Swiatgwiazd.pl

Polskie gwiazdy, które nie ochrzciły swoich dzieci. Numer 6 podjął niezwykle kontrowersyjną decyzję

4 Czerwca 2022

Udostępnij:

fot. Pawel Wodzynski, TRICOLORS / East News

Polska jest krajem, w której zdecydowana część społeczeństwa deklaruje się jako osoby wierzące. W wierze katolickiej przyjęcie chrztu jest niezwykle istotne, jednak jak się okazuje, coraz mniej rodziców decyduje się na ochrzczenie swoich dzieci. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego potwierdził, iż z roku na roku zmniejsza się ilość udzielanych sakramentów. Wśród osób, które odeszły od tego zwyczaju, jest wiele znanych osobistości. Wiemy, które gwiazdy nie ochrzciły swoich dzieci.

Slajd 1 z 10

fot. TRICOLORS / East News

fot. TRICOLORS / East News

Lara Gessler

Lara Gessler jest szczęśliwą i spełnioną mamą. Wraz z mężem Piotrem Szelągiem doczekali się córeczki, która przyszła na świat w październiku 2020 roku. Dziewczynka ma imię Nena. Rodzice zadecydowali, że nie ochrzczą swojej pociechy. — Nie jesteśmy praktykującymi katolikami, więc nie mamy powodu, aby chrzcić córkę. Wolę żyć jak dobry człowiek niż stwarzać pozory społeczne — wyznała Lara Gessler w rozmowie z "Pudelkiem".

Slajd 2 z 10

fot. Pawel Wodzynski / East News

fot. Pawel Wodzynski / East News

Anna Mucha

Anna Mucha ma jasne poglądy związane z Kościołem. Aktorce nie jest po drodze do jakiejkolwiek świątyni, dlatego zrezygnowała ze ślubu kościelnego oraz chrztu swoich dzieci. Osoba z otoczenia Ani wyjawiła w rozmowie z "Faktem", że aktorka daje swoim dzieciom wolną wolę. Kiedy dorosną, same podejmą decyzję związaną z przyjęciem ewentualnego chrztu.

Slajd 3 z 10

fot. Pawel Wodzynski / East News

fot. Pawel Wodzynski / East News

Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek wraz z mężem wielokrotnie mówili o swoim stosunku wobec Kościoła. Jak sami przyznali, nie zgadzają się z wieloma zasadami religijnymi, dlatego postanowili nie ochrzcić swojego syna Henia. — Nie myślimy o chrzcie. Za dużo rzeczy dzieje się w kościele, takich, które nam się nie podobają. Na razie nie chcemy i nie będziemy chrzcić naszego syna — wyznał w jednej z rozmów Radosław Majdan. Warto dodać, że Henio przyszedł na świat dzięki metodzie in-vitro, której Kościół nie akceptuje.

Slajd 4 z 10

fot. instagram.com/kurdejszatan/?hl=pl

fot. instagram.com/kurdejszatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan wraz z Rafałem Szatanem są szczęśliwymi rodzicami dwójki dzieci. Małżeństwo podjęło decyzję o ochrzczeniu starszej córki, natomiast Henio nie przyjął jeszcze sakramentu. Para poinformowała, że odłożą to wydarzenie na późniejsze czasy. — Oboje, i ja, i Basia jesteśmy z rodzin wierzących. Cały czas z tyłu głowy mamy nastawienie, że Hania jest ochrzczona i pewnie Henia też w najbliższym czasie ochrzcimy. Jak będzie taka możliwość, żeby na spokojnie do tego doszło, to pewnie będziemy o tym myśleć i działać, żeby się wydarzyło — powiedział Rafał Szatan w rozmowie z serwisem "Pomponik".

Slajd 5 z 10

fot. instagram.com/zborowskazofia/

fot. instagram.com/zborowskazofia

Zofia Zborowska

Zofia Zborowska, będąc jeszcze w ciąży, wyjawiła, że nie planuje ochrzcić swojego dziecka. Za pośrednictwem mediów społecznościowych wyznała, że jej zdaniem decyzja o przyjęciu chrztu lub komunii powinna zostać podjęta przez samego zainteresowanego, kiedy będzie tego świadomy. — To, na co się nie godzę, to chrzest i komunia. Bo jak dla mnie takie decyzje powinny być podejmowane świadomie i bez stresu. A w obydwu przypadkach mam wrażenie, że dzieci są bardziej zestresowane niż na maturze — wyjawiła aktorka.

