Swiatgwiazd.pl

Oni wygrali nagrodę główną w "Milionerach". Jak brzmiały finałowe pytania? Padły tylko pięć razy

21 Września 2022

Udostępnij:

fot. kadr z programu "Milionerzy"

Te pytania zaważyły na głównej wygranej w jednym z najpopularniejszych polskich teleturniejów. Uczestnicy udzielili poprawnej odpowiedzi i opuścili studio jako milionerzy.

Slajd 1 z 6

fot. kadr z programu "Milionerzy"

fot. kadr z programu "Milionerzy"

Pięcioro szczęśliwców wróciło do domu jako "Milionerzy"

Choć program "Milionerzy" emitowany jest od 1999 roku, a pytań za milion usłyszeliśmy jak do tej pory niespełna 30, tylko pięcioro śmiałków opuściło studio opuściło z najwyższą nagrodą. Ostatnio triumfował Tomasz Orzechowski. Kim byli jego poprzednicy? Prezentujemy pytania finałowe, które przyniosły szczęśliwcom wielkie bogactwo.

Slajd 2 z 6

fot. kadr z programu "Milionerzy"

fot. kadr z programu "Milionerzy"

Krzysztof Wójcik

Był 28 marca 2010 roku, kiedy po raz pierwszy w historii "Milionerów" padła główna wygrana. Krzysztof Wójcik, wówczas 27-letni doktorant na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie poprawnie odpowiedział na pytanie: Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil? A: na kornecie B: na akordeonie C: na djembe D: na ksylofonie Poprawnie wskazał na opcję B.

Slajd 3 z 6

fot. kadr z programu "Milionerzy"

fot. kadr z programu "Milionerzy"

Maria Romanek

Musiało minąć 8 lat, zanim Hubert Urbański ponownie ogłosił wspaniałą nowinę. 21 marca pani Maria Romanek, nauczycielka języka polskiego z Bezmiechowej Dolnej najpierw wyeliminowała dwie opcje za pomocą koła ratunkowego, a następnie wykazała się matematyczną dedukcją, opowiadając na pytanie: Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121? A: 12 321 B: 1 234 321 C: 111 111 111 D: 123 454 321 Poprawna znów była odpowiedź B.

Slajd 4 z 6

fot. kadr z programu "Milionerzy"

fot. kadr z programu "Milionerzy"

Katarzyna Kant-Wysocka

Marzec znów okazał się łaskawy dla potencjalnej milionerki. Rok po pani Marii, 14 marca główną nagrodę otrzymała Katarzyna Kant-Wysocka. Miłośniczka historii antycznej z Gdańska trafiła na kilka pytań z dziedziny religii i teologii — także ostatnie dotyczyło tego tematu: Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest: A: wniebowzięcie matki Bożej B: zmartwychwstanie Jezusa C: śmierć Jezusa na krzyżu D: zesłanie Ducha Świętego Katarzyna wybrała odpowiedź C.

Slajd 5 z 6

fot. kadr z programu "Milionerzy"

fot. kadr z programu "Milionerzy"

Jacek Iwaszko

Tym razem passa sprzyjała graczom jesienią. W 2021 roku, 23 września milionerem został Jacek Iwaszko, muzykolog z Warszawy. Pytanie o milion wydawało się proste i oczywiste, jednak wcale takie nie było. Gitarzysta i akordeonista musiał posilić się wyobraźnią, odpowiadając na pytanie: Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie? A: 1 stycznia 1000 roku B: 1 stycznia 1001 roku C: 1 stycznia 2000 roku D: 1 stycznia 2001 roku Gracz słusznie wskazał na odpowiedź B.

Slajd 6 z 6

fot. kadr z programu "Milionerzy"

fot. kadr z programu "Milionerzy"

Tomasz Orzechowski

Ostatni z dotychczasowych zwycięzców, Tomasz Orzechowski miał znacznie więcej doświadczenia, jeśli chodzi o teleturnieje. Jako miłośnik konkursów i regularny uczestnik quizowych Mistrzostw Świata podbił już programy "Jeden z dziesięciu" i "Va Banque", zanim w "Milionerach" odpowiedział na pytanie: Kto w połowie XIX w. skomponował słynną „Modlitwę dziewicy”, utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii? A: Franciszek Liszt z Raiding B: Edward Grieg z Bergen C: Robert Schumann z Zwickau D: Tekla Bądarzewska z Mławy Bez wahania wskazał odpowiedź D.

Małgorzata Foremniak, Anna Kalczyńska, Agata Młynarska

Polskie gwiazdy, które adoptowały dzieci. 7 nazwisk, niektóre bardzo zaskakują

Adopcja nie jest łatwym procesem. Często wiąże się z długimi, skomplikowanymi procedurami. Jest jednak szansą dla tych osób, które nie mogą mieć dzieci, na stworzenie dużej, szczęśliwej rodziny. Jest też oczywiście szansą dla samych dzieci. Wiele gwiazd decyduje się na nią, by swoje zasoby finansowe i możliwości móc przeznaczyć na poprawę losu wychowanków domów dziecka. Polskie sławy nie chwalą się tym tak chętnie, jak zagraniczne — wiele nazwisk może was zupełnie zaskoczyć.

Zobacz nastepną galerię >