Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Foto > Po latach ujawniono, co działo się za zamkniętymi drzwiami pałacu. Elżbieta II wolałaby zapomnieć
02.06.2022 12:48

Po latach ujawniono, co działo się za zamkniętymi drzwiami pałacu. Elżbieta II wolałaby zapomnieć

Elżbieta II przez ponad 70 lat panowała w Wielkiej Brytanii, będąc tym samym symbolem brytyjskiej rodziny królewskiej. Siedem dekad sprawiło, że życie monarchini było pełne przeróżnych zdarzeń, komentowanych publiczne. Część z nich królowa z pewnością wolałaby pozostawić w zaciszu własnego pałacu. Oto lista skandali, które obiegły cały świat podczas panowania Elżbiety II.

Królowa Elżbieta II
fot. Rex Features / East News

Slajd 1 z 8

Księżniczka Małgorzata

Młodsza siostra Elżbiety II była znana opinii publicznej z powodu bujnego życia miłosnego. Księżniczka w młodości związała się z żonatym oficerem sił powietrznych, który dla członkini brytyjskiej rodziny królewskiej opuścił własną rodzinę. Ich pomysł małżeństwa nie spotkał się z przychylnością panującej już jako królowa Wielkiej Brytanii, Elżbiety II. Monarchini nie dopuściła do ślubu z rozwodnikiem, przez co księżniczka Małgorzata w 1960 roku wyszła za fotografa, Antony'ego Armstronga Jonesa. Niestety rodzinie królewskiej nie udało się uniknąć skandalu, ponieważ po czterdziestu latach małżeństwa okazało się, że mężczyzna ma nieślubną córkę.

Slajd 2 z 8

Royal Earlswood Park

Królowa Wielkiej Brytanii miała dwie kuzynki, które zapisały się na kartach skandali wokół członków rodziny monarchini. Nerissa i Katherine były niedorozwinięte umysłowo, co ukrywano przed opinią publiczną. W obawie przed krytyką rządzących o śmierci obu kobiet poinformowano jeszcze za ich życia. Obie kuzynki Elżbiety II trafiły do zakładu dla obłąkanych, Royal Earlswood Park, gdzie spędziły resztę swojego życia. Nerissa zmarła w 1968 roku, natomiast Katherine odeszła w 2014 roku.

Slajd 3 z 8

Książę Filip

Mąż Elżbiety II odszedł 9 kwietnia 2021 w wieku blisko 100 lat. Za czasów młodości członek brytyjskiej rodziny królewskiej nie przepadał za pozostaniem w cieniu królewskiej żony i potomstwa, które uwielbiali mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Medialny rozgłos książę Filip zyskał za sprawą swoich młodzieńczych upodobań, które opiewały w wiele wydarzeń o zabarwieniu erotycznym. Z biografii członków rodziny królewskiej można wywnioskować, że mężczyzna wielokrotnie zdradzał królową Wielkiej Brytanii, podobno nawet z jej bliską kuzynką.

Slajd 4 z 8

Książe Karol i Księżna Diana

Małżeństwo syna Elżbiety II Karola, a także jego okoliczności, do dziś uchodzi za jeden z najgłośniejszych skandali na świecie. Już w dniu ślubu z Dianą był on bowiem zakochany w innej kobiecie. Jego romans z Kamilą na długo pozostał w pamięci Brytyjczyków, tym bardziej że pierwsza małżonka członka rodziny królewskiej była uwielbiana przez lud. Diana nie bała się poruszać trudnych tematów oraz publicznie wytykać skazy królewskiego rodu. Przez media była nazywana "królową ludzkich serc", a świat ubolewał nad jej życiem wystawionym na piedestale. W 1992 roku na jaw wyszedł jej romans z Jamesem Gilbeyem, a natarczywe zainteresowanie jej osobą sprawiło, że w 1997 roku zginęła podczas wypadku samochodowego, uciekając przed reporterami.

Slajd 5 z 8

Księżniczka Anna

Jedyna córka Elżbiety II była jedną z nielicznych członków brytyjskiej rodziny królewskiej, która postanowiła się rozwieść. Księżniczka przez 19 lat była żoną Marka Phillipsa, jednak ich małżeństwo zostało zakończone z potrzeby córki brytyjskiej królowej. Anna nie była w stanie wytrzymać licznych zdrad męża i postanowiła się z nim rozstać. Wyszła za mąż po raz drugi za komandora Timothy'ego Laurence'a, z którym do dziś tworzy zgodne małżeństwo. Para jest ze sobą od 30 lat.

Slajd 6 z 8

Abdykacja Edwarda VIII

Pierwszy wielki skandal w brytyjskiej rodzinie królewskiej miał miejsce, gdy 10-letnia Elżbieta miała dopiero zostać królową Wielkiej Brytanii. Wzrok światowej prasy skupił się na wuju monarchii, Edwardzie VIII. W latach 30. mężczyzna objął należny mu tron, jednak już po kilku miesiącach ogłosił swoją abdykację. Powodem decyzji Edwarda VIII była chęć poślubienia ukochanej Wallis Simpson, która była dwukrotnie rozwiedziona. Wśród rodziny królewskiej taki precedens był niedopuszczalny, dlatego mężczyzna zrzekł się tronu i opuścił Wielką Brytanię. — Uwierzcie mi, gdy mówię do was, że uznałem za niemożliwe dźwiganie wielkiego ciężaru odpowiedzialności bez pomocy i wsparcia kobiety, którą kocham — mówił, żegnając się z ludem. Jego następcą został Jerzy IV, czyli ojciec Elżbiety II. To właśnie po nim córka została królową Wielkiej Brytanii.

Slajd 7 z 8

Książę Andrzej

Syn Elżbiety II został oskarżony o stosunki seksualne z 17-letnią Virginią Roberts. Książę Andrzej nie przyznał się do postawionych mu zarzutów, jednak postanowił z powodu skandalu wycofać się z obowiązków członka rodziny królewskiej. Mężczyzna argumentował decyzję pogorszeniem jego wizerunku, a także chęcią ochrony rządzącej Elżbiety II.

Slajd 8 z 8

Książe Harry i Księżna Meghan

Rezygnacja księcia i księżnej Sussexu z obowiązków członków rodziny królewskiej to jeden z najświeższych skandali w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Małżeństwo podjęło decyzję o opuszczeniu Wielkiej Brytanii oraz zaprzestaniu wykonywania obowiązków związanych z tamtejszym tronem, ze względu na przytłaczające zainteresowanie tabloidami ich osobami. Harry i Meghan chcą tworzyć rodzinę w bardziej prywatnym otoczeniu (para zamieszkała w USA). — Książę i księżna Sussexu potwierdzili Jej Królewskiej Mości, że nie powrócą do wykonywania obowiązków członków Rodziny Królewskiej — można było przeczytać w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Tagi: