Swiatgwiazd.pl

Gwiazdorzy, którzy zdecydowali się na dziecko w późnym wieku. W głowie nie mieści się, ile lat miał numer 10

23 Czerwca 2022

Udostępnij:

Gwiazdorzy, którzy zdecydowali się na dziecko w późnym wieku

Późne rodzicielstwo ma swoje zalety i wady. Gwiazdy, które zdecydowały się na posiadanie dzieci w zaawansowanym wieku podkreślają, że dzięki temu miały czas dojrzeć i stać się bardziej odpowiedzialnymi rodzicami. Przedstawiamy listę absolutnych rekordzistów w tej dziedzinie.

Slajd 1 z 12

Marek Kondrat

fot. TRICOLORS / East News

Marek Kondrat

Aktor urodził się w 1950 roku. Doczekał się trójki dzieci – jego najstarszy syn Mikołaj przyszedł na świat w 1974 roku. W 2009 roku rozwiódł się z pierwszą żoną, Iloną Gagajek, by w 2015 poślubić młodszą o 38 lat Antoninę, córkę Grzegorza Turnaua. Para doczekała się w 2018 córki Heleny, aktor miał zaś wtedy 68 lat.

Slajd 2 z 12

George Clooney

fot. Rex Features / East News

George Clooney

Życie uczuciowe tego amerykańskiego gwiazdora było bardzo burzliwe i bogate w romanse. Urodzony w 1961 roku aktor w 2014 oświadczył się prawniczce Amal Alamuddin. W tym samym roku wzięli ślub. W 2017 roku urodziły im się bliźnięta Alexander i Ella (aktor miał 56 lat).

Slajd 3 z 12

Ryszard Rynkowski

fot. TRICOLORS / East News

Ryszard Rynkowski

Muzyk urodził się 9 października 1951 roku. Z pierwszego małżeństwa z Hanną ma córkę, Martę, która sama doczekała się dwójki dzieci. Wraz z drugą żoną Edytą, młodszą o 22 lata fanką artysty, bardzo długo starali się o dziecko. W 2008 na świat przyszedł Ryszard Junior (wokalista miał 57 lat). "Po ślubie myślałem, że nie zdecydujemy się na dzieci. Widziałem jednak, że Edyta pragnie dziecka. Podjęliśmy kilkanaście, kilkadziesiąt prób i nie było efektu. Pomyśleliśmy, że pewnie tak ma być, kupiliśmy sobie nawet drugiego pieska yorka. Ale pojechaliśmy do Lourdes, do znajomych i tam zanocowaliśmy. To był ten raz i następnego dnia Edycie kawa już tak nie smakowała jak wcześniej. Czy był to dar od Matki Boskiej? Dla nas tak, ale niech każdy myśli, co chce. Niewątpliwie Rysio począł się w Lourdes", wspominał Rynkowski.

Slajd 4 z 12

Mick Jagger

fot. Rex Features / East News

Mick Jagger

Kultowy muzyk i lider równie legendarnego zespołu The Rolling Stones urodził się 26 lipca 1943 roku. W sumie, z różnych związków, doczekał się ośmiorga dzieci. Jego najstarsza córka Karis urodziła się w 1970 roku. Jego najmłodszy syn, Deveraux Octavian Basil, przyszedł na świat 8 grudnia 2016, kiedy on sam miał już 73 lata.

Slajd 5 z 12

Apoloniusz Tajner

fot. Andrzej Iwanczuk / Reporter

Apoloniusz Tajner

Słynny zawodnik i trener sportowy, który prowadził samego Adama Małysza, doczekał się już wnuków. Maksymilian i Sara to dzieci Dominiki i Tomisława, jego dzieci z pierwszego małżeństwa. W 2011 związał się z aktorką Izabelą Podolec. Pobrali się w 2019, a w tym samym roku na świat przyszedł ich syn Leopold Apoloniusz (trener miał 65 lat).

Slajd 6 z 12

Mel Gibson

fot. Jean-Baptise Lacroix / AFP / East News

Mel Gibson

Amerykański aktor i producent filmowy jest tradycjonalistą katolickim, nie było mu jednak dane stworzyć trwałego związku, opartego na chrześcijańskich zasadach. W 1980 roku poślubił Robyn Gibson, z którą ma siedmioro dzieci. Rozwiódł się z nią po 28 latach. Tuż potem związał się z rosyjską piosenkarką Oksaną Grigorjewą, która w 2009 urodziła mu córkę Lucię. Aktor miał wtedy 53 lata. Niestety, związek z Oksaną także się rozpadł.

Slajd 7 z 12

Jan Englert

fot. Pawel Wodzynski / East News

Jan Englert

Aktor i reżyser, urodzony w 1943 roku, ma w sumie troje dzieci z dwóch związków. Pierwsza żona Barbara Sołtysik urodziła mu troje dzieci, syna Tomasza oraz dwie córki, Katarzynę i Małgorzatę. Z drugą żoną Beatą Ścibakówną doczekał się w 2000 roku córki Heleny, która obecnie sama jest aktorką. Miał wtedy 57 lat.

Slajd 8 z 12

Julio Iglesias

Splash News/EAST NEWS

Julio Iglesias

Hiszpański piosenkarz i kompozytor urodził się w 1943 roku. Ma w sumie ośmioro dzieci, pochodzących z dwóch związków. Od 1990 roku muzyk jest partnerem byłej holenderskiej modelki Mirandy Rijnsburger. Mają piątkę dzieci, a najmłodszy syn Guillermo urodził się 5 maja 2007 roku.

Slajd 9 z 12

Jacek Żakowski

fot. Piotr Molecki / East News

Jacek Żakowski

Dziennikarz urodził się 17 sierpnia 1957 roku. Z pierwszego małżeństwa ma już dwoje dorosłych dzieci: syna Macieja (ur. 1983) i córkę Martę (ur. 1986). W 2006 roku Żakowski wziął drugi ślub z Magdaleną Cytowską, którą poznał trzy lata wcześniej w programie "Autograf". W 2007 roku urodził im się syn Stefan (Żakowski miał 50 lat).

Slajd 10 z 12

Karol Strasburger

fot. Pawel Wodzynski / East News

Karol Strasburger

Prezenter był trzykrotnie żonaty, ale dopiero ostatnia ukochana urodziła mu dziecko. 10 sierpnia 2019 ożenił się z młodszą o 37 lat Małgorzatą Weremczuk. W 2019 para doczekała się córki Laury. Urodzony w 1947 roku dziennikarz miał wtedy 72 lata i stał się rekordzistą w świecie polskiego show-biznesu.

Slajd 11 z 12

Rod Stewart

fot. Rex Features / East News

Rod Stewart

Brytyjski piosenkarz urodził się 10 stycznia 1945 roku. Ma ośmioro dzieci z kolejnymi trzema żonami. Jego aktualną żoną jest modelka i fotografka Penny Lancaster. W 2011 doczekali się syna Aidena (muzyk miał 66 lat).

Slajd 12 z 12

Krzysztof Kowalewski

fot. TRICOLORS / East News

Krzysztof Kowalewski

Kultowy aktor urodził się w 1937 roku. Jego pierwszą żoną była kubańska tancerka Vivian Rodriguez. Urodziła mu syna Wiktora, który sam ma już dorosłą córkę. W 2002 roku poślubił aktorkę Agnieszkę Suchorę, młodszą od niego o 31 lat. W 2000 urodziła im się córka Gabriela (Kowalewski miał wtedy 63 lata).

Małgorzata Foremniak, Anna Kalczyńska, Agata Młynarska

Polskie gwiazdy, które adoptowały dzieci. 7 nazwisk, niektóre bardzo zaskakują

Adopcja nie jest łatwym procesem. Często wiąże się z długimi, skomplikowanymi procedurami. Jest jednak szansą dla tych osób, które nie mogą mieć dzieci, na stworzenie dużej, szczęśliwej rodziny. Jest też oczywiście szansą dla samych dzieci. Wiele gwiazd decyduje się na nią, by swoje zasoby finansowe i możliwości móc przeznaczyć na poprawę losu wychowanków domów dziecka. Polskie sławy nie chwalą się tym tak chętnie, jak zagraniczne — wiele nazwisk może was zupełnie zaskoczyć.

Zobacz nastepną galerię >