Swiatgwiazd.pl

Gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci. Ujawniły przyczyny swoich decyzji

30 Maja 2022

Udostępnij:

fot. Pawel Wodzynski, TRICOLORS / East News

Choć rodzicielstwo dla wielu kobiet jest długo wyczekiwanym czasem w życiu, niektóre gwiazdy show-biznesu zdecydowały się na bezdzietność. Oto lista gwiazd, które nie chcą zostać rodzicami. Ich powody nie zawsze są oczywiste.

Slajd 1 z 10

fot. TRICOLORS / East News

Maria Peszek

Piosenkarka otwarcie przyznaje, że nie chce powiększać rodziny, a w duecie z partnerem Edwardem czuje się najlepiej. Artystka ma świadomość, że dziecko to ogromna odpowiedzialność w wychowaniu, a także zapewnieniu mu godziwego życia. Maria Peszek nie chce stawiać przed sobą takiego wyzwania, które stanowi o ludzkim życiu. — Wiem, że nie jestem w stanie zabezpieczyć tej istoty przed bólem życia i nie chcę jej na to skazywać. Pewnie, że jest we mnie smutek, że nie mam dzieci, nie wiem, jak komukolwiek może przyjść do głowy, że to łatwa decyzja, ale też czuję odpowiedzialność — mówiła w jednym z wywiadów.

Slajd 2 z 10

fot. Rex Features / East News

Jennifer Aniston

Aktorka znana z kultowego serialu "Przyjaciele" od dawna znajduje się w centrum uwagi zagranicznej prasy. Gdy media szalały na temat rozstania kobiety z bożyszczem tłumów, Bradem Pittem, kobieta nie była w stanie zrozumieć, dlaczego jest oceniana za sprawą swoich prywatnych decyzji. Po kilku latach od rozstania opublikowała esej, w którym próbowała zdefiniować wartość kobiety. — Ostatnie lata uświadomiły mi, jak bardzo definiujemy wartość kobiety na podstawie jej stanu cywilnego i macierzyństwa. Trwa przekonanie, że bez dziecka jesteśmy w jakiś sposób niekompletne, zepsute, nieszczęśliwe. [...] nie musimy być żonami ani matkami, by być kompletne. Możemy same określić swoją wersję życia długo i szczęśliwie — napisała aktorka.

Slajd 3 z 10

fot. Pawel Wodzynski / East News

Magdalena Cielecka

Aktorka znana z takich produkcji jak: "Chyłka", "Belfer", "Samotność w sieci" czy "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" od wielu lat utrzymuje się na liście najpopularniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. Choć w życiu prywatnym ma za sobą kilka poważnych związków, nie zdarzyło się jeszcze, by doczekała się potomstwa. W wywiadzie dla "Twojego Stylu" wyznała, że do tej pory nie poczuła jeszcze instynktu macierzyńskiego. — Życie jest mądrzejsze od nas. Być może dla mnie rodzina to niekoniecznie mężczyzna i dziecko — stwierdziła.

Slajd 4 z 10

fot. Curtis Hilbun, CC BY 3.0, https://creativecommons.org/licenses/by/3.0 / Wikimedia Commons

Dolly Parton

Wykonawczyni słynnej piosenki "Jolene" od 1966 roku żyje w szczęśliwym małżeństwie z Carlem Deanem, jednak para nigdy nie doczekała się wspólnego potomstwa. Mimo to piosenkarka nie może narzekać na brak dzieci w swoim życiu za sprawą młodszego rodzeństwa. Jako jedna z jedenaściorga rodzeństwa może cieszyć się mianem ulubionej cioci wśród pociech braci i sióstr. Dolly Parton została również matką chrzestną innej gwiazdy zagranicznej sceny muzycznej, Miley Cyrus. — Często myślę, że po prostu nie miałam mieć dzieci, abym wszystkie na świecie mogła traktować jak swoją wielką rodzinę — mówiła w jednym z wywiadów.

Slajd 5 z 10

fot. TRICOLORS / East News

Karolina Wajda

Karolina Wajda jest córką gwiazdorskiego duetu: Beaty Tyszkiewicz i Andrzeja Wajdy. Sama jednak przyznaje, że nie zamierza mieć dzieci ze względów osobistych. Właścicielka Akademii Sztuki Jeździeckiej do tej pory nie poczuła wystarczającej potrzeby, by zmierzyć się z rolą matki. — Kwestia posiadania dzieci jest kwestią miłości, a nie kalkulacji. Ja nie mam dzieci, bo widocznie mój instynkt nie był dostatecznie silny, by przełamać zdrowy rozsądek. Ale tak naprawdę myślę, że to jest kwestia miłości — wyznała w programie "Dzień dobry TVN".

Slajd 6 z 10

fot. instagram.com/kylieminogue

Kylie Minogue

Piosenkarka decyzję o bezdzietności podjęła na skutek diagnozy, która skazywała ją na walkę z rakiem piersi. Po zwycięstwie nad poważną chorobą artystka nie zdecydowała się na zostanie matką. — Do dzisiaj myślę, jak by to było być mamą, ale nie żałuję. Tak miało być — mówiła podczas wywiadu dla "The Sunday Times".

Slajd 7 z 10

fot. MILWAUKEE, CC BY-SA 4.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0 / Wikimedia Commons

Oprah Winfrey

Gwiazda amerykańskiej telewizji nigdy nie zdecydowała się na macierzyństwo, jednak od wielu lat pomaga dziewczętom z południowej Afryki za sprawą założonej akademii. Prezenterka skupia się na zawieraniu relacji z najmłodszymi nawet jeśli nie są one jej biologicznymi pociechami. — Mam 172 córki na innym kontynencie. Gdy przyjeżdżają na studia do Stanów, pomieszkują u mnie. [...] Nieważne, czy dziecko wyszło z twojego łona, czy znalazło cię w wieku 10, a nawet 20 lat i poprosiło o opiekę — mówiła w rozmowie z mediami.

Slajd 8 z 10

fot. instagram.com/dodaqueen

Doda

Słynna piosenkarka otwarcie mówi o tym, że nie planuje mieć dzieci. Świadomy wybór artystki wynika z jej znajomości własnego charakteru. Wokalistka podkreśla, że brak potrzeby zostania matką nie powinien być traktowany jako dziwactwo, bądź chwilowa opinia kobiety. — Uważam, że każda kobieta ma prawo do takiej decyzji. To nie tak, że nie lubię dzieci, po prostu nie czuję, że spełnię się jako matka. Nie mam instynktu macierzyńskiego i się tego nie wstydzę. Dla jednych macierzyństwo to życiowy, dla innych nie. Obie postawy są fantastyczne, żadna decyzja nie jest gorsza ani lepsza — wyznała w rozmowie z "Wprost".

Slajd 9 z 10

fot. Paweł Matyka, CC BY-SA 4.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0 / Wikimedia Commons

Edyta Olszówka

Aktorka filmowa i teatralna również nie zdecydowała się zostać matką. Kobieta może pochwalić się zawodowymi sukcesami, które obecnie w zupełności jej wystarczają. — Mogę rozmawiać o bezwarunkowej miłości, ale niewiele o tym wiem. Ani teraz, ani wcześniej nie czułam się gotowa na podjęcie takiego wyzwania jak dziecko — mówiła w przeszłości.

Slajd 10 z 10

fot. instagram.com/mileycyrus

Miley Cyrus

Piosenkarka i aktorka jest obecnie jedną z najpopularniejszych gwiazd show-biznesu na całym świecie. Swoją decyzję o braku dzieci jasno komunikowała w mediach, podkreślając, że macierzyństwo nie jest jedyną cechą kobiet. — Oczekuje się, że my, kobiety, utrzymamy populację. A gdy nie jest to częścią naszego planu, spotykamy się z oszczerstwami, nawet jeśli ciąża jest wynikiem napaści seksualnej. Gdy nie chcesz mieć dzieci, ludzie ci współczują, jakbyś była niezdolna do miłości — mówiła gwiazda w magazynie "Elle".

Małgorzata Foremniak, Anna Kalczyńska, Agata Młynarska

Polskie gwiazdy, które adoptowały dzieci. 7 nazwisk, niektóre bardzo zaskakują

Adopcja nie jest łatwym procesem. Często wiąże się z długimi, skomplikowanymi procedurami. Jest jednak szansą dla tych osób, które nie mogą mieć dzieci, na stworzenie dużej, szczęśliwej rodziny. Jest też oczywiście szansą dla samych dzieci. Wiele gwiazd decyduje się na nią, by swoje zasoby finansowe i możliwości móc przeznaczyć na poprawę losu wychowanków domów dziecka. Polskie sławy nie chwalą się tym tak chętnie, jak zagraniczne — wiele nazwisk może was zupełnie zaskoczyć.

Zobacz nastepną galerię >