Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Foto > Gwiazdy, które zmagały się z depresją. Numer 3 jest teraz na ustach całej Polski, przykre wyznanie
10.10.2022 13:59

Gwiazdy, które zmagały się z depresją. Numer 3 jest teraz na ustach całej Polski, przykre wyznanie

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Choroby i zaburzenia dotykają ludzi ze wszystkich branż i z każdej części świata. Z różnego rodzaju problemami borykają się również celebryci, którzy często otwierają się na tematy zaburzeń i chorób psychicznych, aby szerzyć świadomość oraz sprzeciwić się stygmatyzowaniu osób dotkniętych problemem. Oto lista znanych gwiazd, którym przyszło zmierzyć się z depresją.

Gwiazdy z depresją EA
Miley Cyrus, Gala LACMA Art Film w Los Angeles, fot. Jen Lowery / SplashNews.com/East News, Malgorzata Foremniak, Premiera filmu Sonata, fot. Pawel Wodzynski/East News, Beyonce, Gala MET 2016, fot. Splash News/EAST NEWS

Slajd 1 z 8

Kasia Kowalska

Kasia Kowalska od lat prężnie działa na polskiej scenie muzycznej. Mało kto wie, że gwiazda estrady borykała się z depresją, a także depresją poporodową. Dotknęła ją również anhedonia, czyli brak odczuwania szczęścia.

Dla mnie szklanka może być do połowy pełna, ale za to wypełniona trucizną. Mam taką naturę, że zawsze widzę ciemne strony. Od lat z tym walczę. Chodzę na psychoterapię. Nie umiem się do końca niczym cieszyć — napisała niegdyś na swoim Instagramie Kasia.

Slajd 2 z 8

Kasia Cichopek

Kasia Cichopek, którą możemy śledzić w telewizji z szerokim uśmiechem na twarzy, również musiała stawić czoła depresji poporodowej. Aktorka i prezenterka kiedy urodziła syna, śmiała się i płakała naprzemiennie. Dodatkową frustrację wzbudzały dodatkowe kilogramy, które pojawiły się podczas ciąży.

Ja niewiele wiedziałam o tym, jakie emocje mogą się pojawić po urodzeniu dziecka — wyznała swego czasu Kasia. Warto wspomnieć, że aktorka jest również dyplomowaną psycholożką, niemniej jednak urodzenie dziecka przerosło ją. Dopiero z czasem udało jej się przezwyciężyć i przepracować trudne emocje, by następnie móc zawalczyć o siebie.

Slajd 3 z 8

Kendall Jenner

Kendall Jenner swego czasu przyznała, że jej życie nie jest usłane różane. Wszechobecny hejt, presja, ciągłe ocenianie i popularność odbiły swoje piętno na jej zdrowiu psychicznym. Gwiazda mierzyła się nie tylko z depresją, ale również atakami paniki, które nawiedzały ją również w nocy.

Budzę się w środku nocy z atakiem paniki. Media społecznościowe nie pomagają odzyskać równowagi. Jak pozostać pozytywnym, gdy wszyscy wokół się opluwają? Trudno nie dać się pożreć hejtowi – wyjawiła na łamach „Harper’s Bazaar”.

Slajd 4 z 8

Danuta Stenka EA

Depresja dopadła również wybitną artystkę Danutę Stenka. Jak wspomina sama aktorka, czuła się, jakby straciła sens życia. Kiedy budziła się rano, chciało jej się płakać. Przeszywające cierpienie sprawiło, że gwiazda zdecydowała się poprosić o pomoc swoich najbliższych.

Budziłam się rano i zanim otworzyłam oczy, chciało mi się płakać. Jakbym straciła sens życia. Smutek się nasilał, czułam, jak spadam na dno — wyznała.

Slajd 5 z 8

Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak, niezmiennie od lat zachwyca widzów swoją aparycją oraz poczuciem humoru. Jak się okazuje, był czas, kiedy pod uśmiechem krył się smutek i rozpacz. Gwiazda w rozmowie dla magazynu "Pani" wyjawiła, że swego czasu cierpiała na depresję. Małgosia miała wówczas problem nawet, by wyjść z domu.

Moja depresja była moją sprawą. Bywało tak, że ciężko było mi wyjść z domu — podsumowała.

Slajd 6 z 8

Beyonce EA

Gwiazda światowego formatu, Beyonce również zmagała się z depresją. Wspominając o kryzysie psychicznym, wyznała, że siedziała sama w pokoju i nie wiedziała. kim jest. Próbowała odnaleźć sens swojego życia. Z pomocą przyszła jej mama, która namówiła artystkę, by poddała się terapii.

— Nie jadłam, siedziałam sama w pokoju, nie było ze mną dobrze. Zastanawiałam się, kim jestem, czy w ogóle mam przyjaciół, co dalej — powiedziała piosenkarka w 2006 roku.

Slajd 7 z 8

Miley Cyrus EA

Miley Cyrus od lat angażuje się w szerzenie świadomości o chorobach psychicznych. Sama walczyła z depresją i doskonale wie, jak ciężko z nią żyć. W jednym z wywiadów dla Elle powiedziała:

— Nigdy nie miałam depresji przez kogoś. Po prostu czułam się źle. Ktoś może powiedzieć, że mam wszystko. Ale nie ma nic gorszego niż udawać szczęście. Przestałam udawać.

Jeśli znajdujesz się w kryzysie zdrowia psychicznego, potrzebujesz pomocy lub masz myśli samobójcze, nie wahaj się skorzystać z numerów pomocowych: – 800 70 22 22 – centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, – 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, – 116 123 – kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, – 22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych, – 800 120 002 – Niebieska Linia, ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie, – 112 – w razie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.

Slajd 8 z 8

Kayah EA

Kayah podobnie jak Kasia Cichopek musiała stawić czoła depresji poporodowej. W rozmowie z Vivą wyznała, że była wykończona. Macierzyństwo w połączeniu z sukcesem płyty okazało się emocjonalnym rollercoasterem.

Przez pół roku miałam depresję poporodową. Mój syn płakał cały czas, przez pierwszy rok nie spał ani jednej nocy. Byłam wykończona. A to był szalony czas sukcesu płyty z Bregovićem. Słaniałam się na nogach. Było mi bardzo trudno, ale czego się spodziewać? Mój syn ma temperament po rodzicach. Jeszcze jak był w brzuchu, ja skręcałam w prawo, a on w lewo. Jego nastoletni bunt też mi dał nieźle w kość. Cieszę się, że teraz się uspokoił. Bardzo pomogła jego miłość. Zakochał się i wszystko jak ręką odjął — wyznała Kayah.

Tagi: