Swiatgwiazd.pl

Jak dostać się do "Nasz nowy dom"? Niektóre zgłoszenia od razu są odrzucane

22 Września 2022

Udostępnij:

Kadr z: "Nasz nowy dom", Polsat (2022); instagram.com/maciejpertkiewiczofficial

Program Polsatu "Nasz nowy dom" emitowany jest od 2013 roku. W każdym odcinku dom lub mieszkanie jednej z polskich rodzin zostaje wyremontowany w pięć dni, by jego mieszkańcy mogli cieszyć się bezpieczną, godną codziennością. Co trzeba zrobić, by dostać się do programu? Którego zgłoszenia są odrzucane od razu?

Slajd 1 z 6

Nasz nowy dom

Fot. instagram.com/maciejpertkiewiczofficial

Jak zgłosić się do programu "Nasz nowy dom"?

Aby zgłosić się do programu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie Telewizji Polsat. "Nie jest tak, że zgłoszenia wybiera jedna osoba. Oczywiście, nie ja decyduję o tym. Jest grupa osób, która na podstawie dokładnej dokumentacji decyduje, który dom będzie remontowany" tłumaczyła Dowbor w wywiadzie dla portalu Deccoria.

Slajd 2 z 6

Nasz nowy dom

Fot. instagram.com/maciejpertkiewiczofficial

Jakie są kolejne kroki weryfikacji?

Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez członków produkcji. Sprawdzane są na przykład informacje dotyczące praw do lokum, ponieważ zespół nie może remontować mieszkań gminnych lub służbowych. To dana rodzina musi być właścicielem. Jeżeli dokumenty są w porządku, ekipa jedzie na wizję lokalną, w której biorą udział szef budowy i architekt. Oni decydują, czy dom kwalifikuje się do programu. A jakie są odrzucane?

Slajd 3 z 6

Nasz nowy dom

Kadr z: "Nasz nowy dom", Polsat (2022)

Które domy są odrzucane przez twórców programu?

Tę kwestię wyjaśniła sama Dowbor. "Gdy przyjeżdżamy i na miejscu okazuje się, że dom ma 300 metrów kwadratowych, wyremontować go nie możemy. Mamy określoną kwotę do wydania i gdybyśmy ją przeznaczyli na tylko jeden duży dom, zabrakłoby dla innych". Architektka Martyna Kupczyk dodaje też, że 5 dni, jakie ma ekipa na remont, zwyczajnie nie pozwoliłoby na odnowienie ogromnej posiadłości.

Slajd 4 z 6

Nasz nowy dom

fot. instagram.com/martyna_kupczyk

Warunki uczestnistwa w programie "Nasz nowy dom".

Szczegółowe zasady wyjaśnione są w regulaminie, umieszczonym na stronie Polsatu. Opowiadają o nich też twórcy programu. Poza zbyt dużymi budynkami, odrzucane są też takie, które nie nadają się do remontu, lecz wyburzenia. "Nie możemy wyremontować domów, które są w bardzo złym stanie technicznym, bo mamy kierowników budowy, którzy są za tę całą budowę odpowiedzialni i nie możemy wziąć się za coś, kiedy nie jesteśmy pewni, że ten dom będzie stał przez następnie kilkanaście czy kilkadziesiąt lat" mówi Kupczyk w wywiadzie dla portalu Plejada. A czy samych rodzin dotyczą jakieś warunki? Oczywiście, jest ich nawet sporo.

Slajd 5 z 6

Nasz nowy dom

Kadr z: "Nasz nowy dom", Polsat (2022)

Kto nie zakwalifikuje się do programu?

Producentka Olga Toporowska wytłumaczyła te kwestie: ""Nie można pić! Nie może być żadnych patologii w tej rodzinie. Jeśli był alkoholizm, to musi być matka, która już zabrała dzieci i odeszła. Ten dom nie może być też własnością kogoś, kto jest zły i nie chcemy mu tego domu podarować. Czasem jest tak, że mieszka rodzina z dziećmi, ale połowa domu jest ojca, a my nie chcemy mu go dać. Musi on najpierw uregulować swoją sytuację. To musi być rodzina, która nie ze swojej winy i woli znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, ale jest to rodzina o nieposzlakowanej opinii".

Slajd 6 z 6

Nasz nowy dom

Fot. instagram.com/maciejpertkiewiczofficial

Twarde zasady uczestnictwa w programie

Inny ważny warunek, poza brakiem uzależnień w rodzinie, wymieniła sama Dowbor w wywiadzie dla portalu Deccoria: "Kiedyś na przykład poznaliśmy rodzinę, która bardzo chciała, by wyremontować jej dom, ale nie chciała wystąpić w telewizji. No, niestety tak się nie da. My wam pomagamy, dajemy nowy, piękny dom, który sporo kosztuje, ale w zamian prosimy o waszą historię" wytłumaczyła.

Małgorzata Foremniak, Anna Kalczyńska, Agata Młynarska

Polskie gwiazdy, które adoptowały dzieci. 7 nazwisk, niektóre bardzo zaskakują

Adopcja nie jest łatwym procesem. Często wiąże się z długimi, skomplikowanymi procedurami. Jest jednak szansą dla tych osób, które nie mogą mieć dzieci, na stworzenie dużej, szczęśliwej rodziny. Jest też oczywiście szansą dla samych dzieci. Wiele gwiazd decyduje się na nią, by swoje zasoby finansowe i możliwości móc przeznaczyć na poprawę losu wychowanków domów dziecka. Polskie sławy nie chwalą się tym tak chętnie, jak zagraniczne — wiele nazwisk może was zupełnie zaskoczyć.

Zobacz nastepną galerię >