Swiatgwiazd.pl

Największe wpadki w historii polskiej telewizji. Numer 8 wypaliła wszystko na żywo, wszyscy zamilkli

21 Listopada 2022

Udostępnij:

Największe wpadki w historii polskiej telewizji

W historii polskiej telewizji rozrywkowej nie brakuje momentów przedziwnych i zaskakujących. Czasem dawał o sobie znać wybuchowy charakter prowadzących, innym razem dziennikarze lub goście znajdowali się w niebezpieczeństwie. Bywało też śmiesznie i absurdalnie. Wybraliśmy najbardziej legendarne wpadki w polskiej telewizji.

Slajd 1 z 9

Największe wpadki w historii polskiej telewizji

Kadr z: "Pytanie na śniadanie", TVP2 (2016)

Marzena Rogalska i bolesna sztuczka z gwoździem

Sytuacja miała miejsce w "Pytaniu na śniadanie" w 2016 roku. Program prowadzili Tomasz Kammel i Marzena Rogalska. Gościem był magik Pan Ząbek. Miał on pokazać sztuczkę z gwoździem, ta się jednak nie udała, a prowadząca została ranna i trafiła do szpitala. Przerażeni widzowie zobaczyli na żywo wyjącą z bólu dziennikarkę. "Błagam was, niech to się nie dzieje naprawdę, niech to będzie tylko trik" mówił przerażony Kammel, a magik kajał się i przepraszał. "Mam opatrzoną rękę. Ręka jest skaleczona, nieprzebita. Jest rana kłuta, nieszyta. Dostałam antybiotyk i zastrzyk przeciwko tężcowi. Wszystko powinno być okej, ruszam palcami" uspokajała później fanów.

Slajd 2 z 9

Maciej Kurzajewski

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Maciej Kurzajewski i niefortunna wymowa nazwiska

Przejęzyczenia to nic zaskakującego w mediach, zwłaszcza kiedy relacja idzie na żywo, a emocje są duże. Wyjątkowo pechowo przejęzyczył się Kurzajewski w 2016 roku, podczas relacjonowania skoków narciarskich. Mówił o wyniku Stefana Huli, przedłużając brzmienie ostatniej głoski, by od razu dodać "a zatem". Całość zabrzmiała jak wulgaryzm, co wywołało wówczas spore oburzenie widzów.

Slajd 3 z 9

Maciej Prokop

Kadr z: "Dzień dobry TVN"

Maciej Prokop, Wiesiek i problem ze spodniami

Dorota Wellman i Marcin Prokop to duet telewizji śniadaniowej, który jest już nierozerwalny. To, co można za to rozerwać, to spodnie prowadzącego. W pewnym momencie w "Dzień dobry TVN" Dorota, płacząc ze śmiechu, zaczęła nawoływać niejakiego Wieśka. Okazuje się, że mężczyzna jest odpowiedzialny za przeróżne naprawy. Tym razem zszycia wymagały dżinsy Prokopa, które rozerwały się w kroku. "Tylko nie zaszywajcie mi wszystkiego. Same spodnie wystarczą" żartował dziennikarz.Slajd 4 z 9

Conrado Moreno

TRICOLORS/East News; "Europa da się lubić", TVP

Skuterem prosto w publiczność

Nikt nie mógł przewidzieć tego, co wydarzyło się raz w programie TVP "Europa da się lubić". Conrado Moreno miał wjechać do studia na skuterze, jednak w pewnym momencie stracił kontrolę nad maszyną i wjechał nią prosto w publiczność. Na szczęście nikomu nic się nie stało i skończyło się głównie na strachu.

Slajd 5 z 9

Jaka to melodia

Kadr z: "Jaka to melodia", TVP

Rozpacz uczestniczki "Jaka to melodia"

Robert Janowski, przez wszystkie lata prowadzenia programu "Jaka to melodia" był świadkiem różnych sytuacji. Nic jednak nie przygotowało go na rozpacz jednej z uczestniczek, która zareagowała na przegraną potokiem łez. Prowadzący próbował pocieszać kobietę, jednak ta wypadła gwałtownie ze studia.

Slajd 6 z 9

Beata Tadla

TRICOLORS/East News

Beata Tadla pomyliła stacje

Beata Tadla pracowała w wielu stacjach telewizyjnych. Nic więc dziwnego, że pewnego razu pomyliła się i zapomniała, w której z nich pracuje. Dziennikarka prowadziła wydanie informacyjne stacji TVP i miała zaprosić do oglądania programu publicystycznego na TVP Info, przejęzyczyła się jednak i zaprosiła widzów do oglądania TVN, gdzie pracowała wcześniej.

Slajd 7 z 9

Agata Młynarska

TRICOLORS/East News

Bożenka z "Klanu" czy Agnieszka Kaczorowska?

Agata Młynarska w jednym z odcinków programu "Świat się kręci" gościła Kasię Cichopek i Agnieszkę Kaczorowską. Miały one mówić o swoich pierwszych serialowych rolach. W przypadku Agnieszki dziennikarka wczuła się nieco za mocno i zwróciła się do niej "Bożenko". "Bożenka jest w serialu" odparowała Kaczorowska. "Tak, ale dla mnie jesteście zawsze Kingą i Bożenką. Przepraszam najmocniej, oczywiście Agnieszko" wyjaśniła Młynarska, po czym... pomyliła się ponownie, co już wywołało irytację aktorki.

Slajd 8 z 9

Beata Tyszkiewicz

TRICOLORS/East News; kadr z: "Taniec z gwiazdami", TVN

Niewyparzony język Beaty Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz uważana jest uważana za pierwszą damę polskiego kina. Widzowie pierwszej edycji programu "Taniec z gwiazdami" mogli się jednak przekonać, że nie zawsze ma ona "arystokratyczne" maniery. Aktorka miała ocenić występ Anety Zając i Stefano Terazzino, kiedy palnęła znienacka: "Jeszcze nikt nigdy nogami tak na stole przede mną nie zapie*dalał". Po sekundzie dotarło do niej, co powiedziała, bo z typowym dla siebie urokiem dodał "O pardon!".

Slajd 9 z 9

Kamil Durczok

TRICOLORS/East News

Kamil Durczok i Rurek

"Rurku, kto odpowiada za to, jak tu wygląda w tym studiu? Nie wku*wiaj mnie, od dwóch dni jest tak upie*dolony stół tutaj, że tylko dlatego, że zlikwidowaliśmy ten *ebany przerywnik, który jedzie z góry, to jeszcze się to jakoś ku*wa uchowało i ludzie tego nie widzą" to chyba najsłynniejszy monolog Kamila Durczoka. Dziennikarz nie wiedział wtedy, że rejestruje go oko kamery, a potok wulgaryzmów nie pomógł mu w karierze.

Fot. ODD ANDERSEN/AFP/East News; ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Gwiazdy nie wystąpią na mundialu w Katarze. Zapowiedziały stanowczy bojkot

Prawdopodobnie nigdy wcześniej mundial nie był tak ostro komentowany z powodu kontrowersji, jak tegoroczny w Katarze. Protesty i wątpliwości towarzyszyły mu od samego początku, z powodu łamania praw człowieka w tym kraju i konstytucjonalnej homofobii. W ostatnich miesiącach głośno było też o nieludzkim traktowaniu zagranicznych robotników, pracujących przy infrastrukturze mundialowej. Z powodu fatalnych warunków pracy, głodu i braku pensji życie mogło tam stracić nawet kilka tysięcy osób. W związku z tym wiele gwiazd otwarcie bojkotuje sportową imprezę, odmawiając udziału w niej.

Zobacz nastepną galerię >