Swiatgwiazd.pl

Drzewny horoskop celtycki ujawni całą prawdę o Tobie. Najgorzej, jeśli jesteś lipą lub topolą

9 Października 2022

Udostępnij:

fot. Canva.com/Bergadder/jozzeppe

Horoskop drzewny, czyli inaczej horoskop celtycki, ma wielowiekową tradycję. Niektóre źródła podają, że powstał on nawet 2 tysiące lat temu. W mitologii celtyckiej uważa się, że drzewa mają magiczną moc. Do każdego ze znaków zodiaku przypisane jest drzewo, które z kolei symbolizuje dane cechy charakteru. Sprawdź, które drzewo jest twoim opiekunem.

Slajd 1 z 21

fot. Anna Kaminova / unsplash.com

fot. Anna Kaminova / unsplash.com

Jabłoń

Jabłoń jest patronem osób, które przyszły na świat między 24 grudnia a 1 stycznia oraz między 25 czerwca a 5 lipca. Cechuje je czułość, wrażliwość oraz potrzeba miłości. Jabłonie będące w związkach są niezwykle oddane, wierne i nie widzą świata poza swoim partnerem lub partnerką. Ponadto mają wiele pasji i są wrażliwe na sztukę.

Slajd 2 z 21

fot. Manuel Will / unsplash.com

fot. Manuel Will / unsplash.com

Jodła

Jodły urodziły się między 2 a 11 stycznia oraz między 5 a 14 lipca. Osoby spod tego znaku są wyjątkowo pewne siebie, twardo stąpają po ziemi, jednak bywają pyszne i wyniosłe. Charakteryzuje je waleczność, sukcesywne dążenie do celu oraz spryt. Nie dadzą się oszukać i mają pełną kontrolę nad swoim życiem.

Slajd 3 z 21

fot. Canva.com/bgfoto

fot. Canva.com/bgfoto

Wiąz

Wiąz jest symbolem osób, które urodziły się między 12 a 24 stycznia oraz od 15 do 25 lipca. Łączą one w sobie praktyczne podejście do rzeczywistości z wrodzoną radością i poczuciem humoru. Choć z zewnątrz mogą sprawiać wrażenie apodyktycznych, w rzeczywistości są bardzo lojalne, pomocne i skore do poświęceń. Mają jednak trudności z romantycznymi gestami w związku.

Slajd 4 z 21

fot. Canva.com/uroburos

fot. Canva.com/uroburos

Jałowiec

Krzew ten jest patronem osób, które urodziły się między 25 stycznia a 3 lutego oraz 26 lipca i 4 sierpnia. To urodzeni optymiści, którzy lubią bujać w obłokach. Skorzy do pomocy oraz słowni, bardzo lubią towarzystwo innych ludzi, choć nie są królami towarzystwa. Nie zależy im też na zaszczytach, władzy czy pieniądzach: chętniej wybierają zawody artystyczne lub analityczne. W związku potrafią dawać z siebie bardzo wiele, choć czasem trudno im znaleźć miłość.

Slajd 5 z 21

fot. Canva.com/gaiamoments

fot. Canva.com/gaiamoments

Topola

Urodzonym od 4 do 8 lutego oraz od 5 do 13 sierpnia patronuje topola. Osoby te miewają spore trudności w życiu: wrażliwe, skłonne do martwienia się drobiazgami i pesymizmu, łatwo się zniechęcają. Odreagowując niepokój w pracy, mają tendencję do pracoholizmu. Swojej pasji oddają się za to z pełnym zaangażowaniem. Niełatwo im też stworzyć stały związek, bo partnerów może zniechęcać ich potrzeba niezależności.

Slajd 6 z 21

fot. Canva.com/Arcaion

fot. Canva.com/Arcaion

Sosna

Opiekunem urodzonych od 19 do 29 lutego oraz od 24 sierpnia do 2 września jest sosna. To osoby niezwykle pomocne i empatyczne, a przy tym dobrze zorganizowane. Są najszczęśliwsze, kiedy pomogą wspierać przyjaciół. Potrafią być jednak pedantyczne i nieco próżne. Ciężko im też iść na kompromis w związku.

Slajd 7 z 21

fot. Canva.com/Kaboompics.com

fot. Canva.com/Kaboompics.com

Wierzba

Majestatyczne drzewo jest symbolem osób urodzonych od 1 do 10 marca oraz od 3 do 12 września. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych przykładów jest wierzba płacząca, która charakteryzuje się dużą atrakcyjnością. Podobnie jest z osobami, które reprezentuje. Pomimo swoich humorów potrafią przyciągnąć do siebie ludzi. Osoby te charakteryzują się otwartością na nowe wyzwania, jednak szybko porzucają plany bez odpowiedniej motywacji.

Slajd 8 z 21

fot. Canva.com/MGovantes

fot. Canva.com/MGovantes

Lipa

Lipa jest patronką osób urodzonych pomiędzy 11 a 20 marca oraz 13 a 22 września. Nie łatwo jest jej poradzić sobie ze stresem, przez co często woli nie wychodzić przed szereg. W relacjach z innymi stawia na lojalność, ale zdarzają się jej napady zazdrości. Lubi otaczać się ludźmi, przy których czuje się komfortowo i bezpiecznie.

Slajd 9 z 21

fot. Canva.com/Momentmal

fot. Canva.com/Momentmal

Dąb

Dąb to wyjątkowe drzewo, z którym utożsamiać mogą się jedynie osoby urodzone 21 marca. To prawdziwy wojownik, który twardo stąpa po ziemi. Jego atutami jest szczerość i ambicja, która ujawnia się również w życiu osobistym. Nie lubi niezdecydowania, przez co często trudno mu pójść na kompromis.

Slajd 10 z 21

fot. Canva.com/Michel VIARD

fot. Canva.com/Michel VIARD

Leszczyna

Leszczyna odpowiada za osoby urodzone od 22 do 31 marca, a także między 24 września a 3 października. Niepozorne drzewo utożsamia osoby o ciepłym, pomocnym charakterze. Ma rozwiniętą strefę rodziną, przez co idealnie nadaje się na rodzica. Nie pozwoli, by komuś niewinnemu działa się krzywda.

Slajd 11 z 21

fot. Canva.com/krzysiek73

fot. Canva.com/krzysiek73

Jarzębina

Jarzębina to osoby urodzone od 1 do 10 kwietnia oraz od 4 do 13 października. Na tle innych wyróżniają się ponadprzeciętną inteligencją oraz umiejętnością podejmowania szybkich decyzji. Doskonale radzą sobie w sytuacjach kryzysowych, dzięki izolacji zewnętrznych bodźców. Zazwyczaj odnajdują się w kreatywnym hobby związanym ze sztuką lub kulturą.

Slajd 12 z 21

fot. Canva.com/p-cananatay

fot. Canva.com/p-cananatay

Klon

Jedno z najpopularniejszych jesiennych drzew jest patronem osób urodzonych od 11 do 20 kwietnia oraz od 14 do 23 października. Reprezentantów można określić mianem "człowieka-orkiestry". Doskonale radzi sobie z nowymi wyzwaniami, ponieważ lubi poznawać świat i ciągle odkrywać nieznane rejony. Bryluje w towarzystwie dzięki poczuciu humoru oraz pewności siebie.

Slajd 13 z 21

fot. Canva.com/Avalon_Studio

fot. Canva.com/Avalon_Studio

Orzech

Orzech jest symbolem osób, które przyszły na świat od 21 do 30 kwietnia oraz od 24 października do 4 listopada. To urodzeni liderzy, doskonali stratedzy oraz ambitni pracownicy. W sferze uczuciowej mają jednak spore trudności. Tak jak orzech przybierają przed ludźmi skorupę, którą niełatwo rozbić. Dopiero przy dłuższym poznaniu otwierają przed innymi wyjątkowe oblicze.

Slajd 14 z 21

fot. Canva.com/emer1940

fot. Canva.com/emer1940

Grab

Urodzeni pomiędzy 4 a 13 czerwca oraz od 2 do 11 grudnia za swojego patrona mogą uważać grab. Cechuje ich atrakcyjność i wrażliwość, którą przyciąga ludzi. Lubią mieć w swoim otoczeniu zaufane osoby, ponieważ zazwyczaj trudno im podejmować decyzję. W sferze uczuciowej chcą polegać na partnerze, a także odczuć wsparcie z jego strony.

Slajd 15 z 21

fot. Canva.com/Valentina Zibareva

fot. Canva.com/Valentina Zibareva

Figowiec

Patronem osób urodzonych od 14 do 23 czerwca oraz od 12 do 21 grudnia jest figowiec. Są jednymi z najbardziej spontanicznych osobników, które nie lubią narzucanych norm. Często kroczą własną ścieżką. Nie są zbyt wiernymi partnerami, jednak potrafią zapewnić niezapomniane chwile drugiej połówce.

Slajd 16 z 21

fot. Canva.com/pleasekate

fot. Canva.com/pleasekate

Jaśminowiec

Jaśminowiec symbolizuje osoby urodzone od 1 do 14 maja oraz od 5 do 11 listopada. Do innych podchodzi z otwartą głową i sercem na dłoni, co wielokrotnie zakończyło się niemałym rozczarowaniem. W miłości szuka zaufania, bardzo ciężko mu ponownie nawiązać więź z osobą, która go oszukała. Wierzy faktom i doświadczeniu, przez co często odnosi sukcesy zawodowe.

Slajd 17 z 21

fot. Canva.com/Ulrick-T

fot. Canva.com/Ulrick-T

Kasztanowiec

Kasztanowiec obejmuje patronat nad ludźmi, którzy odchodzą urodziny od 15 do 24 maja oraz od 12 do 21 listopada. Lubi poczucie sprawiedliwości i nie boi się wyrażać własnego zdania na każdy temat. Bezpośredniość sprawia, że wiele osób potrafi negatywnie podejść do jego usposobienia. Sam natomiast nie lubi być krytykowany.

Slajd 18 z 21

fot. Canva.com/KateJoanna

fot. Canva.com/KateJoanna

Jesion

Urodziłeś się pomiędzy 25 maja a 3 czerwca lub 22 listopada a 1 grudnia? Oznacza to, że w horoskopie celtyckim symbolizuje Cię jesion. Charakteryzuje go ambicja i dążenie do wyznaczonych celów. Świetnie nadaje się na szefa oraz głowę rodziny. Spokój, a także wyrozumiałość pozwalają mu na zbudowanie długotrwałej relacji.

Slajd 19 z 21

fot. Canva.com/153photostudio

fot. Canva.com/153photostudio

Brzoza

Brzoza symbolizuje osoby urodzone od 21 do 24 czerwca. Ich drugie imię to "artystyczna dusza" i "domatorka". Lubią otaczać się pięknymi przedmiotami oraz sama tworzyć dzieła sztuki. W relacjach międzyludzkich kieruje się strefą uczuciową. Potrafi zrozumieć położenie drugiej osoby i tolerować jej wady.

Slajd 20 z 21

fot. Canva.com/Julie-Kolibre

fot. Canva.com/Julie-Kolibre

Oliwka

Od 23 września do jesiennego zrównania dnia i nocy w horoskopie celtyckim króluje oliwka. Delikatne drzewo symbolizuje osoby ceniące spokój oraz harmonię. Nie poddają się one nagłym emocjom, nie podejmują też pochopnych decyzji. W sferze uczuciowej cenią empatię i chęć niesienia pomocy innym.

Slajd 21 z 21

fot. Canva.com/Jan-Mallander

fot. Canva.com/Jan-Mallander

Buk

Buk jest patronem osób urodzonych od 22 grudnia do dnia zimowego przesilenia. Typ realisty dążącego do poprawy komfortu życia swojego i najbliższych. Na chłodno ocenia plusy oraz minusy każdej decyzji. W życiu miłosnych chce pełnić dominującą rolę, dzięki której zapewni bezpieczeństwo ukochanej osobie.

fot. Pawel Wodzynski, TRICOLORS / East News

Gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci. Ujawniły przyczyny swoich decyzji

Choć rodzicielstwo dla wielu kobiet jest długo wyczekiwanym czasem w życiu, niektóre gwiazdy show-biznesu zdecydowały się na bezdzietność. Oto lista gwiazd, które nie chcą zostać rodzicami. Ich powody nie zawsze są oczywiste.

Zobacz nastepną galerię >