Swiatgwiazd.pl

"Gwiazdorskie Ostatki" 20 lat temu. Tak bawiły się polskie gwiazdy, gdy nie było mediów społecznościowych

8 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Udostępnij:

Gwiazdorskie Ostatki 2003

Slajd 1 z 8

Zygmunt Chajzer, Krzysztof Ibisz, Jarosław Kulczycki, Maciej Dowbor

fot. KAPiF

Zygmunt Chajzer, Krzysztof Ibisz, Jarosław Kulczycki, Maciej Dowbor

Panowie już 20 lat temu byli uznawani za najbardziej rozpoznawalnych prezenterów telewizyjnych w Polsce. Zygmunt Chajzer pracował wówczas w telewizji Polsat oraz Radiu Złote Przeboje. Dziś pomimo tego, że nie pojawia się zbyt często w roli gospodarza show, wciąż jest jedną z najbardziej znanych twarzy w show-biznesie.

Krzysztof Ibisz od lat jest jedną z największych gwiazd w naszym kraju. Już wtedy związany był z Polsatem, gdzie prowadził takie teleturnieje, jak "Awantura o kasę" czy "Gra w ciemno". Obecnie prowadzi tam kultowy program stacji "Taniec z Gwiazdami".

Jarosław Kulczycki związany był wówczas z TVP, gdzie między innymi komentował Konkurs Piosenki Eurowizji Dla Dzieci. Jego współpraca z publicznym nadawcą zakończyła się w 2016 roku.

Maciej Dowbor dopiero dwa lata później związał się ze swoim obecnym pracodawcą – Polsatem. 20 lat temu dzisiejszy prowadzący "Twoja twarz brzmi znajomo" współpracował ze stacją TVP2, gdzie prowadził "Pytanie na śniadanie" i studio sportowe Igrzysk Olimpijskich.

Slajd 2 z 8

Dariusz Gnatowski z żoną

fot. KAPiF

Dariusz Gnatowski z żoną

Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów filmowych, teatralnych i dubbingowych. Pojawił się w takich produkcjach jak "Ferdydurke", "Ogniem i mieczem" czy "Młode wilki". Największą rozpoznawalność zdobył dzięki roli Arnolda Boczka w kultowym serialu "Świat według Kiepskich".

Prywatnie od 1990 roku był żonaty z Anną Wach, z którą doczekał się ukochanej córki Julii. Gwiazdor odszedł 20 października 2020 roku w wyniku zapalenia płuc, które doprowadziło do ostrej niewydolności oddechowej.

Slajd 3 z 8

Tomasz Bednarek

fot. KAPiF

Tomasz Bednarek z żoną

Tomasz Bednarek do dziś jest jednym z popularniejszych polskich aktorów. 20 lat temu gwiazdor pojawiał się między innymi w takich serialach jak "Samo życie" czy "Łowcy skór". Wielkim sukcesem była również jego rola w "Ogniem i mieczem". Obecnie widzowie mogli oglądać go w serialu "Mecenas Porada".

Prywatnie związany był z aktorką głosową i reżyserem dubbingu Elżbietą Kopocińską. Małżeństwo doczekało się dwóch synów: Krzysztofa i Adama.

Slajd 4 z 8

Ryszard Kotys z żoną

fot. KAPiF

Ryszard Kotys z żoną

Aktor ma na swoim koncie udział w wielu kultowych filmach i serialach. Pojawiał się między innymi w "Deja vu", "Och, Karol 2", "Psy 2. Ostatnia krew", czy "Wiedźmin". Nie da się jednak ukryć, że największą popularność przyniosła mu rola Mariana Paździocha z kultowego serialu "Świat według Kiepskich".

Prywatnie żonaty był z młodszą o 26 lat aktorką Kamilą Sammler, z którą doczekał się syna Eryka. Para pobrała się pod koniec lat osiemdziesiątych. Było to drugie małżeństwo aktora.

Zmarł w szpitalu w Poznaniu w nocy z 27 na 28 stycznia 2021 roku. Wcześniej wykryto u niego infekcję COVID-19. Został pochowany na cmentarzu w Lusowie.

Slajd 5 z 8

Bartosz Obuchowicz Katarzyna Bujakiewicz

fot. KAPiF

Bartosz Obuchowicz z partnerką i Katarzyna Bujakiewicz

Jeden z najbardziej znanych duetów aktorskich w Polsce. Bartosz Obuchowicz pojawiał się w takich produkcjach jak "Cwał", "Prosto w serce", "Czas honoru" czy "Ojciec Mateusz". Prywatnie żonaty z Katarzyną Sobczyńską, z którą doczekał się trzech córek: Marianny, Marceliny i Michaliny.

Katarzyna Bujakiewicz zasłynęła rolami w takich produkcjach jak "Poranek kojota", "Niania", "Nie kłam kochanie", "Magda M" czy "Planeta Singli". Prywatnie w 2018 roku poślubiła Piotra Maruszewskiego, z którym ma córkę Aleksandrę.

Slajd 6 z 8

Robert Janowski z żoną

fot. KAPiF

Robert Janowski z żoną

Popularny aktor i prezenter telewizyjny. Od 1997 roku aż do 2018 roku prowadził kultowy teleturniej "Jaka to melodia?". Oprócz tego realizował się również jako aktor, a 20 lat temu widzowie mogli oglądać go, między innymi w serialu "Na Wspólnej".

Prywatnie był trzykrotnie żonaty. Na zdjęciu widzimy go z Katarzyną Dańską, z którą doczekał się dwóch córek: Anieli i Toli. Wcześniej gwiazdor związany był z Katarzyną Kalicińską-Gocał, z którą ma syna Makarego. Dopiero w 2013 roku ożenił się ze swoją obecną żoną Moniką Godek.

Slajd 7 z 8

Omar Sangare z partnerką

fot. KAPiF

Omar Sangare z partnerką

Polski aktor, reżyser, pedagog i pisarz, który na stałe mieszka obecnie w Nowym Jorku. W 2003 roku był jednym z aktorów Teatru Telewizji, gdzie wystąpił między innymi w sztuce "Akwizytorom dziękujemy". Gościnnie pojawiał się również w programie "Szymon Majewski Show".

Obecnie gwiazdor jest w związku małżeńskim ze swoim ukochanym, co potwierdził w 2015 roku w trakcie wywiadu w programie "Dzień dobry TVN". W 2021 roku został ojcem Maximiliana.

Slajd 8 z 8

Piotr Cyrwus z żoną

fot. KAPiF

Piotr Cyrwus z żoną

Popularny aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Na swoim koncie ma udział w takich produkcjach, jak "Miodowe lata", "Kasia i Tomek" oraz "Pan Tadeusz". Największą popularność zyskał dzięki roli Ryszarda Lubicza w serialu "Klan".

Prywatnie aktor związany jest z Mają Berełkowską, z którą doczekał się trójki dzieci: synów Mateusza i Łukasza oraz córki Anny Marii.

Oscary (EA)

Oscary. Największe wpadki w historii nagród

Gale wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, zwanych Oscarami, odbywają się od 1929 roku. Nie dziwi tym samym, że w ich trakcie nie brakowało mniejszych i większych wpadek, za które odpowiedzialność wziąć musieli zarówno organizatorzy jak i sami artyści. Jedna z nich miała także polski wątek.

Zobacz nastepną galerię >