Jak się opalić szybko i zdrowo na piękny brąz? Nie możesz zapomnieć o kilku elementach, efekt murowany
Lato w pełni, a nie każdemu z nas uda się pojechać na wymarzone wakacje. To jednak nie powód, aby rezygnować z pięknej opalonej skóry. Przedstawiamy kilka prostych i niezawodnych sposobów na szybką i zdrową opaleniznę.
Slajd 1 z 6
Jeżeli chcesz się szybko opalić na brązowo, z pominięciem etapu czerwonej i stopniowo brązowiejącej skóry, zastosuj masło kakaowe lub samoopalacz. W przypadku tych kosmetyków ważne jest ich regularne stosowanie oraz nakładanie odpowiedniej ich ilości, tak aby nie powstały smugi i przebarwienia. Samoopalacz najlepiej stosować na noc, dwie godziny przed snem. Warto też przed jego użyciem nawilżyć łokcie, kolana i kostki
Slajd 2 z 6
Woda przyciąga promienie słoneczne, w związku z czym dużo efektywniejsze może okazać się opalanie na łódce, materacu, czy kajaku niż zwykłe leżenie na kocu na trawniku lub na plaży. Jeżeli zależy nam na szybkiej i równomiernej opaleniźnie, warto pływać, grać w siatkówkę albo po prostu przemieszczać się, tak aby ciało z każdej strony miało okazję złapać trochę promieni słonecznych.
Slajd 3 z 6
Jednym z najlepszych i naturalnych sposób na efektywne opalanie jest spożywanie produktów, które w swoim składzie zawierają spore ilości betakarotenu. Substancja ta nie tylko przyspiesza opalanie, ale też zapewnia jego długotrwały i naturalny wygląd. Produkty, które zawierają betakaroten to między innymi marchewki, brzoskwinie, morele, szpinak oraz pomarańcze, a także świeże soki z tych owoców i warzyw. Można też wzmocnić kurację, stosując suplementy diety zawierające betakaroten, które z łatwością można kupić w każdej aptece i drogerii.
Slajd 4 z 6
Nawet jeżeli zależy Ci na szybkiej i mocnej opaleniźnie, nie rezygnuj z filtrów SPF, ponieważ nie tylko chronią skórę przed oparzeniami, ale też zmianami nowotworowymi wywołanymi zbyt silnym oddziaływaniem promieniowania słonecznego. Opalanie warto zacząć od produktu z SPF30, ponieważ chroni naszą skórę, ale też pozwala promieniom słonecznym na opalanie jej powierzchni. Następnie, kiedy zauważymy pierwsze rezultaty, warto obniżyć poziom ochrony i przerzucić się na przykład na krem z SPF20 lub 15.
Slajd 5 z 6
Aby przyspieszyć proces opalania warto przed udaniem się na plażę lub solarium odpowiednio nawilżyć skórę, bo wtedy łatwiej się ona opala i nabiera ładniejszego koloru, a także utrzymuje się na dłużej. Warto stosować także peelingi, aby przed opalaniem pozbyć się martwego naskórka, dzięki czemu opalenizna będzie bardziej trwała i wyrazista.
Slajd 6 z 6
Jeśli zależy Ci na szybkim i intensywnym efekcie, a nie masz możliwości opalać się w sposób naturalny, możesz udać się do solarium. Warto jednak korzystać z niego rozsądnie, a najlepiej ograniczyć ten rodzaj opalania do absolutnego minimum, ponieważ ma on negatywny wpływ na naszą skórę i może przyczynić się do powstawania nowotworów skóry. Nie warto więc przesadzać i nastawiać skóry na zbyt długotrwałe lub intensywne promieniowanie.