Swiatgwiazd.pl

Urodzili się w niezwykłych miejscach. Aż trudno uwierzyć, gdzie na świat przyszła gwiazda TVN

29 Maja 2022

Udostępnij:

fot. TRICOLORS / East News

Mało kto wie, że wiele polskich i zagranicznych gwiazd urodziło się w krajach oddalonych o setki kilometrów od miejsc, w których toczy się ich kariera. Oto lista osób, które przyszły na świat w niezwykłych miejscach.

Slajd 1 z 9

fot. instagram.com/joannamoro.official/

fot. instagram.com/joannamoro.official

Joanna Moro

Aktorka Joanna Moro przyszła na świat w Wilnie, gdzie mieszkała przez część swojego życia. Ukończyła Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie, a także była związana z Teatrem Polskim w Wilnie. W 2003 roku przeprowadziła się do Warszawy.

Slajd 2 z 9

fot. Carl Lender, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7798754 / Wikimedia Commons

fot. Carl Lender, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7798754 / Wikimedia Commons

Freddie Mercury

Wokalista zespołu Queen urodził się w Kamiennym Mieście, części miasta Zanzibar (stolicy wyspy o tej samej nazwie). Tanzańskie miasto to wyjątkowe miejsce, które pojawiło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Rodzice artysty pochodzili właśnie z Zanzibaru, gdzie po narodzinach Freddiego mieszkali przez kilka lat. Następnie wyprowadzili się do Indii, by ostatecznie osiedlić się w Londynie.

Slajd 3 z 9

fot. instagram.com/ewa_farna93/

fot. instagram.com/ewa_farna93

Ewa Farna

Ewa Farna jest czesko-polską piosenkarką, która urodziła się w miejscowości Trzyniec w Czechach. Pierwsze lata swego życia spędziła w czeskiej wiosce Wędrynia, natomiast obecnie mieszka w Pradze.

Slajd 4 z 9

fot. PATRICK T. FALLON/AFP/East News

fot. PATRICK T. FALLON/AFP/East News

Natalie Portman

Światowej sławy aktorka Natalie Portman przyszła na świat w Jerozolimie. Artystka jest córką amerykanki Shelley Stevens oraz pochodzącego z Izraela Avnera Hershlaga. Matka ma australijskie i rosyjskie korzenie, natomiast ojciec jest potomkiem emigrantów z Polski. Co ciekawe, dziadek ze strony ojca pochodził z Rzeszowa.

Slajd 5 z 9

fot. instagram.com/weronikaksiazkiewicz/

fot. instagram.com/weronikaksiazkiewicz

Weronika Książkiewicz

Polska aktorka Weronika Książkiewicz urodziła się w Moskwie. Jest córką Beaty Książkiewicz oraz Fiodora Lewina, pochodzącego z Rosji. Weronika ukończyła XX LO w Poznaniu, uczęszczając do klasy o profilu teatralnym.

Slajd 6 z 9

fot. instagram.com/katiemeluaofficial/

fot. instagram.com/katiemeluaofficial

Katie Melua

Wokalistka Katie Melua przyszła na świat 16 września 1984 roku w Kutaisi w Gruzji, gdzie mieszkała przez pierwsze cztery lata swojego życia. Następnie wraz z rodziną zamieszkała w Batumi, jednak gruzińska wojna domowa zmusiła ich do wyjazdu z kraju. Ostatecznie osiedlili się w Irlandii.

Slajd 7 z 9

fot. Itokyl, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

fot. Itokyl, CC BY-SA 4.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0 / Wikimedia Commons

Taco Hemingway

Filip Tadeusz Szcześniak, znany jako Taco Hemingway urodził się 29 lipca 1990 roku w Kairze. Po 3 latach mieszkania w stolicy Egiptu wraz z rodziną przeniósł się do Kantonu w Chinach, gdzie uczęszczał do amerykańskiego i chińskiego przedszkola. W 1996 roku zamieszkali w Warszawie.

Slajd 8 z 9

fot. instagram.com/millajovovich/

fot. instagram.com/millajovovich

Milla Jovovich

Aktorka Milla Jovovich urodziła się 17 grudnia 1975 roku w Kijowie, jako córka radzieckiej aktorki i Serba. Dzieciństwo spędziła w Moskwie, a w wieku 5 lat wraz z rodziną wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych.

Slajd 9 z 9

fot. instagram.com/dotindotin/

fot. instagram.com/dotindotin

Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska jest znaną prezenterką telewizyjną i projektantką wnętrz. Mało kto wie, że gwiazda urodziła się w stolicy Libii — Trypolisie. Dorota mieszkała tam z rodzicami do 1981 roku, następnie zaś wraz z mamą, Katarzyną Grocholą, wróciła do Polski.

Małgorzata Foremniak, Anna Kalczyńska, Agata Młynarska

Polskie gwiazdy, które adoptowały dzieci. 7 nazwisk, niektóre bardzo zaskakują

Adopcja nie jest łatwym procesem. Często wiąże się z długimi, skomplikowanymi procedurami. Jest jednak szansą dla tych osób, które nie mogą mieć dzieci, na stworzenie dużej, szczęśliwej rodziny. Jest też oczywiście szansą dla samych dzieci. Wiele gwiazd decyduje się na nią, by swoje zasoby finansowe i możliwości móc przeznaczyć na poprawę losu wychowanków domów dziecka. Polskie sławy nie chwalą się tym tak chętnie, jak zagraniczne — wiele nazwisk może was zupełnie zaskoczyć.

Zobacz nastepną galerię >