Swiatgwiazd.pl > Galerie > Oscary. Największe wpadki w historii nagród
26.03.2022 20:07

Oscary. Największe wpadki w historii nagród

Gale wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, zwanych Oscarami, odbywają się od 1929 roku. Nie dziwi tym samym, że w ich trakcie nie brakowało mniejszych i większych wpadek, za które odpowiedzialność wziąć musieli zarówno organizatorzy jak i sami artyści. Jedna z nich miała także polski wątek.

Oscary (EA)
fot. East News

Slajd 1 z 6

Colin Firth i Meryl Streep

W 2011 Colin Firth odebrał Oscara za najlepszą rolę męską w filmie "Jak zostać królem". Już po zakończeniu gali rozemocjonowany artysta miał zaś... zostawić statuetkę w toalecie. 32 lata wcześniej podobna wpadka zdarzyła się również Meryl Streep, która w podobnym miejscu zostawiła nagrodę za rolę w "Sprawie Kramerów". (fot. Picture Perfect / Rex Features / East News)

Slajd 2 z 6

Lady Gaga

Mimo że oscarowy występ Lady Gagi z 2015 roku wywołał tysiące pozytywnych komentarzy, nie sposób powiedzieć tego o stroju, w którym artystka zaprezentowała się na czerwonym dywanie. Do pięknej, jasnej kreacji dobrała bowiem... rękawice, przywodzące na myśl strój rzeźników czy hutników. (fot. AFP / East News)

Slajd 3 z 6

Jennifer Lawrence

Oscarowa gala w 2011 roku pełna była równie wielu wzlotów, co i... upadków. Najbardziej spektakularny zaliczyła zaś Jennifer Lawrence w chwili odbierania statuetki za "Poradnik pozytywnego myślenia". Aktorka potknęła się o rozłożystą suknię projekcji Diora, którą miała tego wieczoru na sobie. Publiczność zgromadzona w Dolby Theatre zgotowała jednak Jennifer owację na stojąco. (fot. AFP / East News)

Slajd 4 z 6

Oscary 2017

Pomyłka w najważniejszym momencie wieczoru? To właśnie zdarzyło się w 2017 roku, kiedy najlepszym filmem roku ogłoszony został "La La Land". Chwile później ze sceny ogłoszono jednak, że statuetka wędruje do "Moonlight". Jakim cudem? Ogłaszający werdykt Warren Beatty tłumaczył później, że w kopercie, którą otrzymał, znajdowało się nazwisko Emmy Stone, aktorki "La La Land". Tym samym uznał on, że to właśnie ta produkcja została uznana za najlepszą. (fot. AFP / East News)

Slajd 5 z 6

Melissa Leo (EA)

Do historii Oscarów przeszło wiele przemówień, wygłaszanych przez artystów odbierających statuetki. W historii nagród zapiała się między innymi Melissa Leo. Odbierając w 2011 roku statuetkę za "Fighter" aktorka... nie potrafiła opanować emocji. "Kiedy Kate Winslet dwa lata temu odbierała Oscara, wyglądało to tak ku*rewsko łatwo!" – wypaliła w pewnym momencie. (fot. AMPAS / Rex Features / East News)

Slajd 6 z 6

Agata Kulesza (EA)

Oscarowe wpadki mają także swój polski akcent. W 2015 roku, gdy za najlepszy film nieanglojęzyczny uznana została "Ida" Pawła Pawlikowskiego na gali pojawiła się między innymi Agata Kulesza. W chwili ogłoszenia wyników miała jednak... "raczyć się winem" oraz palić papierosa, tym samym nie zdążyła pojawić się na scenie. Jak tłumaczyła sama aktorka, w wyniku zamieszania uznała bowiem, że "ma jeszcze trochę czasu". (fot. TRICOLORS / East News)

Tagi: