Swiatgwiazd.pl

Polskie gwiazdy, które adoptowały dzieci. 7 nazwisk, niektóre bardzo zaskakują

27 Maja 2022

Autor tekstu:

Udostępnij:

Małgorzata Foremniak, Anna Kalczyńska, Agata Młynarska

Slajd 1 z 7

Agata Młynarska EA

TRICOLORS/East News

Agata Młynarska

Młynarska ma w sumie czwórkę dzieci - w tym dwie adoptowane córki, Sylwię i Agatę. Obie są już dorosłe, spełniają się zawodowo i założyły własne rodziny. Sylwię spotkała przy okazji nagrywaniu odcinka "I ty możesz zostać świętym Mikołajem" w 1997 roku. Dziewczynka, zapytana, co chciałaby dostać pod choinkę, odpowiedziała "Chciałabym odwiedzić w domu panią Agatę". Jak się okazuje, została w nim na zawsze - a wkrótce dołączyła do niej jeszcze Alicja.

Slajd 2 z 7

Renata Przemyk EA

ARTUR BARBAROWSKI/East News

Renata Przemyk

Renata Przemyk adoptowała Klarę, kiedy sama miała 36 lat, a dziewczynka - 8 tygodni. Dziś jest ona już dorosłą kobietą, ale kiedy trafiła do wokalistki, była całkiem maleńka. "Pojawiła się w moim życiu jak grom z jasnego nieba i spełnienie największego marzenia. Po prostu dowiedziałam się, że jest taka samotna, maleńka istotka i że jeśli podejmę odpowiednie kroki, mam szansę" wyznała po latach artystka. Opowiadała w wywiadach, że choć zwymiotowała przy pierwszej zmianie pieluchy, nie mogła przestać zachwycać się córeczką.

Slajd 3 z 7

Martyna Wojciechowska EA

TRICOLORS/East News

Martyna Wojciechowska

Podróżniczka poznała Kabulę w Tanzanii w 2015 roku, podczas nagrywania programu. Chora na bielactwo dziewczynka przeszła bardzo wiele: w wyniku przesądów, zgodnie z którymi osoby te mają magiczną moc, straciła rękę - z jej ciała chciano zrobić amulet. Wojciechowska zdecydowała się adoptować Kabulę, założyła też fundację zbierającą fundusze na bezpieczne schronienie dla osób chorych na albinizm. Po jakimś czasie adoptowała też 15-letnią Tatu.

Slajd 4 z 7

Małgorzata Foremniak EA

Pawel Wodzynski/East News

Małgorzata Foremniak

Aktorka ma troje dzieci, w tym dwójkę adoptowanych. Kiedy związała się z Waldemarem Dzikim, adoptowali 13-letnią Milenę i 6-letniego Patryka. Obecnie oboje są już dorośli. Foremniak ich prywatność, dlatego niezbyt często o nich mówi: "Nie chcę się na ten temat rozgadywać, ponieważ szanuję przestrzeń moich dzieci. Jak będą chciały i mi zezwolą, to mogę na ten temat powiedzieć" wyznała w wywiadzie.

Slajd 5 z 7

Krystyna Sienkiewicz EA

TOMASZ RADZIK/East News

Krystyna Sienkiewicz

Kiedy była w związku z Andrzejem Przyłubskim, adoptowała córkę - Julię. Dziewczynka miała wtedy 3 lata. Urodziła się chora, a biologiczna matka zostawiła ją w szpitalu po urodzeniu. Dzieckiem nikt się nie interesował. Procedura adopcyjna trwała trzy lata - w tym czasie niestety choroba małej się rozwijała. "Gdy zakończyła się procedura adopcyjna, wzięłam ją do domu i pokochałam. Wzięłam ją na przepustkę i od razu przeziębiłam. Ona wtedy po raz pierwszy widziała świat. Nigdy wcześniej nie była na dworze. Kiepsko mówiła, marnie chodziła" wspominała po latach gwiazda. Niestety, kiedy dziewczyna dorosła, ich relacje nie układały się najlepiej.

Slajd 6 z 7

Marek Kościkiewicz EA

Pawel Wodzynski/East News

Marek Kościkiewicz

Marek Kościkiewicz długo starał się z drugą żoną, Agatą, o dzieci. Po ponad dwóch latach starań adoptowali Jana. Los postanowił ich nagrodzić podwójnie - wkrótce potem kobieta zaszła w ciążę i urodziła syna Mikołaja. Para co prawda rozstała się w 2014 roku, ale dzielą się opieką i starają się obu chłopcom zapewnić jak najlepsze życie. Mężczyzna ma jeszcze dwie biologiczne córki z pierwszego małżeństwa.

Slajd 7 z 7

Anna Kalczyńska EA

TRICOLORS/East News

Anna Kalczyńska

Dziennikarka zdecydowała się na adopcję na odległość. Jest biologiczną mamą trójki dzieci, a dzięki Fundacji Kasisi mogła poprawić los Anastazji, mieszkanki Afryki, kiedy ta miała dopiero 9 dni. Adopcja taka, dzięki dostarczeniu pomocy finansowej, pozwoli jej na lepsze warunki oraz szanse w życiu. "Dzięki Fundacji „Kasisi”, która działa w Afryce możemy nie być obojętni. Możemy działać. Możemy pomóc. Ja niedawno adoptowałam finansowo maleńką 9-dniową dziewczynkę - Anastazję), której w ten sposób mogę nieco ulżyć w jej samotnym życiu. Kto wie, w którą stronę skieruje swoje kroki, jakim będzie człowiekiem, co postanowi zrobić w swoim życiu?" napisała na Instagramie.

Oscary (EA)

Oscary. Największe wpadki w historii nagród

Gale wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, zwanych Oscarami, odbywają się od 1929 roku. Nie dziwi tym samym, że w ich trakcie nie brakowało mniejszych i większych wpadek, za które odpowiedzialność wziąć musieli zarówno organizatorzy jak i sami artyści. Jedna z nich miała także polski wątek.

Zobacz nastepną galerię >