Swiatgwiazd.pl

Gwiazdy, które rozwiodły się i zachowały nazwiska mężów. W Polsce jest ich więcej, niż można przypuszczać

16 Września 2022

Udostępnij:

Katarzyna Dowbor, Jesienna ramówka Polsatu 2013r, fot. TRICOLORS/East News, Magda Gessler, dzień prasowy kanałów lifestylowych TVN, fot. TRICOLORS/East News, Małgorzata Rozenek-Majdan, Dzień Dobry TVN - event prasowy, fot. Pawel Wodzynski/East News

Rozwód wcale nie musi oznaczać powrotu do panieńskiego nazwiska. Miano po mężu decyduje się zachować nawet wiele gwiazd, zwłaszcza jeśli kojarzone są z tą formą od lat lub też nie mają złych wspomnień. Powody są jednak bardzo różne. Wybraliśmy najciekawsze przypadki tych sław, które po rozwodzie zostały przy nazwisku małżonka.

Slajd 1 z 9

Małgorzata Rozenek-Majdan, fot. instagram.com/m_rozenek

fot. instagram.com/m_rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan

Panieńskie nazwisko gwiazdy to Kostrzewska. Pierwszy człon jej obecnego nazwiska to "spadek" po małżeństwie z aktorem Jackiem Rozenkiem, którego była żoną w latach 2003-2013. Drugi człon przyjęła po trzecim (i obecnym) mężu, Radosławie Majdanie, którego poślubiła w 2016 roku.

Slajd 2 z 9

Katarzyna Dowbor, fot. instagram.com/katarzyna_dowbor_official

fot. instagram.com/katarzyna_dowbor_official

Katarzyna Dowbor

Prowadząca programu "Nasz nowy dom" przyjęła nazwisko po Piotrze Dowborze, swoim pierwszym mężu, za którego wyszła w 1978 roku. Po rozwodzie nie wróciła do swojego panieńskiego nazwiska, które brzmi Kokocińska. Nie zmieniła go też po żadnym ze swoich późniejszych dwóch ślubów.

Slajd 3 z 9

Monika Richardson, fot. instagram.com/monikarichardson

fot. instagram.com/monikarichardson

Monika Richardson

Przypadek dziennikarki jest nieco bardziej skomplikowany. Jej panieńskim nazwiskiem jest Pietkiewicz, a obecne przyjęła nazwisko po mężu dziennikarzu Willu Richardsonie, którego była żoną w latach 1995–2000. Kiedy w 2014 roku poślubiła Zbigniewa Zamachowskiego, zmieniła nazwisko na jego, jednak po rozwodzie zdecydowała się wrócić do miana "Richardson".

Slajd 4 z 9

Marta Wiśniewska, Gala Pink MMA, fot. Pawel Wodzynski/East News

fot. Pawel Wodzynski/East News

Mandaryna – Marta Wiśniewska

Zanim Mandaryna poślubiła Michała Wiśniewskiego, jej panieńskie nazwisko brzmiało Mandrykiewicz – stąd też zresztą pochodzi brzmienie jej pseudonimu. Rozwiodła się z liderem zespołu Ich Troje w 2006 roku, ale postanowiła zachować nazwisko byłego męża.

Slajd 5 z 9

Maja Hyży, fot. instagram.com/majahyzy

fot. instagram.com/majahyzy

Maja Hyży

Panieńskie nazwisko piosenkarki to Krygier. W 2011 roku Maja poślubiła Grzegorza Hyżego, z którym ma synów-bliźniaków, Wiktora i Alexandra. Co prawda dwa lata później para się rozwiodła, jednak gwiazda wciąż nosi nazwisko byłego męża.

Slajd 6 z 9

Magda Gessler, inauguracja kampanii Too Good To Go - Często Dobre Dłużej, fot. TRICOLORS/East News

fot. TRICOLORS/East News

Magda Gessler

Magda Gessler także jest jedną z tych gwiazd, które mimo rozstania wciąż noszą nazwisko byłego męża: w tym przypadku Piotra Jacka Gesslera. Nazwisko panieńskie prowadzącej programu "Kuchenne rewolucje" brzmi Ikonowicz.

Slajd 7 z 9

Hanna Lis, fot. instagram.com/hanna_lis

fot. instagram.com/hanna_lis

Hanna Lis

Popularna dziennikarka i prezenterka na początku swojej kariery była znana jako Hanna Smoktunowicz, które przyjęła po pierwszym mężu. Następnie związała się z Tomaszem Lisem, z którym rozstała się w 2018 roku. 4 lata później doszło do rozwodu. Panieńskie nazwisko dziennikarki to Kedaj.

Slajd 8 z 9

fot. instagram.com/anna_nowak_ibisz_official

fot. instagram.com/anna_nowak_ibisz_official

Anna Nowak-Ibisz

Aktorka i prezenterka Anna Nowak wyszła za mąż za Krzysztofa Ibisza w 2005 roku, zmieniając nazwisko na Nowak-Ibisz. Mimo rozstania gwiazda pozostała przy dwuczłonowym nazwisku.

Slajd 9 z 9

Justyna Żyła, fot. instagram.com/justynazyla

fot. instagram.com/justynazyla

Justyna Żyła

Justyna Żyła tworzyła związek ze znanym skoczkiem narciarskim Piotrem Żyłą od 2006 roku. Para rozstała się w 2018 roku, co odbiło się szerokim echem w mediach. Gwiazda mimo rozwodu pozostała przy nazwisku byłego męża.

Małgorzata Foremniak, Anna Kalczyńska, Agata Młynarska

Polskie gwiazdy, które adoptowały dzieci. 7 nazwisk, niektóre bardzo zaskakują

Adopcja nie jest łatwym procesem. Często wiąże się z długimi, skomplikowanymi procedurami. Jest jednak szansą dla tych osób, które nie mogą mieć dzieci, na stworzenie dużej, szczęśliwej rodziny. Jest też oczywiście szansą dla samych dzieci. Wiele gwiazd decyduje się na nią, by swoje zasoby finansowe i możliwości móc przeznaczyć na poprawę losu wychowanków domów dziecka. Polskie sławy nie chwalą się tym tak chętnie, jak zagraniczne — wiele nazwisk może was zupełnie zaskoczyć.

Zobacz nastepną galerię >