Slajd 6 z 10

fot. Pawel Wodzynski / East News

fot. Pawel Wodzynski / East News

Tomasz Karolak

Tomasz Karolak wraz z Violą Kołakowską doczekali się dwójki pociech. Wspólnie wychowują syna Leona oraz córkę Lenę. Jak donoszą media, aktor nie zdecydował się ochrzcić dzieci, ponieważ chce im dać wolność wyboru. Uważa, że dzieci, gdy dorosną, same podejmą decyzję o przyjęciu chrztu. — Tomek nie chce Lenie niczego narzucać. Chce dać jej wolność wyboru, możliwość podjęcia decyzji, kiedy dorośnie — wyznał przyjaciel Tomasza Karolaka.

Slajd 7 z 10

fot. instagram.com/magda_molek/

fot. instagram.com/magda_molek/

Magda Mołek

Magda Mołek jest szczęśliwą mamą dwóch synów — Henryka i Stefana. Dziennikarka niezwykle docenia wolność swoich dzieci, dlatego postanowiła nie narzucać im wiary. Chłopcy nie tylko nie przyjęli sakramentu chrztu i komunii, ale również nie uczęszczają na lekcje religii. — Ustaliliśmy z mężem, że bezwzględnie chronimy nasze dzieci. To jest nasz szacunek do ich wyborów, na każdym poziomie, więc ich również nie chrzcimy ani nie posyłamy na religię. To jest ten poziom decydowania o sobie, którego mi nie dano, więc ja chcę go dać swoim dzieciom. Nasze dzieci są wolne, nieobciążone niczym, co się wiąże z naszymi zawodami — powiedziała Magda Mołek w rozmowie z Galą.

Slajd 8 z 10

fot. instagram.com/nataliasiwiec.official/

fot. instagram.com/nataliasiwiec.official

Natalia Siwiec

Natalia Siwiec jest mamą Mii, która nie przyjęła chrztu. Powodem tej decyzji jest m.in. wymuszanie przez Kościół poczucia winy oraz twierdzenie, że człowiek rodzi się z grzechem. Ponadto gwiazda uważa, że córka powinna sama podjąć decyzję o przyjęciu sakramentu. — Mia nie była chrzczona i nie będzie, chyba że kiedyś sama podejmie taką decyzję. Nie zgadzam się z tym, że człowiek rodzi się z jakimś grzechem, więc nie mamy co zmywać. Chrzest to zaakceptowanie tego, że niby pochodzisz z grzechu. Każdy rodzi się czysty, dobry i może wykreować swoje życie tak, jak chce, bez żadnych obciążeń na wejściu — napisała na swoim Instagramie Natalia Siwiec.

Slajd 9 z 10

fot. TRICOLORS/East News

fot. TRICOLORS / East News

Julia Kuczyńska

Julia Kuczyńska, znana jako Maffashion, podobnie jak niektóre gwiazdy nie ma pewności co do chrzczenia dziecka. Maff postanowiła wstrzymać się z sakramentem i poczekać, aż synek dorośnie, by sam mógł o tym zadecydować. — W kwestii chrztu mam jednak duży dylemat. Najchętniej poczekałabym, aż mój syn będzie starszy, świadomy otaczającego go świata, tego, co się dzieje i sam podejmie decyzję o swojej wierze — wyznała Julia za pośrednictwem Instagrama.

Slajd 10 z 10

fot. Pawel Wodzynski/East News

fot. Pawel Wodzynski / East News

Aleksandra Domańska

Ola Domańska otwarcie mówi o swoich poglądach. W ostatnim czasie wyznała, że jej zdaniem Kościół powinien oddzielić się od państwa. Dodała również, że planuje dokonać apostazji. W rozmowie z Pomponikiem na temat chrztu dziecka powiedziała: — Nie, absolutnie nie będę chrzcić dziecka. Nie zgadzam się z tym, co robi kościół w Polsce i jaki ma stosunek, chociażby do mniejszości seksualnych, do kobiet, do środowiska, do zwierząt... Jest bardzo oddalony od mojego serca — stwierdziła.

fot. Pawel Wodzynski, TRICOLORS / East News

Gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci. Ujawniły przyczyny swoich decyzji

Choć rodzicielstwo dla wielu kobiet jest długo wyczekiwanym czasem w życiu, niektóre gwiazdy show-biznesu zdecydowały się na bezdzietność. Oto lista gwiazd, które nie chcą zostać rodzicami. Ich powody nie zawsze są oczywiste.

Zobacz nastepną galerię >