicznej deklaracji, która wywołała niemałe zamieszanie w mediach. Gwiazdor wyznał, że nie widzi w tym nic wyjątkowego. Zdradził również, że według niego jest to całkowicie normalnie i pospolite, tylko większość katolików boi się głośno mówić o swojej wierze. -W takich czasach żyjemy, że jak się powie głośno, że się zostało wychowanym w takiej, a nie innej wierze, w takich, a nie innych warunkach, obyczajach, to nagle jest to jakaś deklaracja. A przecież 95 procent Polaków deklaruje, że są katolikami, więc ja nie widzę w tym nic wyjątkowego — zdradził Cezary Pazura w wywiadzie dla "Deutsche Welle".

Slajd 2 z 10

Misiek Koterski na konferencji programu "Agent Gwiazdy" w 2019 roku

Jan BIELECKI/East News

Misiek Koterski

Aktor wyznał, że obecność Boga ma dla niego niebagatelne znaczenie. To właśnie dzięki modlitwie i wierze udało mu się pokonać długotrwały nawyk i uporządkować swoje życie. Misiek Koterski zdradził, że już od lat nastoletnich zażywał narkotyki i dopiero nawrócenie pomogło mu całkowicie uwolnić się od nałogu. Od tej pory nie odczuwa już potrzeby zażywania tego typu środków.

Slajd 3 z 10

Agnieszka Chylińska podczas castingu 14. edycji programu "Mam Talent"

TRICOLORS/East News

Agnieszka Chylińska

Piosenkarka przez wiele lat deklarowała ateizm, a także znana była ze swojego kontrowersyjnego zachowania. Dopiero znajomość z kolegą z planu programu "Mam Talent" Szymonem Hołownią pomogła jej na nowo uwierzyć w Boga. Jak sama mówi, jest teraz gorąco wierząca, a także wie, że zawsze może liczyć na pomoc i wsparcie Boga.

Slajd 4 z 10

Krzysztof Krawczyk na 55. Festiwalu w Opolu w 2018 roku

TRICOLORS/East News

Krzysztof Krawczyk

Wybitny polski wokalista chwilę po śmierci ojca przeżywał poważny kryzys wiary i na blisko 20 lat odsunął się od kościoła. . Dopiero wizyta w pewnym kościele w Chicago sprawiła, że artysta na nowo zaufał Bogu i od tej pory deklarował się jako gorąco wierzący katolik. Wielokrotnie później zarówno on, jak i jego ukochana Ewa Krawczyk, podkreślali, jak wielkie znaczenie ma dla nich wiara.

Slajd 5 z 10

Patryk Vega na Bestsellerach Empiku 2021

Pawel Wodzynski/East News

Patryk Vega

Reżyser takich filmów, jak "Botoks" czy "Kobiety mafii" przez wiele lat był zagorzałym ateistą. Swoje nastawienie do Boga zmienił chwilę po wypadku samochodowym, który miał miejsce kilka lat temu. Sam wówczas wyznał, że do tej pory nie był świadomy, jak bardzo źle postępuje. -Tak bardzo byłem utytłany w grzechu, że nie widziałem nawet, jak złe rzeczy robię. W zeszłym roku to się zmieniło. Za sprawą iluminacji, o której ci wspominałem, dojrzałem do tego, że generalnym wykonawcą w moim życiu jest Pan Bóg, a ja mogę być co najwyżej podwykonawcą realizującym Jego rozkazy — wyznał Patryk Vega w wywiadzie dla portalu "Plejada".

Slajd 6 z 10

Weronika Książkiewicz podczas pokazu najnowszej kolekcji Paprocki&Brzozowski w 2022 roku

Pawel Wodzynski/East News

Weronika Książkiewicz

Aktorka nigdy wcześniej nie wypowiadała się na temat swojej wiary. Jednak w pewnym momencie zdecydowała się na szczery wywiad, podczas którego zapytana o ulubione wróżby andrzejkowe, zadeklarowała się jako gorąco wierząca katoliczka. -Jestem osobą wierzącą w tej chwili bardzo, więc nie odczuwam potrzeby, żeby chodzić do wróżek — wyznała wówczas gwiazda.

Slajd 7 z 10

Wojciech Modest Amaro przed studiem "Dzień Dobry TVN" w 2021 roku

TRICOLORS/East News

Wojciech Modest Amaro

Juror programu "Top Chef" wyznał, że dopiero stosunkowo niedawno uświadomił sobie, jaki jest prawdziwy cel jego życia. Jak sam mówi, w przeszłości bardziej zwracał uwagę na sukcesy zawodowe niż relację z Bogiem. Obecnie wszystko się zmieniło, a sam restaurator deklaruje się jako osoba wierząca. -Zrozumiałem istotę wiary, co spowodowało, że podporządkowałem jej całe swoje życie. Kiedyś powiedziałbym, że moim celem były takie sukcesy jak zdobycie gwiazdki Michelin. Dziś mogę powiedzieć, że moim najważniejszym celem jest relacja z Bogiem. To najważniejszy element mojego życia. Chcę żyć według zasad mojej religii, pracować nad tym, co we mnie złe i grzeszne. Chcę podnosić się, gdy zdarzy mi się upadek, ze świadomością, że ktoś najsilniejszy podaje mi rękę, abym powstał. Gdy zrozumie się, że na tym polega istota życia, wszystko inne samo zaczyna się układać. Moje życie rodzinne na przykład wygląda obecnie zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu — wyznał kucharz w rozmowie z Plejadą.

Slajd 8 z 10

Dominika Figurska na uroczystym pokazie filmu "Nędzarz i madame"

TRICOLORS/East News

Dominika Figurska

Aktorka znana między innymi z serialu "M jak Miłość" wyznała, że to właśnie wiara w Boga i bliska relacja z nim pomogła jej przetrwać kryzys małżeński ze swoim ukochanym. Jak sama przyznaje, tylko dzięki temu wsparciu dalej tworzą rodzinę. -To bardzo konkretny Reżyser pozwolił, żebyśmy potrafili do siebie wrócić, przebaczyć, ułożyć nasze życie od początku. To On postawił na naszej drodze mądrych ludzi, pewne sytuacje — wyznała aktorka w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego".

Slajd 9 z 10

Dorota Chotecka i Radosław Pazura na premierze w Teatrze w 2013 roku

TRICOLORS/East News

Dorota Chotecka i Radosław Pazura

Małżeństwo aktorów zaczęło wierzyć w Boga dzięki wypadkowi, jakiemu uległ Radosław Pazura kilka lat temu. To właśnie to nawrócenie sprawiło, że zakochani byli w stanie razem przejść przez ten ciężki okres i stracić wówczas nadziei na poprawę sytuacji. -Wierzę, że Bóg mnie przemienia i wspiera moje codzienne życie, dlatego często się do niego zwracam — powiedział aktor w wywiadzie dla portalu "Wirtualne Media"

Slajd 10 z 10

Maja Frykowska na pokazie filmu "Nie czas umierać" w Kinotece w 2021 roku

Pawel Wodzynski/East News

Maja Frykowska

Gwiazda znana była między innymi ze swoich kontrowersyjnych poglądów i skandalicznego zachowania Jakiś czas później zadeklarowała jednak całkowite nawrócenie i zmieniła swoje postępowanie o 180 stopni. Niedawno celebrytka wydała nawet specjalną książkę poświęconą jej duchowej odnowie i poprawie relacji z Bogiem.

Małgorzata Foremniak, Anna Kalczyńska, Agata Młynarska

Polskie gwiazdy, które adoptowały dzieci. 7 nazwisk, niektóre bardzo zaskakują

Adopcja nie jest łatwym procesem. Często wiąże się z długimi, skomplikowanymi procedurami. Jest jednak szansą dla tych osób, które nie mogą mieć dzieci, na stworzenie dużej, szczęśliwej rodziny. Jest też oczywiście szansą dla samych dzieci. Wiele gwiazd decyduje się na nią, by swoje zasoby finansowe i możliwości móc przeznaczyć na poprawę losu wychowanków domów dziecka. Polskie sławy nie chwalą się tym tak chętnie, jak zagraniczne — wiele nazwisk może was zupełnie zaskoczyć.

Zobacz nastepną galerię >