Swiatgwiazd.pl > Galerie > Gwiazdy, które nie określają płci swoich dzieci. Niektórzy polscy fani nie wytrzymali. W sieci wywołali burzę
22.06.2022 13:46

Gwiazdy, które nie określają płci swoich dzieci. Niektórzy polscy fani nie wytrzymali. W sieci wywołali burzę

Wiele znanych gwiazd spełnia się w macierzyństwie. Niektóre z mam otwarcie mówią o swoich pociechach, zdradzając nieco szczegółów z życia. Okazuje się, że z biegiem czasu coraz więcej kobiet decyduje się, by nie określać płci swojego dziecka. Preferują również neutralne imiona, by w przyszłości latorośl sama wybrała swoją tożsamość. Oto gwiazdy, które nie określają płci swoich dzieci.

Gwiazdy nieokreślające płci dziecka
fot. Angelina Jolie, Aleksandra Domańska, Adele, Rex Features/East News, Pawel Wodzynski/East News,

Slajd 1 z 7

Emily Ratajkowski EA

Emily Ratajkowski urodziła swoje pierwsze dziecko w marcu 2021 roku. Ciąża modelki odbiła się szerokim echem w mediach i była relacjonowana przez nią samą. Kiedy dziecko przyszło na świat, świeżo upieczona mama poinformowała, że płeć dziecka pozna dopiero gdy skończy 18 lat i samo o niej zadecyduje. — Nie będziemy znali płci, dopóki nasze dziecko nie skończy 18 lat i dopóki samo nam wtedy tego nie obwieści. Chcę być rodzicem, który pozwala dziecku pokazać, kim naprawdę chce być. Jednocześnie rozumiem, że choć mogę mieć nadzieję, że moje dziecko samo znajdzie swoje miejsce w świecie, to i tak będzie ono ograniczone płciowymi stereotypami, zanim zacznie chodzić albo, do diabła, zanim w ogóle się urodzi — poinformowała Emily Ratajkowski.

Slajd 2 z 7

Will Smith EA

Will Smith jest ojcem trójki dzieci: Jaden, Willow oraz Trey. Wraz z małżonką są otwarci i szanują decyzje swoich dzieci. Swego czasu syn pary lubował się kobiecych ubraniach i pozował do zdjęć w spódniczce. Aktor skomentował wówczas sprawę mówiąc, że jego syn będzie żył zgodnie z samym sobą, nie zważając na opinię innych.

Slajd 3 z 7

Pink EA

Pink jest szczęśliwą i spełnioną mamą dwójki dzieci. Artystka wyznała, że nie uznaje płci, ponieważ kojarzy się jej to z nadawaniem etykietek. — Nie uznajemy płci naszych dzieci i przyczepiania komukolwiek etykietek, bo nic na świecie nie jest tylko czarne albo białe — powiedziała niegdyś Pink.

Slajd 4 z 7

Aleksandra Domańska

Aleksandra Domańska znana jest ze swojej otwartości i tolerancji. Po raz pierwszy została mamą w październiku 2021 roku. Wówczas na świat przyszedł synek, któremu wraz z partnerem zdecydowali się dać neutralne płciowo imię. Jak sama wyznała, jest 50% szans, że dziecko to chłopiec i 50%, że jest to dziewczynka. — Cześć. Mam na imię Aleksandra. Jestem mamą Ariela — napisała na Instagramie Domańska.

Slajd 5 z 7

Adele EA

Adele niegdyś tworzyła związek z Simonem Koneckim, z którym doczekała się dziecka. Chłopiec otrzymał imię Angelo James i przyszedł na świat 19 października 2012 roku. Artystka wychowuje swoje dziecko w duchu gender neutral.

Slajd 6 z 7

Angelina Jolie EA

Angelina Jolie jest pełna tolerancji, dlatego gdy jej 3-letnia córka Shiloh wyjawiła, że chce, by zwracano się do niej imieniem John, uszanowała tą prośbę. Co więcej, dziewczynka, będąc młodsza, była ubierana jak chłopiec i nosiła włosy przystrzyżone na krótko. Z czasem jednak zaczęła stylizować się na kobietę.

Slajd 7 z 7

Julia Rosnowska EA

Julia Rosnowska wraz z partnerem doczekali się dwójki dzieci. Oboje do swoich pociech zwracają się zgodnie z płcią biologiczną, jednak aktorka podkreśliła, że jest osobą tolerancyjną i otwartą. Zdarza się, że publicznie mówiąc o swoich dzieciach, używa zaimków neutralnych płciowo. — To dość naturalna konsekwencja światopoglądu mojego i mojego partnera. Chcę, żeby moje dziecko żyło w społeczeństwie otwartym i tolerancyjnym, w którym będzie czuło wolność ekspresji własnej tożsamości bez strachu o nękanie psychiczne i fizyczne — powiedziała.

Tagi: